Zaujimave preblikavanie xenonov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

cicmanec :
to ze pri nastartovanom motore dava stavu alternator to chapem ale tym chces povedat ze na vine bude aleternator alebo regulator napatia ? lebo skusal som odmerat napatie na baterii ked bol motor nastartovany a ukazovalo mi nieco malinko cez 14 V .
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

VLADY napísal:Rozdiel môže byť v napájacom napätí kľudne aj 2V pri naštartovanom a nenaštartovanom , alebo nejaké rušenie od alternátora...ktovie...chcelo by to osciloskopom pozrieť napájanie či tam nedochádza k niečomu divnému....prípadne skúsiť na výmenu aspoň jednu výbojku z iného auta a prípadne aj RJ-predradník.
keby to naozaj bolo to rusenie od alternatora tak toto asi nijako neporiesim nie ? . ale vidim to ze pri najmesnom asi kupim nove vybojky aby som si bol isty ci to je sposobovane nimi alebo nie ...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kúp radšej hneď dvoje - jedny pre vypnutý motor a druhé pre zapnutý...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zas nemyslím že by boli obe naraz zlé a blikali . Zvyčajne to zvykne pred ukončením funkčného obdobia, že najprv jedna alebo že zmení farbu ....a až potom začne blikať . Toto sú tie veci kde človek musí asi len skúšať. Ako to začalo robiť len tak z ničoho nič? alebo postupne ? Ja tomu že sú na vine výbojky dávam malú úspešnosť . To by blikali najskorej asi aj pri vypnutom motore.Možno by to chcelo troška laborovania a teda vylúčiť vplyv zvýšeného napätia .A teda znížiť napätie na vstupe do svetiel , alebo napájanie cez regulovaný zdroj a pod...Ale ako som už písal v prvom rade vylúčiť výpadky napájania . Základ je vždy pri poruche overiť napájanie a či je všetko tak ako má byť .Na to ale voltmeter nestačí.
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

Totizo ja som to auto kupil pred necelym rokom a odkedy ho mam tie svetla stale preblikavaju . Ale za ten cas sa mi nezda ze by vybojky nejako zmenili farbu svetla stale svietia rovnako hoci podla mna nesvietia az tak silno ako sa o xenonoch hovori . Mozno sa mylim . Pred tym som nemal ziadnu skusenost so xenonmi cize neviem porovnat . A dneska som este raz pre istotu skusil zapnut svetla pri vypnutom motore. Mal som ich zapnute asi 10 minut a ani jedno bliknutie sa neobjavilo a pritom som pre istotu po svetlach aj klepal s rukou ci to nahodou nie je v kontaktoch a aj tak ani raz neblikli . Asi sa na to vys*riem a necham to tak pokial sa to nezhorsi este viac .
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Super prístup - načo opravovať lacno v zárodku keď sa to dá draho potom ako odíde niečo drahšie. Ako tomu pacošovi v inej téme. Ale tak na hluchého budeš darmo kričať...
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Johns4 napísal:Totizo ja som to auto kupil pred necelym rokom a odkedy ho mam tie svetla stale preblikavaju . Ale za ten cas sa mi nezda ze by vybojky nejako zmenili farbu svetla stale svietia rovnako hoci podla mna nesvietia az tak silno ako sa o xenonoch hovori . Mozno sa mylim . Pred tym som nemal ziadnu skusenost so xenonmi cize neviem porovnat . A dneska som este raz pre istotu skusil zapnut svetla pri vypnutom motore. Mal som ich zapnute asi 10 minut a ani jedno bliknutie sa neobjavilo a pritom som pre istotu po svetlach aj klepal s rukou ci to nahodou nie je v kontaktoch a aj tak ani raz neblikli . Asi sa na to vys*riem a necham to tak pokial sa to nezhorsi este viac .
a sme doma, tie xenony tam nebudu original, a urcite ma to auto kontrolu ziaroviek, treba to nastavit v riadacej jednotke
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

cicmanec napísal:Super prístup - načo opravovať lacno v zárodku keď sa to dá draho potom ako odíde niečo drahšie. Ako tomu pacošovi v inej téme. Ale tak na hluchého budeš darmo kričať...
Pri najhorsom sa budu porucat vybojky . A ak si taky múdri povedz mi jednoducho co by si robil ty v takom pripade hmmm ?? . Povedz co a ja to spravim aby si bol spokojny ...
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

lubos zimovcak napísal:Neviem co spekulujes, mas 13 rocne xenony, tych 5-6 rokov vydrzia, niekedy menej, niekedy viac.

Zbehni do Renaultu, kup originalne ziarovky a potom skusaj dalej.

Na 99% mas odidenu vybojku. Mne zacala preblikavat uz po 2 rokoch, druha po 8, ziadny iny problem nikdy nebol. A z ich vymenis, pochopis,ako perfektne maju xenony svietit. Stoji okolo 100-150 eur/ 1 kus, neskusaj kupovat lacne nahrady.
Ja chapem ze vybojku nie je problem vymenit ale nepochodpim to ze ked motor nebezi tak nepreblikavaju a svietia tak ako maju . o to mi tu ide cely cas .
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Obrázok

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných