Oblubenost VW Touran na SK, Predaj Touran na SK

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

joe1985
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.01.2014 08:39
Zdieľať na Facebook

Oblubenost VW Touran na SK, Predaj Touran na SK

Príspevok od používateľa joe1985 »

Dobry den,

zijem v Nemecku a rozmyslam nad kupou VW Touran r.v. 2009 1.9TDI 77KW s najazdom 175.000km ale vo velmi dobrom stave, servisovane a neburane. Bolo by 5miestne v takej normalnej vybave a nebol to taxi.
Ja by som to chcel prihlasit na SK na mojho rodinneho prislusnika(poistka je na SK o 500eur lacnejsia ako v DE a registracne poplatky tych 600eur ratam...) vozit sa na tom rok a potom to na SK predat bez straty.
Aktualne je taky Touran 1.9TDI na SK o 2000euro drahsi pri rovnakom najazde a roku 2009.
Moja otazka je ci je Touran oblubeny na Slovensku a ci sa da ako tak dobre predat?

Dakujem pekne za odpovede
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

tažko povedať

najlepšie bude ak to kupiš a buduci rok nám povieš ako to dopadlo :d :D

pekný deň ti prajem
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Hlavne u TDI s rv 06-08 velmi radi vyletujú ojnice z bloku, nakolko sa v DE v TP uvádza nie rok výroby, ale rok uvedenia do prevádzky, tak by ma neprekvapilo že by to bola ešte 2008 v ktorej ten motor kludne buchne

A inak je tiež velmi oblúbený medzi zlodejmi tak že aby za rok bolo vôbec predávať čo :d :D
joe1985
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.01.2014 08:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joe1985 »

Je to 10/2009 prvy krat prihlasene.
Auto stoji 6300euro a na slovensku stoji o dost viac.
Auto by som jazdil v Nemecku tak sa kradeze nebojim;)
Moja myslienka bola kupit v DE, prehlasit na SK znacky, usetrit tym na poistke a po urcitom case 6 - 12 mesiacov na Slovensku predat bez toho ze by som stratil nieco na cene...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na EČ z cudzej krajiny môžeš myslím jazdiť v zahraničí len 3 mesiace, po tejto dobe ho musíš bud preregistrovať, alebo s ním jednoducho opustiť krajinu, už sa to tu preberalo, prípadne sa ozve Rudolfo, ten to tu vždy referoval...

Môžeš špekulovať že s ním vycestuješ na týžden či mesiac domov, ale oni si takéto veci sledujú, čo za to hrozí v DE neviem, ale v niektorých štátoch je to zabavenie auta a taká pokuta že sa ti ju ani neoplatí platiť
joe1985
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.01.2014 08:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joe1985 »

Ked to bude prihlasene na znamu, nebude to problem.
nemozu mi zakazat jazdit cudzie auto.(nepouzivam ho na podnikatelsky ucel...)
Okrem toho som kazde 3 mesiace na Slovensku;)
V Nemecku platis 450eur poistku rocne a 300euro rocnu cestnu dan na 1.9TDI. na slovensku to stoji 120euro komplet..
Mne sa jedna o to ci sa ten touran 2009 1.9TDI da celkom dobre predat za 6 Mesiacov na SK...
Alebo ci jedine auta ktore na slovensku sa daju slusne predat su octavia/passat/golf TDI??
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Všetko so znakom VW a dieslom pod kapotou predáš do týždňa...
tomasmiku
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.11.2013 13:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasmiku »

ked sa troska vyznas v cenach tak si mozes pozriet

http://autobazar.pozri.sk/vyhladavanie- ... gen/touran

ze VW si vseobecne drzi velmi dobre ceny takze ako uz bolo uveden vsetko s VW na prednej kapote je dobra volba.....
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných