Renault Laguna ll - neda sa nastartovat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

daveZA
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 01.09.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna ll - neda sa nastartovat

Príspevok od používateľa daveZA »

zdravim, prosim vas neviete v com apon zhruba moze byt problem, nemozem nastartovat lagunu 1,9 dci, 74kw, rocnik 2002 nech viem naco sa mam pripravit
este neviem ci to ma stym suvis, ale poslednu dobu tak 2-3 tyzdne som spozoroval, ze ked som chcel nastartovat, tak dlhsie tocilo kym nakoplo, dokonca par krat nenastartovalo, ale po druhom stlaceni start tlacitka uz bolo v poriadku
dakujem za rady
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Keď bol menený palivový filter tak si daj spraviť skúšku prepadu-pravdepodobne vstrik,alebo aj viac vstrikov...
...Ale najprv by som šiel na diagnostiku-môže to byť viacero závad-snímač kľuky,nízky tlak na rampe atd,atd...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kontrola funkcie podávacie čerpadla nafty, ak podávacie čerpadlo bzučí, demontovať trubku z výstupu čerpadla do railu, musí striekať nafta, pri pokuse štartovať - pri točení motora. Snímač tlaku v raily ovláda regulátor tlaku na čerpadle, chyba môže byť aj v nom, ak v nom chyba nie je a je dostatočný tlak, tak bud je chyba snímača kluky, vačky, alebo samotných vstrekov
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

urcite najprv diagnostika... ta ti urcite napovie...
inak, a to mi chces povedat ze ti na palubnom nevyskocila ziadna hlaska o chybe??? ved to auto hlasi aj ked si v nom co i len uprdnes tak vyhodi chybu... sa mi to nejak nezda...

moc si sice neopisal ako presne ti nechce nastartovat tak pridam ja ja svoj typ, vytrieskana baterka... :)
daveZA
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 01.09.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daveZA »

no tou baterkou to by bolo asi najmenej, neviem a nemohol by to byt aj starter, lebo poslednu dobu mi obcas dlhsie startovalo, hlavne ked bol aj zohriaty motor a castejsie som vypol a zapol motor hlavne v meste
a to startovanie je take akoby starter sa snazil natocit, ale nemoze, neviem akoby som to opisal
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak točí ten štartér motorom a motor nenabehne, alebo netočí motorom vôbec, len taký náznak a nič ?
daveZA
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 01.09.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daveZA »

asi starterom toci a nechce nabehnut motor, asi tak to znelo ako stare auto ked nechce nastartovat dlho startuje, ale nakoniec nastartuje, ale aj som nenastartoval :41c2: a to uz som vybil aj baterku pri pokuse nastartovat
jenda21
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 24.07.2013 15:13
Zdieľať na Facebook

start

Príspevok od používateľa jenda21 »

Zdravím, u laguny dost často zlobí to startovací tlačítko. Případně pokud to točí, tak bych se zaměřil na snímač tlaku v Railu. Tady http://www.tipcars.com/magazin-3x-renau ... -2395.html jsem našel nějaké info, třeba to někomu pomůže.
daveZA
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 01.09.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daveZA »

no nakoniec bol problem s palivom, bolo zle palivove cerpadlo a snimac vysokeho tlaku paliva, lacna zalezitost to veru nebola
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných