VW Golf 1.6i 1999 - prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michalgolf4
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.05.2014 07:17
Zdieľať na Facebook

VW Golf 1.6i 1999 - prevodovka

Príspevok od používateľa michalgolf4 »

zdravim mam golfa 1.6i 99 rocnik najazdene 197000 , problem je taky že ked radim dvojku tak ide uplne tažko a aj cez zuby skoci ,predchadzajuci majitel dal repas prevodovky tak som s toho blazen co tomu je , dalsia vec je vykon na 1.6 74kw to sa slini po ceste ci treba new sviecky ak ano ake najlepsie ci lambda sondu vymenit diky za kazdu odpoved
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

U týchto 1.6i bol zo začiatku problém s prevodovkou, či už Octa, Golf...
Tomu pojmu tiež nerozumiem, ale auto už možno dávno nemá len 197000km, nie je to žiadny extra trhač a navyše dosť žerie
michalgolf4
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.05.2014 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalgolf4 »

skusim dat pozriet aj spojku i ked keby bola zla tak mechanik by to videl ked mal dole prevodovku ci to skor zle neposkladali , no to ze sa slini na 74kw teda sa mi to zda spomalene mal som predtym golf 1.9 tdi 4x4 97r. a raketa oproti tomuto a o spotrebe radsej nic 1.6 s prehladom 8 :zga27: a este co rozvody na tychto autach cena ake alebo co ...diky
Kocman85
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 27.11.2008 20:43
Bydlisko: HE + KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kocman85 »

Taký golf má aj moja žena, asi 300k najazdených a nie je v super stave. Denne dáva 20km do mesta a po meste a dlhodobo spotreba okolo 7,5 až 8. Radenie bez problémov, akurát spojka je na umretie. Základný servis robím doma, my sme s ním spokojný, trhac to nie je, ale svoje si bezproblémov odslúži. Keď potrebuješ pod zadkom 4x4 tak si mal ostať pri tej rakete...
michalgolf4
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.05.2014 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalgolf4 »

do rakety mi celne vpalil chalanisko s dvoma promilmy totalka ... sluzi dobre zatial aj mne i ked spotreba je vyssia ,problem z prevodovku vyrieseny dal som to do bosch servis pl .kulisa uplne v haji aj neake tiahla na prevodovke plus komplet rozvody vodna pumpa voala 250eury ...auto pekne radi vsetko ok ...chcem sa spytat na tychto autach sa precistuje neaka klapka skrtiaca ? a co sviecky ? v kufru auta som nasiel originaly vw audi ngk alebo tak neak ovplyvni to neak chod motora diky ... mam benzin po prvy krat
Kocman85
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 27.11.2008 20:43
Bydlisko: HE + KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kocman85 »

Ano klapka sa čistí, nezabudni ju po namontovaní nastaviť cez VAG. A sviečky som menil minulý rok za NGK ... pred tým ani neviem čo tam bolo, ale rozdiel žiadny :).
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 25 neregistrovaných