Voda v svetlomete, zhasla vybojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Môže byť že to zatieklo a preráža to len v samotnej objímke na kontaktoch...rozobrať a vysušiť ale ak tam bude už vytvorená vodivá cestička môže to skákať aj ak bude len vlhko. A neverím že ten predradník nieje utesnený, ono toto býva bežne riešené ako neservisovateľné a po vložení osadeného plošného spoja do krabičky sa prileujú svorky konektory káble a následne sa to bežne zalieva tesniacou hmotou aj kvôli lepšiemu chladeniu aj kvôli vlhkosti, najzranitelnejšie bývajú vždy konektory alebo veci okolo vstupu káblov a pod svorky a tak, nakolko takáto elektronika v autách je konštruovaná na dosť prísne normy čo sa týka odolnosti voči vlhku hlavne ak sa jedná o niečo montované do motorového priestoru.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

nuz ak ja RJ kaput, novu len tak lahko nezozenes, resp zozenes ale je to finanacne dost nakladna polozka..
dporucam z nejakeho vrakaca, ale tam sa to predava len spolu so svetlom...
ja som to na mojej lagune riesil tak...
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Off topic, takmer každá téma od nových prispievateľov na tomto fóre začína prosbou, aby ich tu nikto neukameňoval a nenadával.
To stojí za zamyslenie. :41c2:

(neukameňujte ma!)
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

[irony]Kde sa človek pozrie, všade samá dobrosrdečnosť a snaha pomôcť...[/irony]

Ja neviem čo by tí ľudia ešte chceli ;)
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

prochy co na tom nedokazes kurv apochopit ze dotycneho nezauujima ze ty striekas hocikam wapkou a setko ti ide. podstatne je ze jemu sa dostala voda do svetla pokazilo sa nieco za svetlom.

tvoje rady ze si ma zalepit svetlo su mu akurat na dve veci ze ked mu vobec nesvieti. sak ked opravi aby svietilo potom bude riesit aby donho netieklo trocha logicky postup
riksa
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.01.2014 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riksa »

Ďakujem qwertzuiop , vladymu a ostatnym co poradili a hlavne ako napr qwertzuiop ktorý ma asi najlepšie pochopil...

Svetlo demontovane a premerane a zistil som ze z RJ neprudi do starteru žiadne napätie no do RJ ano z čoho usudzujem že problém bude v RJ. Vybral som ju a chcel by som poradit alebo odporucit nejakeho šikovného elektrikára alebo firmu v okoli Ba ktora/y by sa mi mohol na ten plošak pozrieť. Na pohlad nevyzerá že by bolo niečo zhorene , prepalene alebo tak ,ani na tom vinutí cievky nič. .. Ďakujem :-)
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D

Chcel som mu darovat komplet predne xenony su poskodene uchyty+obal, Ale elektronika a ziarovky su O.K. :41c2: :41c2:


Ale v dnesnej dobe sa nic neoplati niekomu darovat+robit nieco zadarmo.!!!

Svetla pojdu do smeti!!! :3035: lol
riksa
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.01.2014 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riksa »

No to by bolo asi jediné čím by si mi ty pomohol , lebo tvoje rady za vela nestáli... :-D Ved si si ani poriadne neprečítal čo som sem napísal a už si mi radil aby som svetlá zasilikonoval a neviem čo. ..
Momentalne je situácia taká že RJ je u elektrikára a ten povedal že by to nemal byť problém a už vraj nejaké zatecene RJ riešil a objednal som tiež novú krytku svetla ktorá bola cela popraskana...
Napíšem sem ako to dopadlo a aj kontakt na elektrikara ak sa to podarí aby to možno aj niekomu inému raz pomohlo, veď o to tu ide...
A inak čo som zistoval tak druhá RJ by ma vyšla 80e použitá a 150 nová, to len pre info...
Tak že PROCHY ak naozaj máš to čo tvrdíš , tak si myslím že skôr niekomu pomôžeš ak to predas a nie vyhodíš...
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:28b7: :3035:

NIE nic predavat nebudem a ani darovat. :41c2: :41c2:

Tie svetla fyzicky mam !! Boli z WV BORA rok 2005.

Mam ich uz asi 5rokov.

A pojdu do smeti!!!!

Po tejto teme. :41c2:
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Povedz kde bývaš a kedy to budeš vyhadzovať do smetí. :40bd:
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
riksa
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.01.2014 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riksa »

:-D len smelo PROCHY aj ked je nám tu každému jasne že rozprávaš do vetra :-D ak by niekto potreboval tu RJ kludne mi napíšte SS a dám kontakt na predajcu v spomínaných cenách...
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D

Inzeroval som tie svetla asi 2 roky a nikto ich nechcel. Najprv som mal cenu 50e za obe. Potom za odvoz. :d :D :40bd:


Ved podla teba tie svetla nemam a nicomu sa nerozumiem.

:..: ::: :::

Tak ziadne SS nebude.

stojim si za tim co som napisal!!!!

IDU DO SMETI!! :d :D
riksa
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.01.2014 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riksa »

Ty máš snáď nejakú poruchu pozornosti. Čítaš ty vobec čo sem ľudia píšu? Ja od teba žiadnu SS nechcem a ani tebe ju určite písať nebudem...ty si prípad...
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

:coffe:
riksa
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.01.2014 09:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riksa »

Zdravim vás. Tak že RJ sa http://www.interel-service.sk nepodarilo opravit.
Vedel by niekto či je možné nahradit moju RJ číslo 1307329068 riadiacou jednotkou s iným číslom, napriklad 1307329074... atď. Pripadne ak by mal niekto taku RJ na predaj poprosim napíšte mi. Ďakujem

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných