VW Touran tdi - zly prvy start

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

VW Touran tdi - zly prvy start

Príspevok od používateľa voska »

Zdar borci.Potreboval by som radu ohladom zleho studeneho startu.Je to tdi 74 kw 2003 r,v touran.Vymenil som naf.filter,potom na vag a ukazalo ze cidlo teploti.Vymenil som a stale to iste.Mechanik mi vravel ze mi treba cim skor menit rozvody,ze na tom remeni uz ani cisla nie su a ze je dost opotrebovany.Moze to robyt aj ten rozvodovy remen???Dakujem za odpovede a zajtra objednavam sadu rozvodov INA ak to bude tym.DIKI ... :28b7: :28b7: :28b7: :28b7:
voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa voska »

o ved vravel ze ak je remen vytahani tak uz nebude spravne pracovat casovanie,tak neviem
voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa voska »

to ja neviem co to je,ja sa v tom nerozumiem
voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa voska »

mislis ze ma byt 0.0?ak hej mam tak a stale nestartuje
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

na toho tvojho mechanika rychlo zabudny, chcel si len nahnat peniaze do vacku, rozvody nemaju nato docinenie iba zeby moc presiahli toleranciu nastavenia, ale to by ti auto neslapalo normalne ani za jazdy, tvoj problem bude v padani nafty
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Tvoj mechanik by si mal nacvicit vyberanie vstrekovacov a ich pretesnenie (vysoka pravdepodobnost ze ti pada nafta).
Vymenit rozvody dokaze pomaly uz aj cvicena opica len sa stale ludia nenaucili kuknut na VAG 4/4
danielrn
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.05.2014 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danielrn »

Mne takto štartovala zle Fabia 1.9,prvy zly štart a boli zle nejake snimače,tušim zotrvačnika. A bol zoxidovany nejaky kablik,po vymene štartuje hned.A tiež som myslel najprv na spadavanie nafty.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Riešil som to minulý týždeň, najprv sa menili gumičky na vstrekovačoch lebo bolo podozrenie na padanie nafty ale nepomohlo tak sa cez diagnostiku nastavila vyššia štartovacia davka a auto štartuje na šupu.
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A príčina zostala neodstránená. Aké slovenské...
voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa voska »

nahradnediely90 napísal:Riešil som to minulý týždeň, najprv sa menili gumičky na vstrekovačoch lebo bolo podozrenie na padanie nafty ale nepomohlo tak sa cez diagnostiku nastavila vyššia štartovacia davka a auto štartuje na šupu.
A to ta kolko vyslo?A kolko ta vysli tie gumicki aj s robotou?Mne vravel chlapik ze 94e aj s robotou
voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa voska »

danielrn napísal:Mne takto štartovala zle Fabia 1.9,prvy zly štart a boli zle nejake snimače,tušim zotrvačnika. A bol zoxidovany nejaky kablik,po vymene štartuje hned.A tiež som myslel najprv na spadavanie nafty.
Ok ale to ty vag musel vypisat lebo snimac je elektrotechnicka zavada ci???
voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa voska »

nahradnediely90 napísal:Riešil som to minulý týždeň, najprv sa menili gumičky na vstrekovačoch lebo bolo podozrenie na padanie nafty ale nepomohlo tak sa cez diagnostiku nastavila vyššia štartovacia davka a auto štartuje na šupu.
a este jedna vec.Start.davka sa zvisuje ked teply motor dlho toci nie zimny na rano ci???
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na štartovaciu dávku sa siaha z dôvodu pre ktorý vznikol,tj konpenzovať slabnúce parametre motora z fúrou km.V žiadnom inom prípade sa to nerobí,ale hladá a odstráni sa príčina závady.Zvýšením dávky ostáva závada nevyriešená
voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa voska »

Tiez som si to mislel.Ja mam natocene 199800 km tak si mislim ze je to este v pohode.Mal som passata b5 tdi a ten mal cez 400 tis a bez problemu...
voska
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa voska »

Tak,problem vyrieseny.Po vymene tesneni na vstrekoch je to uz ok.No boli medene podlozki K.O.Prvi start po vymene na supu.Diki za rady.... :rouler: :rouler:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných