VW Passat - DSG prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jelko4
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 28.10.2008 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jelko4 »

hlavne nevies ci bol filter a olej naozaj vymeneny tak ako prve vymen to, material sa da zohnat za 80€ a praca v autorizaku 30€. Skus pojazdit a ak nepomoze tak bude asi chytena mechatronika
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

mp3turbo napísal:bol tu jeden clen z fora ktory o sebe tvrdil ze ma na dvore STYRI prevodovky dsg a strasne dlho ich nevie predat. Za 500eur celu prevodovku.

Pozor, samozrejme jazdenu a nikto nevie v akom stave.
tiez si pamatam na tu temu a dokonca sa mi zda, ze vtedy vacsina chvalila DSG, aka je to super prevodovka?! ale ani ja som na to nepocul vyrazne nic zle.

inak, ten stav je naozaj taky, presne v tej dobe som sledoval inzerciu, napriklad ceske aukro a dsg prevodovka (vraj) so 110 tisic km za 12 tisic ceskych a nijaky extra zaujem o to nebol.
tak kde je pravda??
pattinco
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 25.05.2008 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pattinco »

dakujem vam vsetkym za rady.to neviem ci bol ozaj ten olej meneny v tej prevodovke a ci bol aj filter.nemam o tom ziadny doklad.povedal mi to iba ten typek od ktoreho som auto kupoval.takze najskor diagnostika?a ako by som vedel zistit ci bol ozaj meneny olej v prevodovke?
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Dsg je velmi dobra kvoli tomu, ze perfektne rychlo radi. No nie je stavana na vysoky vykon. Preto sa do vacsich objemov nepouziva. Samozrejme, bezne sme robili uz prevodovky,co mali iba 160.000km. Problem je v tom, ze kodov dsg prevodoviek je v jednom roku cca 50 a komu sa pokazi, musi najst s takym istym kodom, co je skoro nemozne.

Nezistis nijako... A myslim ze olej nepomoze
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tiez si myslim ze nezistis - maximalne z neho mozes poldeci vypustit a ked bude uplne cierny stuchnuty tak rozhodne meneny nebol.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
pattinco
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 25.05.2008 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pattinco »

a ja by som vedel to poldeci vypustit?alebo to len v servise?
eerl
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 25.04.2008 09:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eerl »

Autorovi temy:

Nie si nahodou so Ziliny?
pattinco
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 25.05.2008 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pattinco »

nie,som z okolia Nitry
pio666
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 11.08.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pio666 »

chlapi a ako zistim kod prevodovky?

ja mam trochu iny problem. Mam octaviu 2 2,0 TDi DSG, radi mi sice pekne ale ked dojde do urcitej rychlosti tak 60-70km tak mi zacne z autom tiast zlava doprava - dost silne vibracie.Robi to aj vyssej rychlosti ale len ked akcelerujem.Pri pokojnej jazde uz nie. Mechanik to este nevidel ale vravel ze to moze byt dvojhmota.ma to najazdene 300 000 km a nebola este menena.

dik za kazdu radu.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tak pokiaľ počas preraďovania nerobí problémy, tak to asi nebude DSG ale ta dvojhmota, si myslím.

Nehľadaj chyby kde nie sú :-) lebo si to niekde čítal :-)
stream115
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.04.2014 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stream115 »

mam octaviu 2 facelift s motorom 1.6 TDI CR 77kw...mal som ten isty problem ze mi trhalo...na zaciatok si povedzme kolko stupnovu prevodovku mas pretoze nieje DSG ako DSG DSG je 5 a 6 rychlostna...7 !!!!!! NIE JE !!!!! DSG je to klasicka automaticka prevodovka. Po 60000 sa meni len v 5 a 6 rychlostnej pretoze maju obe spojky v ojeji tam ide okolo 5 litrov oleja.. zase 7 rychlostna obsahuje len 2.8 litra oleja lebo ma suchu spojku preto sa tam olej nemeni dokonca nema ani filter..len tolko.....mechanik ma presviecal ze ten olej je zbytocne menit ale ja som si stal za svojim...po vymene oleja nadalej trhalo tak som zavital do skodovky kde mi na novo prepalily softver v riadiacej jednotke pre prevodovku...trhalo nadalej a nakoniec som zistil ze mam prekusnuty kabel pre cerpadlo ktore vytvara tlak pre prevodovku :)cize v prvom rade si skus prekontrolovat kablovacku pretoze skodovka ich ma na tazke H...O!!! len tolko dufam ze pomoze :)

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 32 neregistrovaných