Renault Fluence

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Minule som videl astru H a cele prahy mala hrdzave na niektorych miestach aj dieri boli.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

Tieto astry su už fakt všetky hrdzavé? A interiér je ako z minulého storočia?

http://encarsglobe.com/photo/im/opel-astra-h-sedan/09/
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Fluence je lacné auto pre východný trh. Napr.? Napríklad , airbagy nie sú dvojpatrónové / spolahlivejšie/ , ako Megane , ale jednopatrónové . Fluence a Megane Generation - Megane pre východný trh , majú jednopatrónové airbagy vodiča a spolujazdca a keďže Renault dokázal ušetriť na takej závažnej súčiastke určite nebol problém to urobiť aj na iných častiach.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

genco11 napísal:

hrdzavá astra H?? ešte som fakt nevidel ani 1 hrdzavu! a palubovka z minulého storočia?? nevidím na nej nič staré a divné a motory su takisto bežné benzínové. Nespolahlivé?? Na H-čko som tu ešte ani nečítal tému, že by bola nejaká problematická... a to niesom priaznivec oplov...ale nechápem, čo tu píšeš...
Videl si uz niekedy ciernu labut? Nie? A vies, ze predsa existuje? :-)

Takze ano, Astra H je strasny vergel. Mozno niektore boli OK - lenze to boli aj niektore Laguny :-)

Takze ano, Astra H hnije (hint - prahy ,kufor..)
Takze ano, Astra H ma palubku z minuleho storocia
(hint: http://static.v2.wallpaperzip.com/1920x ... 0x1200.jpg vs http://hydrocarbonz.blogspot.sk/2012/11 ... uence.html

takze ano, Astra H ma nespolahlive motory
hint: virive klapky, EGR, termostat, elektronika..
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

tiez nechapem, odkial cerpaju niektori informacie o hrdzi a dizajne....
astra h ma rozhodne nadpriemernu antikoroznu ochranu, ci uz karoseria, alebo podvozok.
a dizajn ,aj ked je to subjektivna vec, tak rozhodne nepatri do 90tych rokov.

Ale s fluencom tiez neprehras, ono to v konecnom dosledku je aj tak vzdy o tom, kto da finalnu ponuku (tj nie cennikovu).
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

kurva, niektori to cerpaju z toho, ze im ta pojebana astra h hnije pred barakom!
genco11
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 27.04.2009 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genco11 »

no hod sem fotku astry H s deravými podbehmi od hrdze. Ja opel vôbec nemusím, pre mna je opel to isté čo renault, ale neverím, že astry H, čo su 2-3-4-5-6 ročné autá su hrdzavé tak, že má prehnité podehy, či prahy. Tomu fakt neverím. To ani Dacia nestihne prehniť.
evka84
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.01.2014 11:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa evka84 »

Mam Fluence benzin 1,6 uz treti rok, najazdenych 65 tis. km. Urcite sa oplati kupit si predlzenu zaruku - mne sa na tom aute pokazilo / kazi nasledovne:
- vstrekovanie - toto mi menili v ramci predlzenej zaruky (NASTASTIE!!!) a po dalsich 4 tis. km mi zase vyhadzuje na displeji tu istu chybu!! takze servis ma znovu caka
- otvaranie automatickeho sklapania spatnych zrkadiel (vydava to taky vyrazny skripavy zvuk az sa hanbim). Servisaci mi povedali ze vsak nech si vypnem sklapanie zrkadiel a potom mi to nebude robit!!!! Akoze clovek si zaplati za nejaku funkcionalitu a takto sa ku tomu postavia v services
- tesnenie pri dverach uz jemmne pada
- piskanie brzd a podvozku
- odisiel po 2 rokoch taky ten fukac / rozmrazovac celneho skla a akurat v zime, takze trvalo aj 20 minut kym sa auto dalo rano ako tak odsoferovat

Servis Renault Kestler na Panonskej v Bratislave je kapitola sama o sebe. Nikomu neodporucam. Pripajam niekolko prikladov:
1) Dohodnete sa s nimi o 12 a potom tam hodinu cakate ze oni isli na obed ....vy tam mozte hladni cakat
2) Dohodnete sa s nimi na tom, ze vam objednaju taku tu ceruzku na zatretie skrabancov ... zabudnu ... aj druhy krat zabudli ...
3) Pri vymene celneho skla mi ,,zabudli" dat aj dazdovy senzor ....
4) Na ,,piskanie" podvozku a brzdy co som chcela aby pozreli v ramci zaruky sa vykaslali (takytto problem som nemala pri fabii co mala 110 tis. km a na aute co malo este len 50 tis. km by som piskanie urcite necakala.... Takze piskam stale ale kedze sa do servisu znova chystam, tak ci tak im to pripomeniem

Okrem ineho, chytila som dokopy 3 kamene na cestach a 2 krat mi museli kvoli tomu menit celne sklo - to uz vsak islo z poistky. Az mam niekedy pocit ci to celne sklo je vobec tvrdene ....

