patfinder alebo sorento?????

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Ešte raz, otázka znela cizujem: Co je spolahlivejsie pathfinder alebo sorento ?
1. Cisto teoreticky by mal byt Nissan na tom lepsie, pokial mal zodpovedneho majitela. Aj keby mala ta Kia dobrého majitela, raz je to Kia.

2. Takisto v teréne by som viac veril Nissanu, ako Kii.

3. Treba vidiet, napr. ake ma mohutné ramená Nissan. Sú to kusy poriadneho železa, oproti Kii.

4. Podla mojho názoru je Pathfinder skor Offroad -aj ked nie cistokrvný, naproti Sorentu, ktoré je také mestské SUV.

V podstate je otázka normálna. Aj trabant sa dá porovnať trebárs s fabiou. Fabia je lepší výber.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

milan209 napísal:4. Podla mojho názoru je Pathfinder skor Offroad -aj ked nie cistokrvný, naproti Sorentu, ktoré je také mestské SUV.
V podstate je otázka normálna. Aj trabant sa dá porovnať trebárs s fabiou. Fabia je lepší výber.
Aj je aj nie je. Lebo z toho výberu je jasné že autor, nemal záujem si zistiť zakladné rozdiely, vyberal len podla toho čo za dané groše vyšlo a pýta sa čo je lepšie

Na primitívne položenú všeobecnú otázku sa dá použiť len primitívna všeobecná otdpoved, ak autor nie je schopný uviesť na čo konkrétne to chce používať tak to hovorí za všetko, respektíve všetko podstatné uviesť v prvom príspevku. Hlavne že má jedno mať 125000km a druhé len 100000km
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Aj je aj nie je. Lebo z toho výberu je jasné že autor, nemal záujem si zistiť zakladné rozdiely, vyberal len podla toho čo za dané groše vyšlo a pýta sa čo je lepšie
či je niečo viac offroad sa predsa neodvíja od toho či si to niekto zistí. Ale k téme. Prečo má slovač taký problém akceptovať, že niekto si niečo kupuje len preto, že sa mu to páči? Je úplne irelevantné na čo to bude používať. Ak chce offroad, tak si kúpi offroad, no a čo? Zaujímavé, že nikoho neserie ak si ľudia kupujú šporťáky a nejazdia s nimi do Orechovej Potône. Ale ak s offom nejazdia do terénu, zrazu je to ooobrovský problém.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ježíííííš a čo ked chce s tým Sorentom jazdiť do ťažkého terénu ??? Lebo si myslí že to je tiež off...
Pochop že často sa tu pýtajú totálny hlupáci a dokedy sa nedozvieme základne veci, dovtedy sa nebudem hrať na mudrlanta ako to často robíš ty, tak že to na čo to bude používať zasa tak jedno nie je.

Ty ked predávaš nákladné autá, tiež sa nepýtaš čo s tým chce vlastne robiť ?
Možno chce ťahať náves, alebo chce krátku verziu s mraziarenskou nadstavbou, alebo chce 8-kolovú verziu so sklápačom, alebo trebárs žeriav...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ivko, ale to je jedno. Nemôžme predsa zakaždým riešiť to, či niekto vie čo sa pýta. Každý si je strojcom svojho šťastia ;-) Ak chce ťažký terén tak nováčik v offroade takmer na 100% nevie, čo to ťažký trerén je. Väčšinou za to považuje rozbahnenú polnú cestu po daždi a to prejde CRV.

Pokial ide o nákladiky, tak samozrejme musím získať max. info aby som zákazníka naviedol, lebo chcem aby kúpil aj druhý raz. No to je v mojom prípade obchod za 100 000 a viac. Tu sa riešia doslova banality a hlavne veci čo niekto iba chce tak preto som taký "nekomunikatívny". A potom, my dvaja sa v niektorých oblastiach často rozchádzam ev názoroch... možno reálne by to bolo úplne ináč...;-) Ale v každom prípade aj Tebe prajem krásne Vianoce [img]http://www.landroverforum.cz/forum/imag ... _drink.gif[/img]
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No a ty nechceš aby bol aj autor spokojný s výberom ? O to mi od začiatku ide, lebo si myslím že kupuje a ani nevie prečo a my nevieme za kolko a z ceny sa dá odvodiť čo to bude zač.

Inak aj tebe pekné Vianoce
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

JA som zástanca tu na fóre, nech si každý kúpi čo chce. Lebo ak by som sa mal zamýšlať nad každým, tak to si rovno zriadim poradenskú s.r.očku. Ak sa pýta na dve autá, vyjadrím sa k tomu čo viem a on nech si kúpi čo uzná za vhodné. Akonáhle sa človek do toho viac angažuje, aj tak sa to obráti proti nemu...
slaja
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.03.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slaja »

máme v praci 20 kusov Nissan Navara 2,5 dci, od novoty.
poviem Vám že Nissan nikdy viac,
drahý servis, drahé ND, kvalita vnútorných klučiek nulová-každý rok sa nejaká zlomí cena novej 90 €,
o polámaných klučoch ani nehovorim,
všetky auta po 130 000 km - predné a zadné ložiská vybité,
tlmiče na výmenu, zadná náprava rozbitá, motor chrčí jak starý zetor, spínač uzávierky diferenciálu pokazený,
každe jedno auto absolvovalo po 130 tis. km opravu za cca 3500 € bez DPH,
a to niektoré autá nezažili ani jazdenie po terene iba po asfaltke
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

elektrikári, alebo plynári?
slaja
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.03.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slaja »

železničiari

dnes dalšie auto - výmena predného náboja:
náboj 490 €, snímač ABS 300 € , robota 100 €
spolu 1100 € s DPH auto má 138 000 km

pre porovnanie:
Felícia 1,6 - naj. 445 000 km - povodné náboje
Fabia 1,4 - naj. 230 000 km - povodné náboje
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

pretože plynári (obaja) ich hodne využívajú v teréne, majú ich asi 100 a pochvalujú si.
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

mám kamaráta elektrikára tí tomu tiež dávali zabrať v teréne ale boli spokojní teraz im ich ale vedenie zatrhlo tak zobrali rangere a práve prechádzajú na hi luxi
slaja
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.03.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slaja »

lenže elektrikári a plynari majú autá max 4-5 rokov, splatia lizing a auto ide na odpredaj
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

No a? Ale za ten čas najazdia 200 000km a v teréne dostanú zabrať inak ako na polnej ceste.

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný