Čistenie intercoolera

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ale nooo, az taka hroza to zas nie je ak jazdi jak vychor ze kusocek oleja schmatne
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

SOm ho kontoloval oska bez vôle hadice čiste nejsu olejove nejka extra iba taký jemný film je tam a turbo je tichučke nepisti a ani auto nedými vobec. Mne sa zdá že ten olej sa trati cez hadicu čo ide od vika vnetilov do sacej hadice. A troska mi zlzy na vani vypošatci srob musim tam vymenit tu medenu podložku.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

patko1 napísal:ale nooo, az taka hroza to zas nie je ak jazdi jak vychor ze kusocek oleja schmatne
Jazdim kludne vačšinou tak max do 2500 otáčiek a pod 1500 nejazdím vôbec. A sem tam ho preženem 2,3, naplno ale má rádvodičak svoj tak neriskujem ho jazdim max + 20km/h aj to mimo mesto ako je MPR. Aôe možno papa olej aj preto že beham ja na krátke trasy do 3km za frajerkou možno aj preto je ten olej v IC.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vo vlastnom záujme žiadna samorezka !! Ničíš hneď dve veci. Ak je drôtená poistka zabezpečená širšou zaťahovacou plastovou páskou tak sa to nerozíde ani pri nehode. Pásku tak nasadiť aby tlačila na drôt v drážke..teda dvoch drážkách na oboch stranách.Akonáhla nevie drôt vytlačik von z drážky,tak to nepovolí ani keď sa na hlavu postavíš
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ake dve veci sa nicia ked som tam dal samorezku? Tak ako som napisal bolo to spojene navzdy ako so sovietskym zvazom a nicomu to nevadilo a dam si cicinu odrezat ak sa tym nieco nicilo. Pasky droty nove spony aj vsetko mozne som predtym skusal a vzdy to vyhodilo [bol to golf tdi ta najsilnejsia verzia a divoko nachipovany] Ta samorezka tam vyzerala elegantne a dokonca si to ani nikdy nik nevsimol ked som aj v servisoch bol, kdezto kadejake pasky a droty to hned kazdemu udrie do oci.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ešte 2 + 2 spočítať viem. Že je dierka na vonkajšom límci,čert ber.Ale že je dierka vo vnútornom límci znamená,že je za O krúžkom,tj ak by samorezka nebola,bude hadica tým otvorom fučať.Alebo inak povedané,tá samorezka tam už naveky byť musí.
Bol by som nesmierne zvedavý,či by si tresol samorezku aj do vodných hadíc ktoré sú podobne tesnené na O krúžkoch a istené drôtovou poistkou a tiež sa stane že ich rozpojí.Som vážne zvedaný na odpoveď.
A že si servis nevšimne neznamená nič iné než že stojí za milú JARMILU
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

akoze vazim si ta a viem ze si odbornik ale toto myslis vazne? ja som jasne pisal ze ta samorezka a aj ten spoj bol uz na veky. Preco by ju niekto odtial vyberal ked okamzite by mu tu hadicu vystrelilo. Ako vidim nedas si ani za boha vysvetlit ze ine riesenie nebolo nakolko tie zapadky zuby alebo ako sa to vola na tej vnutornej prirube boli tak v haji ze by si tam mohol davat aj tri nove spony aj za furik tvojich poistnych pasiek aj certa stareho aj tak by to vyhodilo.Tie obidva kusy uz boli davno znicene takze ja som im neublizil len som usteril asi 180eur jednoduchym sposobom. A prirovnavat system kde je vzduch s vodnym systemom to uz ozaj sa radsej nevyjadrujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja nepíšem ani teraz ani inokedy veci pre konfrontáciu,aj ja ťa rád čítam,ale nesúhlasím z jednostlivou vecou a preto píšem.Ak napíšeš ...no tie sponky zvykli povolit pri svyznej jazde . Ja som to riesil poistenim samorezkou a uz to nevyskocilo nikdy

..je to rada.Ale zlá rada. Dobrá by bola vtedy,ak by si napísal že ..tam kde už nič nepomáha,príp pri havarijnom núdzovom riešení je tu aj takého riešenie...OK to beriem. Aj iné horšie veci sme porobili lebo trebalo dôjsť z F domov a vtedy je dobré každé riešenie.Ak poznáš trochu ľudí,tak musíš vedieť že to ako havarijné riešenie pochopia ak im to požuješ a tak vložíš do úst,že je to riešenie ak už všetko zlyháva.
Veď to denne robím,a zúrim ak vidím že kdesi v inej dielni si prácu uľahčili a riešili niečo nenáležite (a ešte si to dali zaplatiť),a ešte ja si musím tú atypickú vec vyriešiť a vrátiť to tam ako má byť.Dement pokojne dá kilometrovú skrutku a na druhú stranu matku,lebo nemá vkladacie matice.Zahrdzavie a to je potom zábava,on ten huj nemá pilku ju aspoň skrátiť,ak už robí podobnú sprostosť.Hodinu riešim,karbom sa nedostaneš,prístup že ručíš ako tur a spomínať De Gaula či Hitlera
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Tak chlapci ziadna samorezka nebola treba vycistil som vsetky hadice vymenil ten o kruzok vycistil IC bolo v nem asi deci oleja umyl som ho trichlorom vyfukal zlozil spat po nastartovani dym jak svina isiel ale po minute prestal. Sponku som zabezpecil ako mhlavaty radil. Vsetko drzi auto uplne ozilo .... . Vyrieseny aj unik oleja zla podlozka na vypustnom srobe vymenil som uz je to suche.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mhlavaty ved ja som napisal ze mne uz nic nepomahalo tak som tam nadelil samorezku. Mne to vyhadzovalo nonstop aj po vymene novej spony aj po jej stiahnuti takze som ine vychodisko nemal. Samozrejme casto pomoze len vycistenia a stlacenie spony pripadne jej poistenie ako si pisal ty. Zas az taky pacient nie som ako jeden kamos co dosiel na SLK a samorezkami prichyteni tapacir na dverach a ja sa ho pytam ze preco to tak ma a on povedal ze co mal spravit ked pri jeho demontazi sa mu stople polamali :d :D

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných