Renault Megane II Grandtour 1,6i - žiadosť o odborné rady

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dzakomo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.05.2011 18:32
Zdieľať na Facebook

Renault Megane II Grandtour 1,6i - žiadosť o odborné rady

Príspevok od používateľa dzakomo »

Prosím o odborné rady, plánujem kúpiť RM II Grandtour 1,6i 16V pred faceliftom (2005), na čo konkrétne si treba dávať pozor pri kúpe, resp. pri ohliadke, keďže v tom nie som odborník (napr. pri koťkých km sa menia rozvody, aké sú najčastejšie poruchy elektroniky, cievky, vodná pumpa, problemy s napravami, startovanie/otvaranie s kartou...). Auto má najazdených skoro 140.000 km a lpg. Budem vďačný za každú fundovanú odpoveď!
kapor
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26.04.2005 11:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapor »

Ahoj,
okrem toho co si spominal ma napada tzv. predradnik. Je to taka hydraulicko elektronicka zalezitost na natacanie vacky. Zisti si ci to ten motor ma, a ci to uz bolo menene, riesene. Prejavuje sa to mizernym chodom motora za urcitych podmienok, spravidla za studena (problem nastartovat, ide to hrozne, po par minutach sa to ukludni a ide normalne) Je to pomerne draha oprava (novy diel vyse 250e ak sa nemylim) s pravidla dobry dovod na predaj auta. Ohladom rozdovov, tam asi plati stantardny interval 120 000km. Ak sa da zisti kedy boli menene naposledy, ak viac ako 3 roky dozadu, odporuca sa vymena. (dobre pravidlo 120 000 alebo 3 roky pri tychto motoroch).

Ak sa da , k obhliadke prid k studenemu autu, je sice pohodlne ked predavajuci pride...ale ten pride na aute zohriatom. Prichadza sa tym o cenne vnemy, najma u dieslov
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako píše kapor,slabín je vela,variabilita vačky kazivá,rozvody vôbec sú zle riešené,horia objímky na žiarovkách reflektorov,štartovacia karta tiež osobitá kapitola,do kufra (plastová vaňa) zateká.16v motory nič moc
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

zisti v renaulte podla vin ci bol meneny predradnik alebo presuvnik to je jedno.meni sa to s rozvodmi a stoji 170eur.na kazdom jednom motore 1,6 16v to odide.niekomu to odide po 2rokoch niekomu po6tich.objimky na ziarovkach,vana aj karta v pohode.mozno si mal zly kus.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bopol napísal:zisti v renaulte podla vin ci bol meneny predradnik alebo presuvnik to je jedno.meni sa to s rozvodmi a stoji 170eur.na kazdom jednom motore 1,6 16v to odide.niekomu to odide po 2rokoch niekomu po6tich.objimky na ziarovkach,vana aj karta v pohode.mozno si mal zly kus.
Vaňa možno (pritom nebúraný) ale objímky sa menia na keramické ako na bežiacom páse,takže žiadna náhoda.Stará sa doslova rozsype od prepálenia.Opravím...nie objímka ale konektor žiarovky
pumac
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 16.08.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pumac »

mam toto auto tri roky (r.v.03). co sa tyka motora, chalani uz hovorili:
- presuvnik odide na kazdej 1,6
- zapalovacie cievky to iste
- snimac hornej uvrate a snimac polohy vackoveho hriadela - casta porucha
...okrem presuvnika je cena vymeny celkom v pohode

tlacidla na na dverach (zamykanie) - nefunguju, zle izolovane od vlhkosti...
s objimkami som problem nemal, s kartou tiez nie (nenosim ju vo vreckac kde je nemahana)

...tot moje skusenosti

este by som pozrel: ci auto netaha do strany (zevraj vlastnost vozdila :zg282: ...u mna nastastie nie),
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Práve som si to autíčko kúpil. Ročník 2006 po facelifte, 82kW verziu. Zatiaľ spokojnosť-mám ho len deň... :d :D .

pán mhlavaty
Zaujali ma tie poznámky ohľadom rozvodov: prečo sú zle riešené?

Pýtam sa preto, lebo moje má 169000km a rozvody boli menené pred dvoma rokmi spolu s predsuvníkom. Mám riešiť výmenu urgentne? Alebo za obvyklých jazdných režimov nemôže nastať nejaká fatálna záležitosť, ako u TSI, že skočí rozvod ? (viem - remeň vs reťaz, ale predsa).
16v motory nič moc
ako v globále, alebo sú konkrétne kusy, ktoré majú nejakú vadu?

Vďaka za odpoveď... :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zrejme som to napísal bez vysvetlenia narýchlo.Teda upresním.
Zo samotným rozvodom v podstate niet problém.Pri výmene treba dať pozor na nastavenia,vkladá sa prípravok na konci vačiek,tým pádom idú von záslepky,tie sa v dobrej sade aj nové nachádzajú.Radím vždy dať dole kolieska rozvodou a meniť semeringy vačiek,je to trocha práce naviac a možno plus 10 e.- za semeringy.Problém že to mechanik odignoruje,použije fix a je vybavené.Jedna vačka má variabilitu,jej porucha spôsobí chod voľnobehu sa priblíži zvuku diesla.
Pozor na stav vonkajšieho remeňa príslušenstva ! Ak sa ignoruje,oddelí sa slíž na vonkajšej drážke remena a šľahne ho pod kryt rozvodov a tam spôsobí kolaps rozvodov. Toto mohli ošetriť dokonalejšie,proste je chyba že vonkajší remeň vie zlikvidovať doslova jeden motor.
No a tá ich karta to je taká druhá vec ktorá už odradila mnoho ľudí od kúpy.To sú také tie choromyselné veci ktorými si výrobca robí zlé meno
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Vonkajší remeň som vizuálne skontroloval a strapce sa netvorili. Zrejme ho menili spolu s rozvodovým motora.
Tá karta je trošku taká exotická vec pre mňa, čo som odchovaný na 20-30 ročných autách, ale zvyknem si...:).
Maximálne keď sa vybije batéria, tak vyberiem z karty kľúč a otvorím si ním. Na štartovanie by už batéria v karte vplyv mať nemala...

Ešte taká otázočka. Dá sa vypnúť alarm a všetky tie svetielká v aute pri vybratí karty?
Proste keď vyberiem kartu a nezamknem auto (v garáži), tak aby bol odber na baterke nulový(minimálny).
Tak isto to zasvietenie svetiel po naštartovaní, stierače pri daždi a tak...
Proste aby auto nerobilo veci same od seba a aby sa predĺžila životnosť a výdrž batérie...
Ak chcem, tak stierače si viem zapnúť, svetlá tak isto a alarm do 8 ročného auta-nie je to octavia, čo by ju kradli na diely...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nezamknutie nesmie vyprodukovať problém.Tu som mal tri týždne rozbitého,dokonca sa dvere ani nedali privrieť nie ešte zavrieť,bez karty ..no problem
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných