Renault Twingo - vysoka spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

reno-reins
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14.08.2012 00:35
Zdieľať na Facebook

Renault Twingo - vysoka spotreba

Príspevok od používateľa reno-reins »

Zdravim borci mam twingo 1996 motor 1,2 8V jednobodovy vstrek no strasne vela zerie neviete kde by mohol byt problem ? Za rozumne odpovede dakujem
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vela žerie znamená kolko ? A žerie vela v akom režime využitia vozidla ?
reno-reins
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14.08.2012 00:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reno-reins »

vela zerie znamena 10 litrov na stovku s autom je jazdene uplne bezne ziadne vytacanie podtacanie a spotreba je kombinovana
kalias
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 21.08.2010 16:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalias »

Eliminuj vsetko, co ma suvis so zvysenou spotrebou:
- chybny termostat
- chybna lambda sonda
- ucpany vzduchovy a palivovy filter
- vycisti skrtiacu klapku
- netesnost na vyfukovom potrubi
- spravne nahustenie pneumatik
- skontroluj ci ti nepribrzduju brzdy

Ak si si na 100% isty, ze vsetko predosle mas v poriadku, opakujem na 100%, tak hladaj chybu na motore.
80honda
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.03.2010 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 80honda »

Ja som mal davnejšie take twingo a tiež sa stracal benzin až raz som ho za jazdy aj citil a bola tam jedna hadička k motoru asi privod paliva a ta koncovka na tej hadičke bola na nej taka plastova a už dobre netesnila.A po vymene to bolo už v poriadku.Možno tam bude problem.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tlak na vstrekovači sa kontroloval?
reno-reins
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14.08.2012 00:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reno-reins »

filtre su vsetky vymenene benzin nikde neunika hadicky som kontroloval ako prve...tlak na vstrekovaci sa nekontroloval ako sa to kontroluje ?
reno-reins
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14.08.2012 00:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reno-reins »

a este som zabudol je vidiet ze ma auto bohatu zmes pri vytoceni ide z vyfuku cierny dym
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo môžem doporučiť skontrolovať vôle ventilov lebo tam sa ešte nastavujú a nik to nerobí.Ak sú OK skontrolovať palivový tlak tj roztrojka do hadice prívodu do vstekovača a manometer z rozsahom do 4 bar
Aj je aj to OK tak už iba diagnostoka a odsledovať tak zapalovanie ako aj vstreky a prácu lambdy.
Pozor na pripchatý cat,nedovolí dýchať motoru,zistiť sa dá v diagnostike na hodnote tlaku v saní
reno-reins
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14.08.2012 00:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reno-reins »

dakujem krasne za rady vyskusam a dam vediet
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

prve mi napadlo vole ventilov (uz pisal Mr.Hlavaty), druhe zly benzin (extra zly - natankuj na inej pumpe), tretie zapalovaci system (to by si citil slaby vykon) a stvrte ze je to Renault... Samozrejme aj lambda sonda, rozpadnuty kat (to by si citil na vykone hlavne pri vacsej zatazi a vyssich ot.) a i. veci. Napis co to bolo nech vieme vysledok :-)
verim ze by si si bezne veci ako makke gumy a brzdiace brzdy (vrat. rucnej) vsimol... ak budes v koncoch tak tam hod stary vzduch. filter ci ten cinsky nie je vyrobeny z plastovej flase (ak si ho nemenil prave koli vysokej spotrebe ale davnejsie) :-)
reno-reins
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14.08.2012 00:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reno-reins »

autokomplet: tie ventily dam pozriet ci su v poriadku v benzine to urcite nebude chodim na tu cerpacku stale tankovat ci naftu alebo benzin a nikdy ziadny problem v ziadnom aute, no ono to ma 40kw takze netusim ako to ma ist ale ide to dost slabo, gumy a bzrdy urcite nie to je v poriadku a ku tomu vzduchacu zralo to tak isto vela aj so starym ako teraz s novym
Mass111
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 03.04.2009 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mass111 »

80honda napísal:Ja som mal davnejšie take twingo a tiež sa stracal benzin až raz som ho za jazdy aj citil a bola tam jedna hadička k motoru asi privod paliva a ta koncovka na tej hadičke bola na nej taka plastova a už dobre netesnila.A po vymene to bolo už v poriadku.Možno tam bude problem.
Ja by som tiež chcel nájsť takú netesniacu hadičku na mojej S500-ke, ale ani za toho oného ju neviem nájsť :d :D
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ak nema 300.000km alebo nedymi, tak zmerat kompresiu, resp. ak motor - vrch ide ticho, mas male vole ventilov. Mal som takto Kangoo 1.4i a ze ide na 3 valce...

pozri zrychlenie na 100 na webe a odmeraj ked nepoznas ako ma ist auto...

tusim nejakych 14s nechce sa mi to hladat a uz vobec na Renaulte :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných