Renault Scénic - Vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

renaultclub.cz čítam a nevšimol som si tam žiadne pohromy, pri autách ktoré majú viac ako 5 rokov vidím bežné opravy, nevšimol som si žiadnu skupinu užívateľov ktorí by menili 2-3 turbá za 100tkm.
ja ti poviem, že ako som tu viackrát písal, mal som kedysi aj fábiu, novú, odjazdila u mňa zhruba 120tisíc bez akýchkoľvek vážnych problémov. kamarát nemá najazdené ani polovicu z toho a mal vážne problémy s motorom, pridretý jeden valec nie je ho vinou. druhý kamarát zas menil tesnenia pod hlavou. tretí manželkin príbuzný zas brzdové hadice a spojku. všetko autá čo mali najazdené okolo 50 tisíc. štatisticky je fábia v mojom okolí úplne prepadák a ja som s ňou bol spokojný. keby som mal vyberať auto podla skúseností od známych a okolia tak nevyberiem asi nič, na každé sa niečo nájde, dnes sa kazí všetko, mám aj japonské auto, takmer nové, dalšieho japonca som mal pred pár rokmi a vieš čo? kazia sa tiež, je to len technika.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Slabo si hladal, teraz ked už vela užívatelov zmenilo značku tak to tam nevyzerá až tak zle, ale v čase 3 roky dozadu sa tam v diskusii riešili samé vážne problémi, admin nestáhal mazať duplicitné temy... Samozrejme ak si pozeral vlákno Scénicu tak tam to až tak zle nevyzerá, pretože ten sa robil o dva roky neskôr ako Laguna II - všetka špina je vo vláknach hlavne Laguny II + Meganu II
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

huh tak zase toľko času nemám aby som sledoval aj všetky ostatné modely automobilky ked mám scenica, takisto ako ked mám swifta tak nesledujem diskuzie o splashi a sx4, to by som nič iné nerobil :-) a tri roky dozadu som mal mitsubishi ;-)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No možno ty nemáš model do 2005 , tam boli najväčšie problémi , ja som v tej dobe chcel kupovať auto a sledoval som rozne značky a to čo sa písalo o Renaltoch II rád nemalo obdobu, preto som kúpil overenú jednotkovu a nelutujem... Pritom som zvažoval aj II
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

ja mám 2008, tak to hádam už trochu vychytali.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

iv@n napísal:ja mám 2008, tak to hádam už trochu vychytali.
vychytané by mali byť už od 2004 ale pre istotu radšej 2005, pretože by sa mohlo jednať o auto zo skladových zásob, pri 2008 by si nemal mať obavu.
dores
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.02.2010 22:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dores »

ja mám 2.0dCi z roku 2006 a som s ním maximálne spokojný. Odjazdených dovedna 165tis km, okrem pravideľne menených žiaroviek nemá v histórii žiadne závady.

150k pod kapotou a spotreba okolo 6-6,5litra, plná výbava, jednoducho dobré auto (až na tie predné svetlá, ktoré fakt moc nesvietia). Bral som ho z druhej ruky za pomerne prijateľnú cenu, za ktorú by som si podobne vybavené a motoricky silné auto inej značky a z roku 2006 asi nezohnal. Problémy starších sérií a rôznych modelov z rokov 2002-2005 sa odrazili na nízkej zostatkovej hodnote aj novších modelov. Ak sa mi výrazne môj scenic nepokazi, tak budem môcť povedať, že som z toho vyťažil. Uvidíme však po roku-dvoch
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

dores, 2006-ka a "pravidelne menené žiarovky"? A slabo svietiace svetlá??? Nie sú to dosť podstatné závady, ktoré otravujú život? Ako tak čítam tie príspevky, každý s tým má nejaké problémy, ale každý je s tým spokojný :d :D V živote som nemal tak nové auto aké tu popisujete a v živote som nemal s nijakým toľko problémov. Pardon, s jedným áno, bola to Alfetta z roku 1984.... :40bd:
Ľudia, prečo neskúsite inú značku? Už nie je socík, teraz je na výber... Jedného to 2x nechalo, druhému to hučí, tretí pravidelne mení žiarovky.... A všetci samá spokojnosť :40bd: Závidím Renaultu takých verných zákazníkov.

Poznám mechanika, ktorý má teóriu, že Renault sype na palubovky nejakú omamnú látku. Podľa neho totiž len tak možno vysvetliť, prečo si niekto kúpi Renault aj druhý krát.
dores
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.02.2010 22:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dores »

je to môj prvý renault, pred tým som mal volkswagen golf, jetta, hyundai accent, getz, tucson, honda cr-v a mercedes C (v rôznom poradí). teraz som išiel do jazdeného scenica a som spokojný.

už ma prestalo baviť riešiť nové autá, platiť povinné servisy, báť sa o záruku a strácať v prvých dvoch rokov 50% hodnoty vozidla.

ako píšem, som so scenicom r.2006 spokojný. a žiarovky sú úplná prkotina, raz za 20tis km to snáď prežijem. ak mi scenic vydrží aspoň ďalšie dva roky, bez väčšej závady, nebude čo dodať
endre
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 27.04.2006 16:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa endre »

mam Scenika 1,9 DTi rocnik 2000, kupoval som pred rokom, vtedy vymenil naplne, komplet rozvod, remen prislusenstva, zhavice a doteraz som bol spokojny no teraz riesim prevodovku este neviem ako to dopadne ale za 10000/v Sk/ si zaobstaram druhu a to je najhorsi scenar, inac sa mi to paci, dobre vozenie a zatial nepovazujem o predaj, este dostane sancu.
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

jergusko, a co za drogu natiera na palubovku VW a skoda? Minule tu jeden dal prednost oktavke 2 2004 alebo 2005 v slabej vybave pred skoro full mondeom 2007(ktory bol o 500eur lacnejsi, mal menej najazdene atd.)
Argiument...Mondeo je zastarale :-))
meldo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.12.2005 20:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meldo »

mám scenic ll r, 2006. nejakých 146000 km, mám ho rok a pol, nabehal som asi 20000 km a zatial pohoda ( okrem oleja a filtrov som menil jednu žiarovku a teraz manžetu na poloosi), s kartou som sa vykupal v mori, len som ju trocha vyfukal vysušil a autko naskočilo ( ale ked som to zistil mi inač zatrnulo) a kolkokrat mi padla na zem ani neratam...ale to pohodlné cestovanie napr. aj do chorvatska si neviem vynachvaliť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

meldo napísal:mám scenic ll r, 2006. nejakých 146000 km, mám ho rok a pol, nabehal som asi 20000 km a zatial pohoda ( okrem oleja a filtrov som menil jednu žiarovku a teraz manžetu na poloosi), s kartou som sa vykupal v mori, len som ju trocha vyfukal vysušil a autko naskočilo ( ale ked som to zistil mi inač zatrnulo) a kolkokrat mi padla na zem ani neratam...ale to pohodlné cestovanie napr. aj do chorvatska si neviem vynachvaliť
to je všetko pekné, ale v prvom rade zmen destináciu, na tých "šutroch" a betonových kockách nič pekné nevidím... :hero:
Prepáč ale som alergicky na vyslovenia slova Chorvatsko
Ešte raz fuj fuj fuj
rudigard5
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.02.2014 15:05
Zdieľať na Facebook

dti 72 a 59 kw

Príspevok od používateľa rudigard5 »

Caute, chcem sa spytat aky je rozdiel vo faceliftovom scenicu 1,9 dti 72kw a 59kw. Aky je v nich rozdiel pripadne ktory je lepsi. Dik
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

asi riadiaca jednotka rozdiel je len vo výkone pretože prišli nové motori Dci a tie boly drahšie a kto by to potom kupoval
určite ber tú silnejšiu tá 59 stačí ale budeš tŕpnuť pri predbiehaní :40bd:

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných