Renault Megane II 1.6 16v - vypnutie cvakania smeroviek

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Renault Megane II 1.6 16v - vypnutie cvakania smeroviek

Príspevok od používateľa raven85 »

Zdravím vospolok.
2 otázky do pléna:
1.ako sa dá vypnúť(stlmiť) cvakanie smeroviek?
Je ten zvuk čisto mechanicko-elektrického pôvodu(cvakanie relátka), alebo sa to dá nejakým spôsobom vypnúť/stlmiť?

2.ako vypnúť automatické svietenie po zapnutí? Dá sa to len cez diagnostiku, alebo aj ručne ? Pretože som vypátral to, ako vypnúť automatické zamknutie vozidla, tak hádam aj na svetla funguje nejaký grif? :-\
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

tie smerovky podla mna to tak je a hotovo , a svetlá tuším treba držať tlacitko "auto" kým na pal.pc nevypíše AUTO LIGHT DEACTIVATED
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Diky. Vyskúšam tie svetlá. Trošku ma to serie, že sa zapínajú sami, tak dúfam, že to pôjde takto vypnúť...:).
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tak toto nechápem zväčša ľudia požadujú tieto veci aj na autách kde original niesu ....Ak sa smiem spýtať, čo je zle na automatickom zapnutí svetiel alebo na tom že počujem smerovku ? koľko krát sa stane že automatika ju vypne aj keď netreba ....
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Niekto auto berie ako obyčajný spotrebák. Používa ho, derie a keď sa niečo pokazí, tak to vymení. Nezamýšľa sa nad tým, ako tomu opotrebovaniu predísť.
Písal som aj o automatickom zamknutí vozidla po rozbehnutí. Zober si, že zastaneš, relátko cvakne všade na každých jedných dverách, na kufri. Dá sa do činnosti motorček, auto sa zamkne. Zastaneš. Otvoríš dvere, nato sa odomknú všetky dvere, kufor. Sadneš ideš ďalej, zas sa to zamkne. Proste zbytočné opotrebovanie mechanických dielcov. Väčšina ľudí to nerieši. Ja som ale iný, ako ostatné deti...:).
Svetlo pri naštartovaní sa zapne hneď bez oneskorenia. 2x 55W halogén. To je sfleku 10 ampér na práve sa rozbiehajúci alternátor, baterku... Ak by sa rozsvecovali o 10 sekúnd po štarte som ticho a neriešim. Takto ale chcem. Ak
človek niekedy prešiel okolo osciloskopu a voltmetra, tak vie, že aký má priebeh napätie pri štarte a krátko po tom, ako je už sieť ustálená a dáva sa do siete regulérnych 12 celá niečo... Špičky a výkmity nerobia dobre ničomu elektrickému...
Možno, že je to podľa teba, alebo podľa x ďalších ľudí zbytočné riešiť. Pre mňa to ale zbytočné nie je a preto sa pýtam. Ja som technik. Vidím veci z pohľadu techniky a nie spotrebiteľa, ktorý je rád, že je rád, že mu auto pomaly samo robí všetko... :3906:
Ja jazdím aj hlavne staršie autá a tam som mal vo zvyku zapínať svetlá až po nejakej pol minútke po naštartovaní. Chcel by som to tak robiť aj pri tomto, lenže automatika...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

kup si denne svetla a mas pokoj.

zamykanie auta je super vec.
adam221
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 29.01.2006 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam221 »

Zvuk smeroviek sa da zmenit cez originalnu diagnostiku. Su tam na vyber 2 zvuky. Taktiez vies vypnut automaticke svietenie cez diag. ak to nejde cez lavu packu..
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Denne svietenie tam je, lenze kvoli svetelnemu senzoru sa zapnu najprv automaticky halogenky... Neviete nahodou o niekom, kto ma diagnostiku na renault v Ke?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tiež som technik cez elektro ale takéto som nikdy neriešil....mám Clio 7 rokov a baterka pôvodná, nič neskapalo ani z dôvodu autouzamykania...a okrem toho to autouzamykanie sa dá vypnúť cez tlačítko na palubovke. Ale Tvoju snahu beriem máš skrátka iný pohľad na vec. Možno máš auto viac koníčka ako ja.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Autouzamykanie som už vygooglil na úvod, že sa dá vypnúť...:)
Ja sa na to pozerám tak, že pokiaľ tú funkciu nepotrebujem, tak nech sa automaticky nezapína. Predĺži to životnosť komponentov...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Napr. ja to riešim tak,že pri štartovaní prepnem svetlá na parkovačky , a až potom zapnem buď denné alebo nočné svietenie

zvuk smeroviek MA BYŤ počuť , a tiež zrychlená frekvencia cvakania signalizuje,že niekde je vypálena žiarovka

čo sa týka automatického zamykania po naštartovaní je to blud a uchylná somarina , ktorá okrem zastavení na križovatke vo veľkom meste nemá nijaký zmysel
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Presne. Možno, že sa to zíde v blízkosti opálených, mne to ale netreba stále. Preto som rád za možnosť, že to viem vypnúť, ak chcem...
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných