VW Passat b5.5 - problem pri predbiehani

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivan15
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.11.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

VW Passat b5.5 - problem pri predbiehani

Príspevok od používateľa ivan15 »

Dobry den,

mam VW Passat B5,5 1,9TDi 96kw a mam s snim taky problem ze ked idem neakou rychlostou a chcem predbiehat, tak mi auto netaha musim dat dole nohu z plynu a potom zase pridat a vtedy taha jak sialene a motor ide pohode nevynechava neklepe. Auto je nacipovane. Niektory mi hovorili ze tam moze byt neaka poistka......ak ste sa uz s niecim podobnym stretli tak by som bol rad keby ste sa podelili o radu :) Dakujem :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

sup sup za ciperom, odinakial ta poslu... :b:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

alebo variabilita turba..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čipovanie je zmena softwéru,preto by to malo skončiť u toho čo čipoval,ten má prehlad čo tam je zmenené.Sériovka je klasika ktorá má svoje presné parametre,ale u čipovanej nič neplatí,tým je škoda sa zaoberať
ivan15
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.11.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan15 »

ja som to uz tak kupil z CZ :-P.....tak to moze byt ten chip? takze s tym nic neurobim :-P auto jazdilo ako policajne vozidlo po dialnici...
Dakujem za odpovede :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Logicky že aj s týmto sa dá urobiť poriadok,iba je to sťažené tým že nie sú jasné parametre a tak je to inteligencii a čase,niečo ako hladanie sivého somára v hmle
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je elektronický,iný byť ani nemôže.Ale jeho výmena je výstrel do tmy z nulovou nádejou na úspech.Škoda čo aj jediného eura.V zozname pachateľov ho dávam na posledné miesto.Stačí pozrieť kanál 010 poslednú hodnotu,tej rozumie aj taký čo nevie čítať,ale myslím že to nestojí ani za zapnutie diagnostiky.
adam25
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.01.2012 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam25 »

Podla mna je to EGR ventil. Presne toto mi robila Laguna. Stavalo sa to zriedkavo, ale ked som sa pri predbiehani par krat vysekal, zacal som patrat a nakoniec to bol zlomeny konektor v EGR ventile. Ventil som vymenil a odvtedy auto slapalo ako hodinky. Aspon toto uz bolo v poriadku - "LAGUNA"
ivan15
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.11.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan15 »

Ďakujem za rady....ak sa to neako vyrieší dám vedieť :) ale na diagnostke ziadnu chybu nevypísalo
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

ivan15 napísal:Ďakujem za rady....ak sa to neako vyrieší dám vedieť :) ale na diagnostke ziadnu chybu nevypísalo
Diagnostika nieje iba na citanie zavad, treba jej aj rozumiet a popozerat sa v meranych hodnotách, v tvojom pripade najlepsie za jazdy, niekym kdo sa tomu rozumie mozno aj nejaka firma co cipuje auta vedia sa pohybovat v mape riadacej jednotky a mozno pridu nato ked tam je nieco zle porobene
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa940811206 a 23 neregistrovaných