PORAĎTE - Spotreba a ťah VW Golf V. 1.4 benzin

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Re: PORAĎTE - Spotreba a ťah VW Golf V. 1.4 benzin

Príspevok od používateľa itstar »

Strejdo napísal:1,4 v ziadnom pripade nema mensiu spotrebu ako 1.6tka, prave naopak a to z jednoducheho dovodu, ze 1.6 nemusis tolko vytacat ako 1.4ku, ked chces ist tou istou rychlostou. Podobne je to aj pri pohynani a to uz nehovoriac o tom, ked je auto nalozene styroma pasaziermi.
Moj znami ma 1.4, tak som mu ju jeden vecer "slohol", ale ta spotreba co vysla, ach jaaaj, na zaplakanie, okolo 9 litrov po meste. A ja mam pre zmenu 1.6tku, na nom mam po meste 7, maximalne 7,5 litra.
1.4 bude zrat vzdy viac ? Ty si inteligent.

Tak si zober svoju 1.6 ku, vyjdi za mesto, vytlac to na 90 tku, a plynule chod. Skontroluj si spotrebu. Potom zober 1.4 ku, vyjdi na tu cestu, dal tam 90 tku, a drz to na nej, a skontroluj spotrebu.

To iste mozes vyskusat v meste, skus ist stabilnou rychlostou 50 - 60 km/h na jednom, a potom na druhom aute. Spotreby budu, o nieco nizsie. Nebude to nic prevratne, o strasne litre, ale budu nizsie. Musis vediet s autom jazdit, na to, aby si mal normalnu spotrebu. Ked sadnes do 1.4 ky, a budes jej stale slapat na krk, tak ano, bude mat vysoku spotrebu. Ked vsak ten motor poznas, vies kde ako zere, tak s nim spravis mensie spotreby, ako s 1.6 kou :P

Vzdy je problem zo spotrebou, pokial vodic presadne zo silnejsieho motora, do slabsieho. Naopka az tak problem nebyva...
Strejdo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 15.07.2006 16:19
Zdieľať na Facebook

Re: PORAĎTE - Spotreba a ťah VW Golf V. 1.4 benzin

Príspevok od používateľa Strejdo »

Waaav a ze kto je inteligent. Tak mi povedz, kolko minut ( ci hodin??? :))) chodis stabilnou rychlostou v meste??? Koli tvojmu navrhu asi pojdem na dopravny inspektorat a poprosim, aby odklonili premavku a vypli semafory v celom meste, lebo si chcem vyskusat aku budem mat spotrebu pri STABILNEJ JAZDE 50 - 60 km/h V MESTE.
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Re: PORAĎTE - Spotreba a ťah VW Golf V. 1.4 benzin

Príspevok od používateľa itstar »

Strejdo napísal:Waaav a ze kto je inteligent. Tak mi povedz, kolko minut ( ci hodin??? :))) chodis stabilnou rychlostou v meste??? Koli tvojmu navrhu asi pojdem na dopravny inspektorat a poprosim, aby odklonili premavku a vypli semafory v celom meste, lebo si chcem vyskusat aku budem mat spotrebu pri STABILNEJ JAZDE 50 - 60 km/h V MESTE.
Aby auto odmeralo spotrebu pri stabilnej rychlosti, tak ty staci ist nou 3 sekundy. Inak neviem potom ake mas mesto, ked sa 3 sekundy neda ist stabilnou rychlostou. Pokial 1.4 ku setris, nestupas jej na krk, nedavas ju moc do otacok, bude v meste zrat menej. Napriklad s 1.4 kou mozem ist 60 tku po meste kludne na 5 rychlosti, s 1.6 kou, tam musis mat 4 ku. Urcite vies, ze pri jazde na 4ke i ked v podobnych otackach, ako 1.4 ka na 5 tke, ty to bude zrat proste viacej.

Je pravda, ze keby si chcel jazdit rychlo po tom meste, dorbou akceleraciou atd, tak 1.6 ka bude zrat menej, avsak ak jazdis normalne, komfortne, a nenahanas sa, tak u 1.4 ky ta spotreba bude o nieco malo mensia...
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa celerb »

ppmajko napísal:zdravim vas chalani,,,dufam ze vsetci co tu pisete o tej 1,4 16V,,mate s nou skusenost
ja osobne mam 1,4 16V golf IV,,,som s nim nad mieru spokojny (vlastnim aj 205 GTi-97kw a ford puma 1,7vct-92kw---to len aby si nik nemyslel ze obhajum len golfa a jeho vykon)
takze k veci- je to super motor na to ze ma 55KW ide az velmi dobre!!!! s primeranou spotrebou ked nejazdim po dialnici,,ale samozrejme mimo mesto spotreba 5-5,5L,,,ked po dialnici tak 6
a to musim podotknut ze rozhodne nejazdim pomaly,,,myslim ze je to velmi vydareny motor,,,
kamos ma audi A4 1,6 8V -na 1,4 16V nema absolutne sancu :d :D

kazdopadne na bezne vozenie mozem lôen odporucit,,,
este dodam brat bol dieslovy fanusik,ale po brave 1,9JTd,,golfe 1,9 Tdi presedlal na golf 1,4 16V :)
myslim ze oproti dieslu su tam o dost mensie naklady,,,a ze to trocha viac zozerie?to sa hned vrati na tych blbych aditivach do nafty

ps: v pondelok si idem po GOLF VI 1,4 16V 59kw :2f93:
Zdravím, nechcel by si sa podeliť s Tvojimi dojmami z nového Golfa? Ja sa k nemu dostanem niekedy v júly(5dverový Trendlain), tak by som Ti bol vďačný za Tvoje postrehy, navyše keď s touto motorizáciou máš bohaté skúsenosti. Ja motor konkrétne BCA 1,4,55 KW tiež len chválim, mám ho v octavii 1. Spotrebu si evidujem pri každom dotankovaní a dlhodobo vychádza pod 6L. No som zvedavý na Golfa, aj keď je to prakticky totožný motor, určité inovácie tam sú napr. je to už euro5, inak naprogramovaná RJ, výfuk, sanie a pod . Jediné čo mi v octavii vadí je zadunenie alebo čo to je za zvuk pri otáčkach motora medzi 2600-2700ot. To mi tam vadí, v inom spektre je motor pomerne tichý. Dúfam, že v Golfe to nebudem musieť počúvať.
OVCA
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 07.12.2008 22:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa OVCA »

takže 2.0 TDi vyrobené v rokoch (2003) 2005-2008 by som nechcel ani zadarmo. To radšej 1.9 TDi 77kW + chip.

Neviem kde si nabral 300€ za rozvody na 1.4, ale to ťa okradli.
Ja som dal za ne 100€ a boli origoš.

A 1.4 MPi v golfe nie je 1.4 MPi vo fábií.

Ak niekto nepotrebuje závodiť, tak 1.4 nie je pre neho prehra.
Lepšia je 1.6, ale netreba sa pre ňu potrhať.
Ja som prešiel zo 103 koni na 75 koňoví golf a jedine kde chýba ten výkon je v tiahlom stúpaní na dialnici nad 110 km/h.

Kto vie jazdiť tak 6,5-7 l kom. nie je problém dosiahnuť.
Ked sa prepočítajú všetky náklady, tak sa 1.4 netreba báť.
nibbik010
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.04.2014 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nibbik010 »

Je to tu síce staršia téma, ale nedá mi sa k tomu nevyjadriť. Kúpil som priateľke 1.4 16V 99rv, jej prvé auto hneď po spravení VP. To auto má už vyše roka a okrem základného servisu a pár maličkostí na tom aute nebolo treba meniť nič, rozvody bola samozrejmosť hneď pri kúpe a vyšli na 160€ aj s robotou. Čo sa týka ťahu a spotreby... ťah nič extra, ale v pohode to stačí, spotreba - Chorvátsko, najazdené cez 2000km a priemerka 6,14L-4 ludia v aute. Momentálne jej vychádza 6,9 L kombinovaná aj keď väčšia časť mesto a to jazdí žena čo absolútne netuší čo je to jazda na spotrebu (. Ja som jazdil na ňom asi mesiac, mimo mesta 2 v aute a nechápal som spotrebu - 5,2L a tak isto som nešiel nejak ohľaduplne k autu :D. Takže, ten kto nepotrebuje si kupovať "závodný špeciál" tomu by som 1.4 16V odpoučil. Šikovné auto s lacným servisom a dobrou spotrebou + lacnejšia kúpa oproti dieslovej variante.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0940841466 a 34 neregistrovaných