VW Touareg - problém s AT prevodovkou zastudena

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

čo takto skúsiť origo diagnostiku VW v autorizovanom servise??? existujú chyby, ktoré diagnostiky používané mechanikmi v dielňach neukážu...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je slabota ti nasi mechanici...

ano, suhlasim ze ked mas taketo problemy, na 99% to bude prevodovka. Ale akakolvek diagnostika napriklad aj aftermarket VCDS ukazuje potrebne veliciny o tej prevodovke... LEN TO BY CHLAPCI MUSELI MAT NIECO NASRATE V HLAVE A VEDIET CO TIE CISLA ZNAMENAJU.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

najskorej malo oleja alebo pripchaty filter v prevodovke. Predpokladam , ze olej este v nej meneny nebol. Napr.ak je tam trochu menej oleja, trva dlho , kym ho natlaci, kde treba. Takisto ak je uz znecisteny, hustejsi, tazsie sa dostava vsade tam kde treba. Tuto by som hladal chybu najskorej, az potom inde.
vymena nie je az tak draha a na komplet urobene za max.hodinu...
Naposledy upravil/-a lubomt v 29.11.2011 09:03, upravené celkom 1 krát.
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

Doživotný olej znamená, dokedy ti prežije prevodovka.
To znamená, keď sa poručí prevodovka, poručí sa a dožije aj "doživotný" olej.

Treba vždy meniť všetky náplne a filtre
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

"Čo keď mám v prevodovke " doživotný olej " alebo bezúdržbová prevodovka, či ako sa tomu hovorí !! Aj tu sa dá meniť filter + olej??"

teraz neviem, či sranduje, alebo to myslí vážne!?
:42f8:
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Dozivotny olej neexistuje. Ak to nechas tak , prevodovka menej vydrzi. Snad to nemyslis vazne s tym dozivotnym olejom... Som myslel, ze to uz dnes takymto nazorom nikto neveri. Ak to nevies alebo nemas nikoho na okoli, mozem pomoct...robi sa potom nanovo adaptacia ( prisposobenie)
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

FIlter s tesnenim 85e, liter oleja 20e, vymeni sa cca 6ltr. Pri tejto japonskej prevodovke vymena kazdych 60.000km.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Kolko ma stupnov?
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

su typy, kde je zabudovany v strede prevodovky a tento vydrzi celu zivotnost prevodovky... Ale poravdu povediac, tieto hondy ako jedny z mala aut nerobime, lebo su na to strasne drahe diely a nikto ti to nezaplati
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

to nie je jedina, kde sa filter nemeni. Aj niektore AISIN prevodovky to tak maju, takisto multitronic... Tak pockaj , kym ta nabije 5-krat do sedacky :d :D . Ale myslim , ze mas 4
milos4444
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24.04.2011 17:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milos4444 »

urcite olej a filter ziadna napln ani filter nieje dozivotny aj v autorizovanom servise niekedi povedia ze je dozivotny a niektory ze sa meni kazdych 60000km olej je drahy ale na zlavu sa da liter kupit za 10 euro plus nejaky preplach tak potrebujes aspon o 6az 7 litoou navise a odporucam z vlasnej skusenosti tam dat original olej hyudralicky filter a tesnenie neodporucam tam dat nahradi ale vsetko original
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

milosko, ja som hovoril o filtri, nie oleji. Vysvetli mi prosim ta, ako chces vymenit filter na multitronic prevodovke, na AISIN prevodovke, ked su v strede a bez rozobratia prevodovky to nejde. De-montaz prevodovky stoji 260e, rozobratie a zlozenie prevodovky obnasa nie len pracu ale aj vymenu tesneni a gufier, takze ked toto povies zakaznikovi, kazdy sa ti vyprdne davat za to peniaze. Ale ako som povedal, v urcitych prevodovkach je filter napr.ocelovy, je stavany na viac km...
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Treba sa zastavit... Na dialku nikto nepovie
nikuska1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.12.2013 18:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nikuska1 »

Mám práve ten istý problém. Už vie niekto čím to je?
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

S cim nikuska? Je to uz stara tema a nikomu sa nechce citat to odznova. Cislo mam uvedene, mozes sa ozvat... Alebo konkretne napisat... Problem, ake auto atd
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných