VW Sharan 1,9 tdi - turbo, slabý podtlak pri studenom motore

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milos377
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.07.2013 08:57
Zdieľať na Facebook

VW Sharan 1,9 tdi - turbo, slabý podtlak pri studenom motore

Príspevok od používateľa milos377 »

Ahojte,

Mám VW Sharan 1,9 TDI 85 kw, r.v. 2002
V januári tohto roku som menil turbo(repasovane).
Po výmene som cítil, že keď rano, alebo kedykoľvek po dlhšej dobe naštartujem tak turbo malo slabší výkon. Potom po pár sekundách to už bolo v poriadku. V ďaľších týždnoch jazdila auto manželka, ale v príliš nízkych otáčkach takže sa turbo zanieslo a stratilo výkon aj v priebehu jazdy.
Teraz začiatkom apríla som bol dať turbo vyčistiť, bolo na diagnostike, je v poriadku.
Ale znova tie studené štarty ;-( . Zaradím 1,2 a cítim že je tam slabý výkon, podtlak. Potom 3,4 a turbo už funguje ako má.
V čom môže byť problém?

Ďakujem za každú radu.
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necrofibre »

Nemam rad,ak zeny jazdia s dieselom :( Teda aspon tie,ktore s nim jazdit nevedia.PRETO citajte!!!
http://webcache.googleusercontent.com/s ... i-motorom/
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

No takto rychlo sa to turbo zas nezanesie,
A nabeh turba ti zacne az po dosiahnuti plniaceho tlaku, a to ide ruka v ruke s otackami motora, skor nema ako.,
Ak ti auto nejde po plyne hned uz od nizkych otacok, tak zacni u vahy vzduchu., treba overit ci je v poriadku.
Z toho tvojho prispevku nieje uplne jasne, aky problem riesis..

>>>Ale znova tie studené štarty
V tom bude nieco ine, to vobec neviem, co myslis..tam budes mat este iny problem ...pri tom starte.., ak zhavice, tie su lahko meratelne, atd..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko zásadné Roberbo napísal. Chyba je zakotvená v tejto vete....Teraz začiatkom apríla som bol dať turbo vyčistiť, bolo na diagnostike, je v poriadku.....
Žiaľ asi na diagnostike nebolo,to by si toho vedel viac,to sa iba mechanik tváril že vie do čoho pozerá.
Ak bolo na diagnostike,bol by teraz k dispozícii stovku údajov a minimálne protokol z logovania a teda časový priebeh tlakov turbíny,ale kedže sa logujú zároveň aj iné kanáli,tak aj dávka paliva a priebeh práce na váhe vzduchu.Tak ako zlatý kolega napísal,je to zaslučkované,ak turbína (hoci dobrá) nemá tlak splodín tak proste potrebný preplnovací tlak nedodá.Tlak plodín nie je lebo....tu treba doplniť prečo,či je problém paliva,či je nesprávne meraný prietok vzduchu alebo iného atd.Treba urobiť základnú diagnostiku aj tzv logovanie,návody tu sú v mnohých príspevkoch aj zo spôsobom ako na to,ak by to šlo svojpomocne
Ak by si sa dostal k logom tak ich treba uložiť na "Leteckú poštu" a dať sem odkaz aby sa to dalo vyhodnotiť,tak sa dá z tejto situácie pohnúť dopredu.Bez údajov to je nemožné
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných