bezpecnostny pas

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

brunko333
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 06.01.2008 16:42
Zdieľať na Facebook

bezpecnostny pas

Príspevok od používateľa brunko333 »

Zdravím. Dnes sa mi stala nepríjemnosť. Išiel som si zapnúť bezpečnostný pás a nepodarilo sa! ...nejde zacvaknúť ani len vložiť do zámku. Keď stlačím tlačítko na vypnutie pásu a vložím pás do zámku tak vtedy sa tam dá dať. Niečo v tom zámku blokuje. Neviete poradiť čo stým?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

veru nie , mozno keby si aspon vytisol zo seba aky car mas, al aj to nam je prd platne lebo od PC ti to nik nepozrie
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Keďže pás je veľmi dôležitou súčasťou bezpečnosti,zožeň si ten zámok druhý...Bude to pár eur ktoré rozhodne stoja zato...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Dnes technika pokročila ale nie natoľko aby dakto videl cez svoj PC do Tvojeho zámku na páse , že čo Ti to tam blokuje ...môže byť že tam máš len dačo spadnuté-minca z vrecka , alebo hocičo...inak ten mechanizmus je pomerne jednoduchý a býva tam len struna ktorá ak by sa zlomila môže to blokovať .....ak by si to chcel rozoberať treba ten plastový obal rozrúbať v mieste spoja ....nožíkom a kladívkom ....Ale myslím že podľa Tvojej otázky tu na fóre to bude aj tak u teba na výmenu komplet celého ....alebo je to len zabordelované a stačí to vyčistiť vystriekať napr.WDčkom a pod....
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nemôžem celkom súhlasiť s kolegami predo mnou.
Jednak si myslím že buzerácia prispievateľa, aby vždy presne napísal aké má auto, niekedy to naozaj môže byť potrebné uviesť, , ale u niektorých vecí ako je napr. toto, je to naozaj len buzerácia, je skrátka úplne jedno či to je trabant alebo BMW.
Tiež nemyslím, že vystriekanie nejakým WDčkom vždy pomôže.
Za svojho života sa mi trikrát na rôznych autách stalo, že zámok pásu zničoho-nič prestal fungovať.
Úfam si že som dosť zručný, zakaždým som to rozoberal a opravoval, vždy neúspešne, ten mechanizmus je citlivý na úplne presné nastavenie.
Naposledy som na ten pokazený zámok festovne upevnil ďalší dobrý zámok pásu z iného auta, predtým len výmena celého zámku aj s držiakom, cena odhadujem do 30-40 Euro, niekde na šrotovisku menej.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

daj ake mas auto - ja srotovisko nemam bohu dik - ale par pasov a dielov na auta - stare pouzite mam,,,pasy aj z napinakmi predavam za 5e - ked som to dal na net,tak za 7e - este som nepredal ani jeden,ale ich este zopar mam,dost som uz vyhodil ,lebo to nikto nechce - lebo kazdy chodi na srotaky,
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
brunko333
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 06.01.2008 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brunko333 »

Nerád rozoberám čo som ešte rozobraté nemal. Nepoznám presne funkciu mechanizmu takého zámku
Nikdy som sa s takým problémom nestretol tak preto som Vás tu na fóre žiadal o pomoc nakoľko nemám s tým skúsenosť. Mám Tourana 2007. ....komu to pomohlo keď viete aké to je auto? ...za ďalšie vaše nápady budem vďačný aj keď ma asi výmena celého zámku neminie
Naposledy upravil/-a brunko333 v 04.06.2014 20:58, upravené celkom 1 krát.
janciJOHNY
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 31.03.2010 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciJOHNY »

A aspoň si si skúšal zistiť čo stojí nový zámok, či sa ti vôbec oplatí špekulovať nad opravou?
brunko333
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 06.01.2008 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brunko333 »

Popravde som aj hladal ale nenašiel som
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

brunko333 napísal:Nerád rozoberám čo som ešte rozobraté nemal. Nepoznám presne funkciu mechanizmu takého zámku
Nikdy som sa s takým problémom nestretol tak preto som Vás tu na fóre žiadal o pomoc nakoľko nemám s tým skúsenosť. Mám Tourana 2007. ....komu to pomohlo keď viete aké to je auto? ...za ďalšie vaše nápady budem vďačný aj keď ma asi výmena celého zámku neminie
No vieš ale týmto štýlom sa nikdy nič nenaučíš opraviť ak sa bojíš rozoberať. Pretože všetko je raz prvý raz. Je lepšie učiť sa na nefunkčnej veci ako na novej ...ja som už od detstva rozobral skoro všetko... 3/4 možno už nezložil ale to dá človeku veľa informácii o tom ako veci fungujú. Pred 20 rokmi som zvykol rozobrať skoro všetko čo sa kúpilo ako nové do domácnosti, len z potreby zistiť ako to je, ako to funguje, a časom zistiť, ako ide pokrok a veci sa zjednodušujú konštrukčne a vlastne sa zlacňuje výroba. Napríklad taký TV alebo VIDEO nenormálne zmeny behom pár rokov. Začiatok VIDEA a koniec a to bolo x krát jednoduchšie či už mechanika alebo aj elektronika čo sa týka len počtu súčiastok.
Takže ak to je nefunkčné tak ak to aj pri rozobratí pokazíš tak predsa skoro o nič nejde...Tak či tak to skončí v koši, či celé alebo rozkúskované, ale z pohľadu zistenia funkcie a vedomostí ako veci fungujú to nieje jedno. Ale ak ozaj nie si technický typ tak je to možno aj zbytočné mrhanie časom. Skúsil by som to WDčko .Tým nič nepokazíš.
Sorry zas som sa rozpísal a možno to tu ani nikoho nezaujíma... :-\ :3020:
adam8520
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 20.12.2013 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam8520 »

suhlasím, tak isto mam potrebu všetko rozoberať, neviem prečo, možno je to prirodzena zvedavosť...
brunko333
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 06.01.2008 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brunko333 »

Zvedavosť veru bola. Dnes som sa v tom povrtal a našiel som vo vnútri nalomený nejaký plastový jazýček. neviem aku funkciu tam mal ale už tam nieje a teraz zámok normálne funguje.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No vidíš....prvý úspech máš za sebou. Držím palce do budúcna. :2f93:
brunko333
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 06.01.2008 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brunko333 »

Ďakujem :-) Dúfam že takýchto situácii budem mať čo najmenej
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], bkarlos, juro175 a 18 neregistrovaných