Renault Thalia - hučanie z prednej nápravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Renault Thalia - hučanie z prednej nápravy

Príspevok od používateľa dreeevo »

Zdravím Páni, potreboval by som radu, ide o auto renault thalia 1.4i 8v 55kw ročník 2003, auto išlo ako hodinky, ale pre týždňom som šiel z Ružomberka do Bystrice a na klesaní z donovalov mi začalo niečo pravidelne hučať (pomerne dutý zvuk, žiadne pišťanie) v pravom prednom kolese, najprv to bol pomerne slabý zvuk, postupne sa zo zosilňovalo až to bolo citelne počuteľné aj vo vnútri auta, po pridaní plynu na zhruba polovicu hukot zmizne, po pustení plynu sa zasa objaví (dole kopcom napr.) , auto som odstavil, opticky som skontroloval koleso či neni horúce, nebolo, ráno som šiel späť, a už 10 km za Bystricou sa hučanie zasa objavilo, na donovaloch som auto odstavil, počkal chvíľu, ale po 5-tich kilometroch to začalo zasa húkať ... doma som zhodil koleso, vyčistil strmeň, platničky aj kotúč sú skoro nové, valček som skontroloval, pekne sa vysúva aj zasúva... môže to byť ložisko v kolese ??? za každú radu ďakujem :300f:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Áno,ložisko v kolese
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Loziska, pomerne casta zavada. tyka sa to viacerych modelov Renaultov s tymto typom loziska, nevydrzia tolko kolko by si clovek predstavoval. Pri vymene odporucam davat lepsie znacky.
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Vyskusaj ci ti to nerobia zadne loziska.Moze sa to prenasat.Aj ja kedysi som si myslel ze su to predne a bolo to zadne lozisko..
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní