antipollution system...

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lagunka3
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.01.2014 15:48
Zdieľať na Facebook

antipollution system...

Príspevok od používateľa lagunka3 »

dobry teraz mi naskocilo n dislpeji chceck antipollution system mate stym niekto skusenosti ?
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

A na tej dijagnostyke čo si bol ti vypísalo čo?

Ak to máš dízel možno DPF...

Ak to máš benzín možno katalyzátor...

Zanes to do poriadneho servisu a máš pokoj...
lagunka3
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.01.2014 15:48
Zdieľať na Facebook

antipollution

Príspevok od používateľa lagunka3 »

priatelia poradte check injection mi uy nevypisuje... menil som snimac tlaku... vsetko v poriadku auto ide ako ma len mi zasa zacalo vypisovat check antipollution system po diagnostike sa chyba vymaze vsetko v poriadku a po par nastartovaniach chybu vyhodi znova uz neviem co stym kabelas je v poriadku ... za info dakujem
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No a máš diesel či benzín, lepšie povedané presne napíš čo máš za značku, typ, ročník, typ motora
lagunka3
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.01.2014 15:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lagunka3 »

renault laguna 3 r.v. 2008 2.0 DCi
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak je to jasné zanesený DPF.

Ale pre istotu ešte daj ako využívaš auto. Jazdíš len dialnice, alebo dochádzaš do práce 10km, alebo jazdíš mesto...

Ale poviem ti aj to čo počuť nechceš, dnešný moderný diesel už dávno nie je o tom že sa vozíš za lacno. Ten tvoj súčasný problém môže znamenať že si môžeš nachystať kludne aj 1000€ na serioznu "opravu", lacné riešenia fungujú tiež, ale nie dlhodobo
lagunka3
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.01.2014 15:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lagunka3 »

no je to cca 10 km... do prace... a po normalnej ceste nie po dialnici... a na diagnostike by nemalo vyhodit ten filter nahodou ?
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

na diagnostike ti to vyhodí čo len chceš
lagunka3
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.01.2014 15:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lagunka3 »

takze je to ten filter ? ... ale auto ide normalne bez problemov a treba to cim skor dat do porariadku alebo sa da na tom jazdit ?
lagunka3
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.01.2014 15:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lagunka3 »

to znamena co ? nutena regeneracia ?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zájdi do značkového servisu, kde by to malo ísť spustiť. Znamená to to, že nútene spustia regeneráciu DPF filtra, ktorý je zaplnený sadzami, kvôli tomu že jazdíš pre ten motor v nevhodnom režime.
V tvojom prípade na tých 10km tá regenerácia nemohla prebehnúť ani omylom, lebo regenerácia sa spúšťa až pri dosiahnutí určitej prevádzkovej teploty a regeneračný cyklus môže trvať kludne cez 5 minút.
Ak sa ti náhodou aj spustila tak si zhasokl motor, čo je najhoršie čo si mohol urobiť, možno ti to aj niekedy niečo hlásilo, len si to ignoroval...

Na 10km tam a 10km späť zabudni že budeš jazdiť moderným dieslom, bud si kúp starý šerbel čo FAP/DPF nemá, alebo jedine benzín (benzín + LPG)

Na to aby nebol s DPF filtrom problém by vozidlo malo jazdiť také vzdialenosti, aby sa zohrialo na prevádzkovú teplotu a ideálne aby aj určitý úsek prešlo v ideálnom režime = 90km/h
V číslach to vychádza aspon jazdy 20km dlhé, kratšie, len ak je motor zahriaty a nestihne vychladnuť

Nech ten problém budeš riešiť akokolvek, dokedy nezmeníš spôsob využitia auta zasa sa to za krátku dobu zopakuje
lagunka3
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.01.2014 15:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lagunka3 »

takze kedze som nabehal dnes na nom cez 50 km... urcite prevadzkovu teplotu som mal... dnes mi to spravilo mozno pri 5 alebo 6 nastartovani .... dovtedy vsetko ok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ale ty ten DPF máš zanesený tak že sa už sám nedokáže vyčistiť, nepomôže ti ani keby si šiel auto prevetrať po dialnici 100km tam, a 100km späť...
Ak by sa ti ho podarilo nejak čiastočne takouto jazdou vypáliť, tak jazdením do práce tých 10km si po týždni zasa tam kde si teraz, ak nie aj skôr

On ten DPF nemá nekonečnú životnosť a presne sa to odvíja od toho ako majitel auto využíva, ten kto jazdí dialnice nemá problém ani po 200tkm a taký ako ty ho odfajčia už po 50tkm

Skrátka tomu autu nevyhovuje to že s ním jazdíš krátke trasy a toto jednoducho nijako neodžubeš. Už dávno neplatí že auto slúži tebe, dnes ty slúžiš autu
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných