VW CRAFTER Hrkotá

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ixtra
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 04.02.2008 16:49
Zdieľať na Facebook

VW CRAFTER Hrkotá

Príspevok od používateľa ixtra »

Dobrý deň chalani, chcel by som sa opýtať či nemáte nejaké skúsenosti v Crafterom 2,5tdi 120kw, už skoro 2 rok to riešime, ide o to, že niečo hrkotá počas jazdy, hlavne to počujem na 4-5-6 ako keby kov o kov, a ked vytlačím spojku prestane to hrkotať, auto jazdý v pohode, prevodovka v pohode, zotrvačník menený, spojka a ložisko takisto, a ložiská na kardany takisto, dakujem za rady.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

no kamo tak ked nato neprisiel mechanik odkial to ide mi od PC nato neprideme uz vobec... mozem ti dat tip a to vnutorny homokinetak... alebo este lepsiu radu skus zmenit servis!!!
romankocanmi
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.02.2009 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romankocanmi »

ak po stlačení spojky to prestane, bude to skor motor niečo v motore podľa mňa, nakoľko pri stlačení spojky celá prevodovka, poloosky atd sa otáča stále rovnakou rýchlosťou, akurát otáčky motora klesnú a preto prestane .. moj nazor
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Otáča jak otáča...ale sa odľahčí a vlastne sa tam všetko točí bez prenášania záťaže a výkonu a teda namáhanie na rôzne tlaky je minimálne, aj to môže spraviť tú zmenu správania...
ixtra
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 04.02.2008 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ixtra »

No ja viem ze neprides nato, ale som mal na mysli či náhodou niekto to uz nemal, práveže motor ide bez problémov, skúšali sme nasimulovať ten zvuk na volnobehu to nerobí, v podstate to robi iba vtedy ked je tam nejaký prevodový stupeň, už fakt neviem ako to mam riešiť, dostal typ, že mam vyskúšať vymeniť olej v prevodovke a ked ani to nepomôže tak rozobrať, ale bojím sa od toho nieže my narobia ešte väčšiu škodu, tak som si myslel, že niektorí zvás sa už stretli s tákýmto problémom, ale ďakujem za rady.
mareceks51
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 06.04.2008 13:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mareceks51 »

niečo podobné sme riešili na MB sprinter. bolo to ložisko na primárnej hriadeli v prevodovke.....vraj sa nedajú vymenit.tak išla cela prevodovka ....snád ti názor pomože
pidizvi
Príspevky: 3412
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

auto jazdi? Jazdi. Tak naco si robit problemy zbytocne. Ked to odide, tak to potom vymenis.
mareceks51
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 06.04.2008 13:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mareceks51 »

nechcem mudrovať ale pokial to auto jazdí dlhe trasy tak to treba riesit. lebo ked sa vysype vonku tak cena odtahovky, nebodaj servisu nechcem ani vidieť .....
pidizvi
Príspevky: 3412
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

jasne, nech to berie s rezervou, ale sam pise, ze uz 2 roky to riesia a auto zrejme jazdi, tak mozno este dalsie 2 roky bude a potom sa tam aj tak nieco vysype.
jethro922
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 24.05.2009 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jethro922 »

u nás sa to volakedy určovalo, že

ak pustíš spojku a stíchne > ložisko spojky

ak vytlačíš a stíchne > prevodovka, resp. niektoré ložisko v nej

ak to robí už pár rokov, začal by som šetriť na druhú prevodovku, a keď sa to zhorší a budú €, tak by som to hneď vymenil

edit: ked to počuť najma na 4,5,6, tak by som to videl na opotrebované ložiská atď týchto stupňov
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Opotrebované ložiská týchto stupňov.....to si zadrel.....si aj videl prevodovku ako je konštruovaná??? Každý prevodový stupeň by mal mať podla toho svoje ložisko??? :40bd:
jethro922
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 24.05.2009 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jethro922 »

no tak som zadrel,

myslel som uloženie kol, atď, ale to je už jedno
ixtra
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 04.02.2008 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ixtra »

Díky chalani za rady a názory, a presne tak ako hovori mareceks51 problemy treba riesit doma, lebo vonku je to velmi drahe, uvidíme nie som typ ktorí šetrí na aute takže ak treba tak to bude vymené čím skôr, len som zbytočne nechcel kupovať druhu prevodovku, ale keď príde auto z cesty cez sviatky to dám rozobrať chalanom a hotovo, potom budeme snáď múdrejší, takže ešte raz dakujem pekne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa940811206 a 23 neregistrovaných