Viem ze Fabia je uplne ine auto, ale neda mi neporovnavat toto auticko, na ktorom som jazdila 6 rokov s Fluencom. Ziadna z tychto veci sa mi na Fabii nestala, chodili sme iba na pravidelne prehliadky do servisu. V tej dobe som za fabiu iba s ABS a palubnym pocitacom dala tolko co za tento Fluence, ale kvalita auticka je neporovnatelna.

Aby som nebola uplne nespravodliva, spomeniem plusy auticka:
- tiche auticko v porovnani s inymi aj pri vyssej rychlosti, co mi uz viacero kolegov pochvalilo
- velky vnutorny priestor, uz sa viaceri aj 190 cm vysoki ludia viezli vzadu niekolko hodin a vobec sa nestazovali na priestor, skor si pochvalovali
- dala som si xenony - svetielka su uplne super oproti klasickym. Auto ma 65 tis. km ale este som ich ani menit nemusela ....
- tempomat je super vec
- pohodlne opierky v strede pre ludi sediacich vzadu aj s priestorom pre napoj
- dobre rozlozenie rozlicnych priestorov na odkladanie veci v aute

Z tohto vsetkeho co mozem povedat - Renault uz nikdy. V tej dobe to bola urcite dobra volba, kedze som mala limit na auto 15 tis. EUR a chcela som nieco vacsie a tazsie od Fabie, ale je mi jasne, ze pred koncom zaruky auto budem musiet predat inak sa nedoplatim servisu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takmer všetko čo autu vyčítaš by malo byť smerované skôr šlendriánskemu servisu.Že vymenili raz alebo dva razy dosť zásadný diel,neznamená že ho meniť bolo treba.Ja mnoho už vymenených dielov v autorizáku vrátim majiteľovi do auta,inak by neveril že mu vymenili dobré za nové.Z niečoho musí majitel na Bahamy
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

evka pocuvaj mhlavateho, ja len dodam, z kolegovych skusenosti s renoltom servismi v BA, prec odtial ! tam neni ani jeden dobry :3c90:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
6DODIAK5
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 10.02.2009 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6DODIAK5 »

znami kupil fluence a za rok ho predaval,ano velke,pohodlne auto,ale na nove auto kopec pazvukov a velakrat bol v servise kvoli elektronike.A doma este mame thaliu so 170000 a bez najmensieho problemu,len naplne a brzdy.A kolega ma fluence dci,a maximalne spokojny,no ma ho este len 2 roky a asi 20-25tis km.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

dotynka napísal:
banik12 napísal:RENAULT NIKDY........................................
Aj to je názor... Ja som mal naposledy Renault pred 16timi rokmi R25 a nemal som žiaden problém...
Kamoš má Mégana už 4roky a je veľmi spokojný, tak tiež má štastie. Ten Fluenc za tie prachy, v záruke? Úplne kľudne!
Nezabúdajte všetci, že tú záruku si musíte sakra draho zaplatiť..
Zrátaj si koľko stoja servisné prehliadky, ktoré sú POVINNÉ, a koľko stratíš z ceny nového auta po pár rokoch a vyjde ti, že celá záruka je výhodná len pre výrobcu a predajcu.

Záruka je tretí najnevýhodnejší produkt súvisiaci s automobilovým priemyslom. Horšie sú už len leasing a samozrejme, najhorší je operatívny leasing.
Niekedy mám dojem, že tí ľudia, ktorí na to skočia, by mali odovzdať občiansky.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

choď na renault fóra, pobavíš sa. A pravdepodobne sa aj rozhodneš pre inú značku.
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

a potom chod aj na forum tej dalsiej znacky a uvidis, ze na kazdom fore sa riesia iba poruchy a problemy.
Este som naozaj nikde nevidel forum v charaktere "mam splahlive auto a som stastny ze ho mam ,co mam s tym robit?"
frotto233
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 28.12.2013 03:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frotto233 »

Brat má Astru H a veruže hrdzavá je... má 200 000km a moc spolahlivé nie je...

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných