Golf 3 1.4 44kw AEX - problem s motorom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jozef033
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.04.2009 11:52
Zdieľať na Facebook

Golf 3 1.4 44kw AEX - problem s motorom

Príspevok od používateľa Jozef033 »

Zdravim, chcem sa poradiť s vami na fore. Mám problém s Golfom, mal som zanesené sitko na benzínovom čerpadle. Vymenil som celé čerpadlo, lebo bolo zachovalejšie ako moje pôvodné. Vyčistil som tiež aj škrtiacu klapku, sanie, a aj odlučovač oleja. Odlučovač oleja som mal zanesený a v hadici, ktorá ide od neho do sania bola taka biela hmota podobna riedšej vazeline bielej farby. Všetko som vyčistil. Ked som vymenil samotné benzínové čerpadlo, tak tie spojky na hadice som daval pôvodné originál (môže byť že netesnia ako predtym, ale držia). Po naštartovaní motor bežal v pohode na 780 otáčkach. Po vyčistení klapky, odlučovača a sania boli otáčky na voľnobeh kolísavé od 2800-3200 a stale kmitaju. Nastavil som škrtiacu klapku cez diagnostiku ale nepomohlo to. Neviem si s tým nejak rady. Viem, že je to staré auto, ale doteraz mi slúžilo veľmi dobre na svoj vek. Ak by mi niekto vedel poradiť, tak mu budem veľmi vďačný.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ty ako trafíš každý deň domov ? Podľa určitých naučených vecí. Aj klapka má svoju polohu a RJ ju vie do nej nastaviť každé ráno.Ak jej premaluješ ulicu alebo dáš iné číslo nevie nájsť včerajšiu polohu.
Základné nastavenie neprebehlo, napriek požiadavke ju diagnostika nepreviedla z jednoduchého dôvodu že RJ dostala neriešitelnú úlohu,teda neriešiteľnú pre diagnostiku ktorú si mal k dispozícii.Sú dve možnosti,pôjdeš na KTS ktorá základné nastavenie aj v takomto prípade zvládne,alebo budeš uvažovať kde si urobil chybu.
Jozef033
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.04.2009 11:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jozef033 »

vzdy po vycisteni klapky robim zakladne nastavenie a doteraz islo vsetko v pohode,len teraz nie.ja viem ako funguje,preto ju aj nastavujem.neviem,ci to bude len klapkou,ale diagnostika mi aj vypisuje chybu :00533-regulace volnobehu 09-00 - adaptacni hranice prekrocena.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chápeš a nechápeš,pritom to máš pod nosom a ešte ti to aj tá diagnostika podáva na tanieri....adaptační hranice prekročena
Adaptačná pásmo je aktuálna pozícia klapky pásmo plus oblasť na jednu aj druhú stranu a to je adaptačná oblasť.Ako sa zhoršujú pomery na klapke si RJ pomaly posúva hodnoty na nové pozície.Oblasť do ktorej sa teraz klapka dostala je mimo jej adaptačný rozsah na ktorý bola naučená
pidizvi
Príspevky: 3406
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

podla mna ti nasava falosny vzduch dakde pred samotnou klapkou. Mozes skusit zhodit nasavanie z klapky a pozeraj sa na klapku, ze co robi, ci je zavreta. Podla mna bude na vonobehu zavreta, ale motor ti nasava dakde odinakial.
Jozef033
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.04.2009 11:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jozef033 »

pidizvi - ano mal si pravdu, nasavalo to falosny vzduch v sacom potrubi (zle zapadlo tesnenie). Pri otackach motora som to az tak nepocul, ale ked som detailnejsie pocuval motor, tak somna to prisiel, ze ma divny zvuk nasavania. Opravil som tesnenie, nastavil klapku a auto bezi v pohode. Dik za radu. :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných