VW 5.0TDi V10

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som si objednal ten EGT senzor + display a hodím to na auto, som zvedavý aké teploty tam budú lietať, abárs aj LPG nemám.
V mojom pípade tie teploty budú ešte nižšie o to že ak ten senzor chcem dať na miesto, kde mám spojené obe vetvy, tak je to snád aj 60cm od hlavy a ideálne ho je mať namontovaný čo najbližšie, v takom prípade by som musel použiť dva senzory. Uvidím časom. Ale ak by som si dal niekedy LPG, tak by som si vedel ustriežiť to aby som si nepodpálil ventily + sedlá

Zvlášť u takých velkých motorov ako V6 či V8 to považujem za samozrejmosť, lebo "sranda za 40€" na dve výfukové vetvy mi môže ušetriť opravu za 100vky €€€
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ivko1 napísal:Ja som si objednal ten EGT senzor + display a hodím to na auto, som zvedavý aké teploty tam budú lietať, abárs aj LPG nemám.
V mojom pípade tie teploty budú ešte nižšie o to že ak ten senzor chcem dať na miesto, kde mám spojené obe vetvy, tak je to snád aj 60cm od hlavy a ideálne ho je mať namontovaný čo najbližšie, v takom prípade by som musel použiť dva senzory. Uvidím časom. Ale ak by som si dal niekedy LPG, tak by som si vedel ustriežiť to aby som si nepodpálil ventily + sedlá

Zvlášť u takých velkých motorov ako V6 či V8 to považujem za samozrejmosť, lebo "sranda za 40€" na dve výfukové vetvy mi môže ušetriť opravu za 100vky €€€
ivko ked to nahodis, das pls aj vystup ? zaujimalo by ma to
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nejaké 2-3 týždne to pocestuje len ku mne, potom ked bude trochu času tak to nahodím... Urobiť krátke video za jazdy, tak aby bolo vidieť otáčkomer už nebude problém.

Čo sa týka montáže u STI, respektíve každého turbo motora po úprave kedy všeobecne platí, že ten EGT musí byť namontovaný pred turbom, aby človek vedel aká teplota je na jeho vstupe, aby sa nemenili zbytočne turbá, tiež to nie je lacný špás
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mám to v PC, ale mám to čisto ako datalogger
gionta
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.10.2012 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gionta »

Mám Touareg V10 5.0 a musím sa smiať nad 85% príspevkov. :40bd:
Nikdy som nič väčšie nemenil ani neopravoval.

Servis? údržba only (olej, filtre, brzdy)

Spotreba? tempomat na 100 a do 10 l/100km sa zmestim v pohode.

Mám taký pocit že vela z vás tu píše formou "počul som že.." a to auto ste ani nevideli.. vy "znalci" :28b7:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Predstav si že ani ja som na svojom aute nič neopravoval za tri roky, ale predpoklad je že sa časom niečo objaví a to platí aj pre teba.
No a ked dám u 2.5i s 4x4 100km/h a tempomat tak sa veziem za 7l benzínu, ty asi rýchlejšie jazdiť nemôžeš aby ťa to nezožralo, že 10l nafty - z toho je človeku normálne do plaču
gionta
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.10.2012 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gionta »

Ja moc spotrebu neriešim, len mi nedalo nereagovať na komenty "znalcov" že to žere 16-18 l. Do plaču je len človeku, ktorý na tú naftu/ benzín nemá :4090:
A to že sa časom môže vyskytnúť nejaká závada ti neberiem, to platí pri každom aute.

PS idem do benzínu, Passat CC 3.6 V6
mato.vt
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.09.2011 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.vt »

na tempomate mas do 10 litrov ako hovoris. A ? Co to je za relevantny udaj ? : - D ... na a8 3.3 tdi v8 som mal 11 litrov priemerku a to som jazdil normalne (70% mimo mesta). A tiez ked som isiel 90 stalou rychlostou tak mi ukazovalo 6 litrov :D to nič neznamena. Taktiez ma spotreba velmi nepali ale nedalo mi nereagovat.

ps: Ked si menil len olej a filtre a spotreba do 10 l tak preco ides do ineho auta ? : - D

ps2: minuly rok si tu na fore pisal ze si chces chipnut ten svoj golf 1.9 tdi, tak co podarilo sa ?

:D:D:D
gionta
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.10.2012 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gionta »

Ano máš pravdu.Kombinovaná spotreba je 11-12 l. Mimo mesta do 10l. Auto mám už 5 rokov a proste chcem iné. Nepredávam ho preto, že by som sním mal problémy alebo kôli spotrebe to už vobec. Nasledovné asi bude Passat CC 3.6 V6.

Hej, máš pravdu máme doma aj Golf 5. Je chipnutý na 103kw a 350NM. Takže podarilo sa :)

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných