Zdravím vás Renaulťáci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...No neviem kde chodí tankovať taxikár v Rožňave-na výber má Shell a Slovnaft,väčšinu tých km najazdil po meste a okolí a motor vydržal...A nie jeden Renault s takým motorom je na predaj a s mnohými najazdenými km...Takže Nemôže byť ten motor až taký zlý...Ako to tu predo mnou bolo napísané-ako sa staráš a jazdíš-tak sa Ti odvďačí... :2f93:
...Osobne by som radšej pri nájazde toľkých km po meste a okolí volil benzín-plyn... :300f: :28b7: :2f93:


...Ja som tiež za LAGUNU...čo už,to zadávateľ témy vie...
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

presedlal som z VW do meganu combi 1.6 16v výbava dynamique a ako som bol niekedy silno proti FR môžem len a len a len dobré skúsenosti, neviem ako diesle lebo som benzínový nadšenec, kvôli jednoduchosti servisu, ale myslím že v pohode, ja urobím cca 30 000km za rok 70% jazda v meste a viem sa s tým 6 kvaltom dostať na cca 7,4litra na 100km v meste na dialnici ustálená na tempomate 6,8 - ale v rámci komfortu, výbavy a spracovania je to už super, rozmýšlam na že druhé bude Grand Scenic 7miestny a tiež nejaký benzín, len nie tie oturbené malé obsahy radšej takúto klasiku. DOPORUČUJEM.

jedna menšia vada - keď chceš vymeniť peľový filter tak rozobereš pol auta, inak všetko super dostupné a dokonca si vymeníš aj žiarovky vo svetle za 5 min nie ako u iných že rozobereš pol auta a aj tak sa tam nevieš dostať,
adrian69
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 01.08.2006 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adrian69 »

Páni tie francuzské shity su len dojné kravy, predat ich lacno potom zarabat na servise, nikto ich neodporuca
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

adrian69:
Páni tie francuzské shity su len dojné kravy, predat ich lacno potom zarabat na servise, nikto ich neodporuca


No ja mám 4. francúzske auto a bez problémov, nemám problém ho odporúčať.

Len treba viac ľudí ako ty a ja sa budem voziť v dobrom aute s dobrou výbavou za super cenu.
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
hellah
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 02.05.2011 22:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hellah »

som zo zaujímavosti pozrel aké Lagúny sa tu na ab predavaju. Dokopy ich je 103 a len 10 ktoré boli kupene v SR.

znamená to ze 90 percent tych aut bolo dovozenych, alebo len ludia si tu opciu jednoducho neoznačia ked sem davaju inzerát?
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

No motor 1.6 Dci je náhrada za 1.9 Dci
To že by renault kúpil nissan my nie je známe pokiaľ viem jedná sa len o alianciu teda spoluprácu ktorá sa bude do budúcnosti rozširovať o nové komponenty pokiaľ viem zatiaľ renault nissanu len dodával motory vo väčšine, ale hlási sa väčšie zdieľanie súčiastok
ďalej k mercedesu tam sa len nalepí znak mercedesu na kangoo a je s toho citan, spolupráca by sa mala rozšíriť o dodávku 1.5Dci do malých áut mercedes
A na koniec počul som o prieniku renaultu na americký trh kde by sa mal latituede predávať pod značkou mitshubishi
A posledná zaujímavosť na čínskom trhu by mal renault pôsobiť pod značkou SAMSUNG
hellah
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 02.05.2011 22:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hellah »

nemyslel som tym, ze auta z dovozu su zle, len je zaujimave, ze za 20 rokov, co sa laguna predava, mame u nas na predaj len 10, ktore boli kupovane ako nove v SR.
Neviem aka bola resp. je predajnost auta u nas, ale aj tak sa mi to zda malo.

Su ludia so svojimi autami spokojni a ich nepradavaju, alebo sa o nich nestarali a nase laguny skocili na šrotovisku.

edit: som predtym nebral do uvahy kombi, len sedany. dokopy sa predava 238 kusov, z coho 21 bolo kupovane u nas
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Vo fluenci pocujes motor ako keby si ho mal na kolenach,horsie ako v megane 2 o 70percent.Som to porovnaval ked som chcel fluenca a to bola 1,6benzin,tak potom 1,5 dci co bude robit.Lebo co mam lagunu 3 1,5dci tam je tiez trochu pocut motor.Za to2,0dci vnutri nepocujes kamarat ju ma a porovnavali sme ich moju 2,0T GT benzin a jeho 2,0dci GT.Benzinova je trochu hlucnejsia.Chod do laguny 2,0dci,je iba o 10cm dlhsia od fluenca a spotreba max o 1liter viac ale hlavne to ticho v kabine a kultura chodu je uplne niekde inde ako u 1,5dci.Ked chces dojdi a povozim ta na vsetkych.Su to 3 rovnake auta a zaroven uplne ine.
corocafe
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28.04.2007 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa corocafe »

Ďakujem bopol za ponuku...Odkiaľ si??
digri
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 08.02.2014 08:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa digri »

potom skus napísat ako si to poriešil, tiež by som rozmyšlal nad Fluensom ale benzínovom.Ja by som chcel nový ale neviem sa akosi rozhodnut.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných