VW Golf pumpa dyza

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ccarinka
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.11.2010 13:00
Zdieľať na Facebook

VW Golf pumpa dyza

Príspevok od používateľa ccarinka »

zdravim, potrebovala by som poradit pri kupe ojazdeneho VW golf. trh ponuka pomaly uz len pumpa dyzu.
pocula som , ze su kazive pri 150 000 az 180 000km. je to pravidlo, alebo sa to tyka urciteho vykonu motora? neviete, ako je to s opravou, cenou zan?
diky moc vopred
stripe
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 13.10.2010 07:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stripe »

Motory PD patria určite k tým spoľahlivejším, ak pravda hovoríme o objeme 1,9 - objem 2,0l majú chronické choroby,- ako napr. praskanie hláv, problémy s tryskami..., ale motory PD 1,9 tieto slabosti nemali.
Sú troška hlučnejšie, ako klasické tdi, ale majú výborný záber od nižších otáčok, čo ale mnohí využívajú a potom im odchádzajú dvojhmotové zotrváky, lebo jazdia na príliš nízkych otáčkach motora.
Podľa vlastných skúseností motory PD aj radi spapkajú trošku oleja,- mne asi 1l na 15000, ale to je u týchto motorov vraj normálne. Ak tankuješ normálnu naftu a nie nejakú "bandaskovú", tak ti určite vydržia aj trysky, ktoré sú citlivejšie na čistotu nafty, ako staré tdi. Tým , že sú citlivejšie, sú aj drahšie, ale ceny trysiek oproti minulosti podstatne klesli,takže sa to dá zvládnuť.
A to že sú kazivé po 150-180 tis. km? to je rozšírený názor, ale len preto, že na sk sa dovezie auto zvonka , ktoré má najazdené 300 tisíc/minimálne/, kilometre sa upravia na 123 000 "poctivých", a nový majiteľ najazdí 30 tisíc, čo je dokopy tá magická hranica 150 000, tak si motor začne pýtať finančné injekcie... Ale vačšinou má už najazdené 3 x viac.
Určite by som sa motora Pd nebál, ak ide o objem 1,9...
Veľa šťastia pri kúpe...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spravne.

bez debaty su 1.9tdi PD motory (74kW, 77kW, 85kW, 96kW, 110kW) jedny z najjednoduchsich, najspolahlivejsich a najtrvacnejsich motorov ktore dnes mozes stretnut. S najmensimi problemami nagulaju 600.000km.

pre tvoju informaciu, jeden pouzity vstrekovac v neznamom (=vysoko rizikovom stave) na 2.0tdi stoji okolo 400eur. STYRI vstrekovace na 1.9tdi 77kW kupis za menej ako 100eur, takisto pouzite. To jasne signalizuje jednu vec : potrebu tych vstrekovacov. Tipni si, ktore su potrebnejsie a teda ziadanejsie na trhu... a ktore sa viac kazia a ktore su nedostupnejsie.


cize 1.9tdi PD motora sa vobec, ale absolutne vobec neboj. Taky dobry motor uz NIKDY nestretnes, pretoze vsetky dnesne sracky uz maju DPF, FAP, supervysokotlakove vstrekovace atd.

Bude len horsie a horsie a drahsie a drahsie. Ano, kultura chodu 1.9PD nie je zrovna najlepsia - o tom som sa nebavil. Kultura chodu ti je ale hovno platna ked auto stoji rok v servisoch a nikto ho nevie opravit za styritisic eur...
Roberto666
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 05.08.2006 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberto666 »

suhlasim s tym co bolo napisane momentalne mam 1.9 TDI PD a uplna spokojnost akurat sa mi blizi vymena oleja , za cely cas som teraz po odjazdeni cca 14000km dolial 0.4 L oleja , si myslim ze vyrobca udava az liter co si myslim nie je presny udaj , ale zalezi na pocte KM inak odporucam PD ale nie 2.0 ale 1.9 TDI vela stasnych KM a stastnu ruku pri vybere auta ....este detail tie hore uvedene poruchy boli skor u prvych 2.0 TDI ktore sa postupom casu odstranili ako tie hlavy,vacsia spotreba oleja,vstrekovace :300f:
jozoho23
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 18.02.2009 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozoho23 »

Niet nad 81 Kw AHF Škoda OTCAVIA r.v. 99 pradie ako sibírský kocúrik a nežerie moc pri zošlapnutí pedálu na UA naftu + VIF no proste spokojnosť nadovšetko už 4-tý rok.Merania ukázali velmi dobré výsledky.najazdených 210 000 km.[/img]
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

jozoho23 napísal:Niet nad 81 Kw AHF Škoda OTCAVIA r.v. 99
Čo to je za blbosť? Prečo práve r.v. 99, bol to nejaký prémiový ročník? Ja osobne by som radšej bral 2000 a viac, lebo tie sú už po facelifte.
boris205
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.08.2008 14:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boris205 »

mp3turbo napísal:spravne.

bez debaty su 1.9tdi PD motory (74kW, 77kW, 85kW, 96kW, 110kW) jedny z najjednoduchsich, najspolahlivejsich a najtrvacnejsich motorov ktore dnes mozes stretnut. S najmensimi problemami nagulaju 600.000km.

pre tvoju informaciu, jeden pouzity vstrekovac v neznamom (=vysoko rizikovom stave) na 2.0tdi stoji okolo 400eur. STYRI vstrekovace na 1.9tdi 77kW kupis za menej ako 100eur, takisto pouzite. To jasne signalizuje jednu vec : potrebu tych vstrekovacov. Tipni si, ktore su potrebnejsie a teda ziadanejsie na trhu... a ktore sa viac kazia a ktore su nedostupnejsie.


cize 1.9tdi PD motora sa vobec, ale absolutne vobec neboj. Taky dobry motor uz NIKDY nestretnes, pretoze vsetky dnesne sracky uz maju DPF, FAP, supervysokotlakove vstrekovace atd.

Bude len horsie a horsie a drahsie a drahsie. Ano, kultura chodu 1.9PD nie je zrovna najlepsia - o tom som sa nebavil. Kultura chodu ti je ale hovno platna ked auto stoji rok v servisoch a nikto ho nevie opravit za styritisic eur..

Zdravim,
chcel by som reagovať na váš príspevok z roku 2006, ktorý som dnes čítal. Či je to pravda o životnosti a spoľahlivosti motorov 1.9 Tdi PD, nakoľko mechanik mi povedal, že životnosť tohoto motora je cca 400 000 km maximálne.
Prosím o odpoveď na adresu boris.kendera@gmail.com[/b]
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sefe ten prispevok bol zo 16.novembra 2010, takze neviem ci je uplne presne z roku 2006... :)

ale to nic nemeni na tom, ze 400k km povedal ten mechanik malo. Strasne malo.

400k km ma nagulanych KAZDY TRETI Passat, oktavia, golf s tymito motormi. Fakt ma. Aj ked hrdo na displejicku svieti slovenskych bazarovych dovozovych 127.000km... najlepsie sa prebehnut po styroch najvacsich bazaroch v Banovciach, tam nenajdes auto pod 300.000km snad ani jedno. Potom navstiv Nitru, co nepochadza z leasingoviek u nas a teda je dovezene je zmotane vsetko doradu. Kazde jedno.

cize este raz, 400.000 nie je cislo, to je zabeh.
vrabik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 03.12.2008 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vrabik »

ja mam 74kw rok 2002 kupoval som to malo to nabehane 13200 , všetko pohode menil som bežne veci olej filtre prišlo leto a nastal problem nešla klima naplnila sa bolo všetko pozrete ale nešla viacer išlo teplo ako chlad potom som mu dal do červeneho na volnobehu zazarakom začala ist neviem ako ale ide, teraz mam nabehane 152 a začina sa mi to kaziť na volnobehu to klepe ako sa mu chce nepravidelne prejdem par metrov a pohode ked to malo nabehane ale 148 tak sa nečo pokašlalo a na volnobehu a pri určitej rychlosti vybruje cele auto mam to ako masažne kreslo :)) inak som spokojny ked jazdiš ako maš krasna spotreba ja mam priemer do 5litrov autičko je dost žive od spodu prajem šťasny vyber :)
DutchDixon
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 24.01.2008 22:57
Bydlisko: Nitran
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DutchDixon »

PD motory maju uz dvojhmotak a vgt turbo takze usetrene peniaze za naftu niekedy vrazime do udrzby. Ja som teraz presiel z TDicka na benzinak a som spokojnejsi aj ked mi to zerie v meste 8 litrov a TDicko zralo 7. Mozno keby som jazdieval dlhe trasy tak by som sa este nechal nahovorit na diesel inak uz nie.
mirkko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.05.2014 23:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirkko »

Zdravím vie mi niekto povedať že prečo mi samo od seba pridalo otačky motora raz keď som odstavil auto nechal som bežat motor a zrazu sa mi samé zdvihli otačky asi na 1500. A potom zasa keď som naštartoval tak sa mi tiež zdvihli asi tak na 2, 3 sekundy čo to môže byt?
mirkko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.05.2014 23:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirkko »

motor mam 1.9 PD
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Janes94 a 30 neregistrovaných