VW Passat 1.9TDI 81Kw-nezohrieva chladiacu kvapalinu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasne ze ma... ked chces kupit termostat, mas na vyber strasne vela druhov. Nekupovat podradne znacky typu Starline a podobne.

Ja som sa ulakomil na extremne lacny termostat firmy Meyle. Tato firma termostat samozrejme nevyraba, od koho to maju netusim, avsak meyle ako taka robi relativne kvalitne veci a predpokladam ze by nemci svoje meno na nejaku ubunu habaduru nenapisali.

hladaj googlom "meyle 96kW passat 1001210048"...


PS: slovo UBUNU hore ma znamenat UPLNU. Nejaky som zblbnuty z toho ubuntu linuxu...
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

mne termostat vydržal už aj 5 rokov a iný aj 5 mesiacov. ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je termostat ako termostat,to si stačí pozrieť v katalogu,je ich tisíc tvarov a druhov.Dnes sa z oblubou dávajú zdvojené,tj otvárajú raraz dve záklopky. Ak chce niekto termostatu jeho prácu a možno aj život predĺžiť,tak pred montážou treba do tanierika (dvoch) vyvrtať minatúrny otvor max priemer 1mm. Ten nepatrný priechod zväčší citlivosť a zmenší rozdiel otváracej a zatváracej teploty.
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Ak si dobre pamätám, wahler má dierku priemer cca 0,8mm
tiko2
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 12.11.2009 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tiko2 »

Zdravim vas minule som tu riesil vymenu termostatu. mp3 radil hned menit.Takze stary term. pred vymenou ukazoval 71-74 st. dnes po vymene (Wahler) ukazuje 74-77st. ? Je to normalne? Cidlo moze odist? Manualne v nadrzke neviem odmerat lebo tam mi klasicky teplomer ukazuje 70 st. (tam je uz schladena voda), Tak ako dalej kde by som mal patrat? Dik.
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

Chalani aj am obdobný problém auto seat ibiza 1.4 16V 55kw a ked mrzne tak mi cghlôadiacu kvapalinu nezohreje nad 70 stupnov aj včera ked bolo okolo 2 stupnov jazdil som stym nie málo tak nezohrialo nad 75 odhadom ale 90 to určite nebolo taktiež myslíte žeby mi mohol odchádzať termostat? auto je rocník 2004 termostat pravdepodbne meneý nebol chladiaca kvapalina tiež nebola nikdy menena Ale keď je teplejšie nad 5 stupnov tak pekne ho zohreje a pottom aj adekvátne kuri ale ked má tých 70 stupnvo voda tak kurenie nič moc to ej citit

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných