kupa golfa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Miroslav2222
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.07.2010 12:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Miroslav2222 »

moj hlavny argument je turbo, vaha vzduchu, trisky a este raz turbo :) plus potom startovanie v zime. Mal som styri tdicka........66kw, 96kw a 110kw od VW a najlepsie sa mi videlo asi to 66kw. Clovek neuveri pokial to nezazije. POkial nebehate kazdy den po dialnici alebo dlhe trasy tak tdicko je najhorsia volba. Mozno som len nemal stastie ale ludia na okoli maju podobne skusenosti
Lewik777
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24.07.2010 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lewik777 »

No tak moja skusenost je uplne ina auto vw golf 5 variant 1.9tdi 77kw BLS a problem skoro ziadny okrem toho ze som pomenil veci ked som kupil auto ako jazdene s pravymi 169 000km za 3 roky.
Ked clovek vymeni olej filtre palivovy filter a zhavice popripade rozvody ak je nute ci zotrvacnik ked klepoce tak auto jazdi ako ma.
Moja skusenost je ze okrem zotrvacnika ktory nevidaval ziadne zvuky ale tak pri tych km som vymenil ci rozvodoch a potrebnych kvapalin auto ide ako hodinky a startuje hned ako ma!
Spotreba na volnobehu 0,5 !!! tak ako ma byt a nikde ma auto nenechalo.
K turbu ani mi nepiska a ani neodchadza a ani vaha vzduchu DOVOD treba menit olej vtedy kedy treba a davat kvalitny po dalsie ked niekto jazdi ako idiot a nenecha turbo vyfuknut schladit nech sa necuduje ze odchadza turbo.
K vahe vzduchu ako som auto kupil hned som ju precistil a ziadny problem nemam.
Dnesne merania cez vcds - najhorsia hodnota vstreku bola 0,25 po pouzivani ADITIV do nafty.
CIZE nemam rad pisalkov typu auto je zle lebo mi odchadzali veci tie a tie.
Mozno bol vadny tek kus alebo mozno majitel predtym sral na veci a takto to dopadlo alebo mozno ten kto si ho kupil si myslel neviem co a potom ked zacalo nieco odchadzat a to je zle auto.
Takze nemam to len zo svojej skusenosti dost tem som si precital a motoricky ak sa clovek stara ako ma k motorom 1.9tdi urcite mu posluzi.
Este aby som nezabudol ano jeden zly clanok tu je DPF filter chapem je drahy zasiera sa a podobne ale urcite lepsie je ho mat a ked stupim na plyn nejde za mnou kudol cierneho dymu ako niektore stare diesle - katastrofa.
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

aký TDI?

Príspevok od používateľa tom2014 »

Neviem či je to ešte aktuálne ale ak sa ešte stále rozhoduješ mal by si si trochu pohľadať info o 1.9 TDI PD a 1.6 TDI CR. Ten princíp je tam trochu rozdielny + nejaké užívateľské recenzie a potom si to vyhodnotíš.
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

a ten passat

Príspevok od používateľa tom2014 »

ešte som zabudol pýtal si sa na passata, tam odporúčam 2.0 TDI pred kúpou som skúšal motorizácie 1.9 TDI a 2.0 TDI a nie žeby 1.9 TDI bola až príliš slabá na passata ako dá sa v pohode aj s tým jazdiť ale predsa ten 2-liter je tam vhodnejší. Tak šťastnú ruku pri výbere.
Lewik777
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24.07.2010 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lewik777 »

No ak sa bude rozhodovat a vyberie si obsah 2.0 odporucam precitaj si toto cele vlakno urcite mu dost pomoze.
Potom auta s obsahom 1.9tdi sa to netyka ta chyba s hriadelom pohonu olejoveho cerpadla 2.0tdi
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=88175
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Lewik777 napísal:No to aj ja chcem pocut silne argumenty PRECO NIKDY VIAC GOLF 1.9TDI.
Tak teraz som zvedavy ake veci sa dozviem.
K postrehom to auto s tym motorom mam a urcite som spokojny spotreba verzus vykon verzus kazivost.
Takze som zvedavy velmi na tie argumenty.
Argument moc sa kradne si prosim nechajte.
Vykon, jazdne vlastnosti, komfort, spracovanie interieru, tuctovost, chudobne stupne vybavy, premrstena cena.
Lewik777
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24.07.2010 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lewik777 »

Myotis neviem ci si si nepomylil nahodou temu SKODA nie je VW
ale ak tak ak vies co je vybava SPORTLINE tak dufam take trapne blbosti nenapises ako si napisal na tom sa len smejem.
Keby si toto napisal o SKODOVKE aj ti verim ale o VW to potom aj AUDI mozeme takto popisat ci?

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: egas, tatkotom a 27 neregistrovaných