Renault Laguna 1.9 dci 88kW - zhasínanie za jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adokral
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.03.2013 21:20
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna 1.9 dci 88kW - zhasínanie za jazdy

Príspevok od používateľa adokral »

Zdravím vás,

chcel by som poprosiť o radu, čo môže spôsobovať problém popísaný nižšie.
Jedná s o Renault Laguna 1.9 dci, 88 kW, r.v 2001, 180000 km.

Problém:
Auto počas jazdy zhasína. Tento problém sa prejavuje iba ak sú teploty pod 0 stupňov, najčastejšie ak je auto v náklone, prípadne prejde cez nerovnosť. Diagnostika nezistila žiadnu chybu. Palivový a vzduchový filter bol vymenený, počas zimného obdobia bolo do nafty prilievané aditívum proti kryštalizácii nafty (pred a po rovnaké chovanie auta). Tankujem na rôznych pumpách, najčastejšie OMV, Slovnaft.

Osobne predpokladám, že sa niekde v palivovom systéme nachádza voda, ktorá po "zamrznutí" spôsobuje obmedzenie prietoku paliva.

Vopred ďakujem za rady a komentáre.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

skus este popisat ako sa sprava auto ked skape. Nastartuje bez problemov alebo musis dlho tocit alebo alebo?
pavel2746
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.01.2009 16:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavel2746 »

Môže to robit aj plynový pedál ak je elektronicky
adokral
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.03.2013 21:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adokral »

V prípade, ak auto zhasne, rozsvieti sa iba červená kontrolka motora a STOP. Žltá kontrolka elektroniky, vstrekovania sa nerozsvieti.
Ak motor nie je zohriaty a auto zhasne v kopci, okamžite sa ho podarí naštartovať, ale obvykle zhasne znova. Toto sa opakuje asi 3 krát.
V prípade, ak je už auto zohriate, problém so zhasínaním v kopci už nie je. Napríklad na Kľaku alebo Šturci sa to zatiaľ nestalo ani raz.
Najproblematickejšia je cesta ráno do práce, je teplota pod nulou, motor ešte nie je poriadne zohriaty a ja potrebujem prekonať akýkoľvek kopec. V prípade dlhších trás auto zhasne len pri prekonaní veľkých nerovností na ceste.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a zacalo to robit zrazu alebo tomu nieco predchadzalo
cumpo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.03.2010 00:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cumpo »

neviem ci to s tym suvisi ja som mal podobny problem na audi prefukol som palivove hadicky od filtra do nadrze vycistil som nadrz a bolo po probleme
rs088
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.05.2013 08:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rs088 »

čauko, tak tento problémik som mal aj ja... a bol to kontakt na palivovom čerpadlo. Ako náhle boli teploty pod 0 alebo mokro, auto zhaslo. A nešlo naštartovať. Prišiel na to jeden mechanik, kt. pracuje v Renaulte a s touto chybou sa stretáva často :)
varga088
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.08.2012 12:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa varga088 »

Cauko, presne takyto problem som mal aj ja, robilo mi to rok... mechanik prisiel na to, ze kable k palivovemu cerpadlu boli na nic, vymenil mi to za 20€, jazdim na nej uz 4 mesiace bez vypnutia motora :) inak by som ju za nic nedal, mam ju bez chyby a to uz mam 308 000km :)
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

ojoj, vyskytol sa mi rovnaky problem...
auto pocas jazdy samovolne zhasne, teda vypne motor... sice ked potlacim startovaci "cudlicek" okamzite neaskoci, ale dost ma to vystrasilo, ze sa porucala triska ma napadlo ako prve...
dodnes sa mi to stalo tak raz za mesiac, no konkretne dnes mi to skapalo asi kazdy kilometer...
stalo sa mi to pri rozbiehani, aj pri jazde, aj pri prudkej akceleracii (som skusal), nie vzdy, ale sem tam.. des a hroza...
no uvidime zajtra ceknem tu kabelaz na cerpadli, ked nic neobjavim skocim na diagnostiku.. vdaka.. :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných