VW 1,6 16 V horí v katalyzatore

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

automotiv3
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 07.12.2009 12:15
Zdieľať na Facebook

VW 1,6 16 V horí v katalyzatore

Príspevok od používateľa automotiv3 »

Vyhlasujem stav zufalstva.... VW BORA 1,6 16V 77KW ..... Po naštartovaní cca 3 min a katalyzator je uplne žeravy.... vymenený katalyzator, kontrola priechodnosti celeho vyfuku, skušali sme nové cievky ,celu vstrekovaciu rampu , sviečky, samozrejme kontrola rozvodov, čidlo tlaku v sacom potrubí, čidlo teploty na hlave....lambda sondu . z vyfuku je trochu citit benzín ...........PC nevyhadzuje žiadnu zavadu........auto sme kupili už s týmto problemom a zistili sme že bola davana dole hlava a bola pravdepodobne zbrusovana... najazdene orig 132000km............... poradte ,lebo to zapálim !!!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nezapaluj,samé sa zapáli.To si nesmierne odporuje.Ak je pravda to čo píšeš,tak urýchlene zmeň mechanika.Musím ísť robiť,večer to dopíšem.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Presne tak ako píše p.Hlavatý, nemôže byť všetko tak ako píšeš.
Horieť vo výfuku môže len palivo a to sa tam musí nejako dostať, nemôže byť že sa tak deje aj keď je všetko v poriadku. Niečo to musí spôsobovať.

Pridám moju osobnú skúsenosť, keď mi nedávno takto takmer zhorelo auto.
Išiel som v silnom daždi a ako som vletel do veľkej kaluže, tak sa voda dostala aj do motorového priestoru a na zapaľovací blok, takže jedna sviečka prestala páliť.
Cítil som to hneď na ťahu motora ale povedal som si, že ešte tie cca 3 km dôjdem. Cez poslednú križovatku som sa ledva preplazil a keď som zastal, pozerám že spod auta ide dym. Pozriem lepšie a celý výfuk žeravý, až sa od neho tavili a horeli plasty na spodku auta.
Ledva som to zahasil, by mi bolo zhorelo auto ani by som nevedel ako.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zbytočné písať,je iba jeden možný scenár,palivo dohorieva neskoro,a tam kde nemá.A to teda je vo veľkom protirečení o PC,o lambde,rampe atd.
Preto sa musím opýtať na hodnotu tlaku paliva a akú dobu si ho rampa udrží. Aké sú hodnoty predstihu,v akej slučke pracuje lambda,resp z akými hodnotami.Tam sa musí tiecť benzín doslova potokom a horieť v cate.Nie je možné takýto stav nenájsť v hodnotách,aj napriek možnej čiste mechanickej závade.Tam minimálne lambda musí kričať od bolesti a je nemožné ju neobjaviť v klasickej diagnostike,ale hoci aj na takomto hračkárskom osciloskope ju vidíš za cca 15 sekúnd
[img]http://i.imgur.com/yFhnaeG.jpg[/img]
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Netesný vstrekovač? alebo vysoký tlak v rampe? uvidíme čo to napokon bude...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ak je pravda, to co je popisane o vymene a skontrolovani, tak osobne by som isiel po vstrekovacoch, niektory bude asi zle rozprasovat. Mozno by to malo byt poznat aj v oleji.
Len nechapem, aky vyznam malo menit katalizator, pokial nebola odstranena zavada, teda, ze ten predchadzajuci vyhorel... Myslis, ze tento, vymeneny bude este OK?
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Vstrekovace???.Tipujem unik oleja do vyfuku.Nemizne olej?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lakinooo napísal:Milanko, kde že si kúpil taký paradný osciloskop?

edit: už som ho našiel. Idem ho asi objednať.
http://www.ebay.com/itm/ARM-DSO201-Port ... 461cf519ae
Dobre si to popozeraj,je ich veľa variant,a vonkoncom nie je jedno ktorý si vyberieš aj keď vyzerajú na jedno kopyto.
Ja som v mojom menil soft pretože pracoval nekorektne a zobrazoval cca tretinu z časovej osi.Čosi ako keby si pozeral tienidlo lampy ktoré rotuje a vždy vidíš tretinu,dve nie a znova tretinu.
Po zmene softu je to iný stroj,prišli nové veci ako automatické zatrigerovanie,tj ak po pripojení na neznámy signál by si musel hladať časovú základnu a napätový rozsah,tu tukneš a nastaví sa sám aby si dostal záznam na obrazovku,potom už iba prípadne doladíš potrebu. Zároveň máš k dispozícii aj číselné údaje o rozsahu napätia,frekvencii atd atd tuším osem parametrov.Na všetko informatívne či pracuje a čo robí to nádherne postačuje.Má aj vlastný generátor signálu,všetky softvérové pravítka a teda možnosť zmerania čohokoľvek na obrazovke.Jedine čo chýba je možnosť dlhých záznamov,ale krátke sú aj z možnosťou prehratia z pamäte.A škoda že nie je kompatibilný prípoj na sondu a tak neviem používať profi sondy od velkého stroja.Presnosť prekreslenia som porovnával zo stolovým Hameg-om a bol som prekvapený.Doporučujem.
Je k mání aj dvojkanál a dokonca štvorkanál,ale to považujem pre človeka ktorý na také účely už vytiahne velký stroj za zbytočné.Toto je na bleskovú informáciu bez dlhých príprav a závislostí od zdroja.Napichneš a vidíš (alebo aj nie)
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

pacok napísal:Vstrekovace???.Tipujem unik oleja do vyfuku.Nemizne olej?
To skor mu bude oleja pribudat...
A kludne sa moze stat, ze bude robit velku generalku. Kvapalina (aj benzin) nie je stlacitelny...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Laki....Priebeh je samostatná kapitola a aj inak znalý človek musí začať na cudzom rozume a učiť sa ako v škôlke abecedu a nechať sa viesť ako dieťa.Ako začne chápať prvé zákonitosti tak sa mu to začne všetko skladať ako puzzle.Je to na dlhé večere ale škola diagnostiky existuje aj na nete,i keď nie je zadara.Ale rozum nikdy zadara nebude,na rozdiel od blbosti ktorá sa rozdáva plným priehrštím a kdekoľvek.
Okrem iného sú k mání aj fantastické materiály z tohoto oboru,ak teda nevadí že nie v slovenčine
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Chyba je niekde ako piše mhlavaty ale podla mna ma ten motor chudobnu zmäs.
automotiv3
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 07.12.2009 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa automotiv3 »

Chlapi....veeeelka vdaka.... za informacie..... mechanik čo mi to robi odišiel na tyžden na dovolenku.. ak to nebude vediet spravit ,tak to naložím na odtahovku a odveziem niekomu z vás. A ten katalizator sa musel vymenit,lebo predchadzajuci majitel si myslel, že je ucpaty, tak ho vykuchal.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných