VW 3.6 V6 FSI 220 KW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

..tu sa nebavime o magoroch a piratoch na cestach.. Prave najacastejsie su pohroma nie ti co maju silne vozidla (mimo neohrozenych magorov..), ale ti co vykon nemaju, ale napriek tomu su to stihaci co sa ponahlaju a iduuu.. Treba rozlisovat jo? ..ja mam auto vaziace necelych 1400kg a cez 260ps a tesne pod 400Nm, ale tak ako si popisal nikde nejazdim.. vzdy sa zaradim bezpecne a vzdy s urcitou rezervou pre nesposobovanie stresu oprotiiducim a ani tym v mojom smere, co sa prave o tych "100konovych" honicoch povedat neda, pretoze ti aby obehli, tak jednoducho na nasich klukatych cestach musia v podstate skoro vzdy ciastocne "riskovat", inak sa so svojimi slabymi vozidlami sotva cez niekoho dostanu.

A staci off-topic.
kanonym
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 27.01.2014 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kanonym »

Nemohli by ste tu prestať písať s+ačky a už konečne niekto napísať reálne skúsenosti s týmto motorom, mňa by to zaujímalo naozaj viac ako tieto nekonečné .....
davidko0
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 15.09.2009 18:55
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidko0 »

Skusenost v Superbe hovori, ze nie.

Su to kazdopadne Tvoje peniaze, takze sam rozhodujes, co s nimi. V Superbe to nejak extra netaha, spotreba sice OK, ale vzhladom na objem nadrze sa casto tankuje. Dalej bola moznost len 4x4, co ja nepotrebujem (neviem ako v Passate). Na druhej strane kultura chodu skvela a uz seriova vybava na urovni. S motorom vo vseobecnosti extra vydavky nie su vzhladom na kategoriu a cenu auta. Servis je v rozumnej hladine - to vychadzam z predpokladu, ze jazdis V10 TDI. Usetris.

Pre Passat existuju aj lepsie volby. V danej kategorii najdes C 350, pripadne extrovertny Cadillac.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Sparing1 napísal:..tu sa nebavime o magoroch a piratoch na cestach.. Prave najacastejsie su pohroma nie ti co maju silne vozidla (mimo neohrozenych magorov..), ale ti co vykon nemaju, ....
Pá prafdu velebnosti. Kedy naposledy bo v správach, že niekto havaroval v silnom aute? V správach to máme každý deň. No furt je to len o FABkách, P206.. Yaris.... sem tam niečo ako Oktávka... Potom už búrajú len tí čo majú nad 400Hp = kamionisti ;-)
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

gionta napísal:Vôbec mi nejde oto či má jano 200 tak musim mat 220kw. Aj 2.0TDI CR pripadá do úvahy ale kedže presadám z Touaregu V10 TDI (230kw) chcem mat stále tú istotu že ked stlačím plyn auto aj pôjde. Pri Passate CC mi 3.6 vychádza ako dobrá volba, len nikde toho moc nieje písané o 3.6. Preto som zamieril sem, či náhodou niekto nemá skúsenosti s týmto motorom. Zámerom nebolo žiadne porovnávanie čo je lepšie/horšie.

Mne neda nereagovat na tu cast ze presadas z touaregu V10 TDI -- ved to auto je tazkopadne a lenive ako tank 3.0 TDi je lahsi ovela stabilnejsi v zakrutach a ovela zivsi takze tazke hovorit ze presadas z nejakej rakety , k tvojej otazke vozil som sa na audi 3.2 fsi myslim ze ma 195kw naj. 180 tis. motor neporovnatelny stym v tom touragu zivsi sviznejsi tichsi auto doteraz bez jedinej poruchy , tak ze ak chces benzin mozes do toho smelo ist
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Sám som zvedavý na tie 3,6FSI, lebo o ostatných FSIčkach som veľa dobrého nepočul. Dokonca na 3,2ku som čítal článok zo záverom, ze nekupovať! (Bola to 3,2 v A8)
martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinpb »

off topic : nie len hatchbacky ale sem tam aj qoqot na A8 ktorý jazdí na letných alebo na hodne zjetých pneu. a určite šiel veľmi pomaly http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalo ... ruvku.html
k passatu - myslím že je to pohode auto.. je to pekná a veľmi silná zbraň.. ja som mal do činenia s 143kW/195PS na inom aute.. po pravde no problem obiehanie a dialnice.. to je len môj názor..
recenzie: http://moje.auto.cz/bradySVK/cece.html
Naposledy upravil/-a martinpb v 29.01.2014 14:06, upravené celkom 1 krát.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

off topic : nie len hatchbacky ale sem tam aj qoqot na A8 ktorý jazdí na letných alebo na hodne zjetých pneu. a určite šiel veľmi pomaly http://www.blesk.cz/clanek/zpr.....ruvku.html
A opäť je to pomalé "mestské" SUV s výkonom na hrane.Žiadna A8 ;-)
volvozone
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 07.04.2011 11:42
Bydlisko: Nitra
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvozone »

Rataju sa mi prispevky ludi uplne mimo temu o tom kto ake vykonne auto potrebuje.
Clovek sa tu pyta na spolahlivost motora a dostane odpoved, ze mu staci aj 1.6ka ...
Ked je niekto v hlave prepaty je nebezpecny pre premavku a je jedno ake vykonne auto ma. V silnom aute mozes ist pomaly ked tomu neslapes. V slabom rychlo ist nevies, cize riskujes pri obiehani a podobne. To je ale jasne kazdemu co to ma v hlave poriadku ....

Co sa tyka toho pohonu 4x4 tak osobne ti viem povedat ze 220 kW na prednu napravu moc. Mozno keby tam je samosvor tak to cast problemu s prenosom sily na cestu riesi.,Pohon 4x4 je k tomu vykonu daleko vhodnejsia.
Myslim ale ze tieto motory sa davaju len v kombinacii automat DSG+4x4 haldex v VW.
Kedtak sa skus spytat na VW fore, mozno sa tam dockas odpovede k tomu co ches vediet a nie k tomu, ze aj na 1 litry sa auto hybe a teda plne riesi svoju funkciu pre niektorych ludi....
gionta
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.10.2012 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gionta »

Ďakujem tým, ktorý napísali normálne rady a skúsenosti. Ostatny ked chcete riesit kolko koní stači na slovensku tak si kúpte 1.6
Peace.
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

Dobrá voľba

Príspevok od používateľa tom2014 »

Osobnú skusenosť s touto motorizáciou nemám, ale v novembri v servise pri prezúvaní som chvíľu kecal s človiečikom ktorý tam bol presne na takom aute a on si to chválil. Vraj neprišiel na chuť dieslovým agregátom preto má veľkoobjemový benzín a je spokojný. Výkonostná rezerva je vraj úžasná a spoľahlivosť tiež. Ja si myslím že pri dodržaní štandartných cvikov pri kúpe ojazdenky nemáš čo stratiť.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tak tak, ak vydrží 3,6 FSI v našom Prešovskom policajnom Superb-e, tak vydrží všetkým :-)

Ten superb, tu denno denne merá, t.j. nechodí po servisoch, ale zarába na politikov !!! Ver tomu, že policajti ho nešetria, čo do neho sadne hneď plné gule. Zapnú majáčiky a už tomu nakladajú plný kotol, aj keď človek prešiel miesto 50 až 58. Ale vyštartujú za ním ako za ferrari :-)

3,2-ka bola problémová, to som dosť čítal. Ale táto 3,6-tka nemá typické vážne problémy typu, chcelo by to zvolávačku bo všetky sa poserú v tom a v tom momente :-)

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných