Skoda Felicia - dusenie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

armin777
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 16.09.2012 11:03
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia - dusenie motora

Príspevok od používateľa armin777 »

Zdravím, mám feliciu 1.3 MPi. Na aute som spravil komplet údržbu, všetky filtre vymenené plus nová (druhá-pojazdná) škrtiaca klapka(z tesnením, samozrejme vyčistená) + prehratý soft cez motordiag. Auto sa správa následovne, počas jazdy je všetko OK, štart OK, voľnobeh krásny. Ak však silnejšie pridám, napríklad do silného kopca, auto sa začne akoby dusiť, stratí výkon otáčky klesajú. Keď stihnem ubrať plyn, auto zostane na voľnobehu a ak ho opäť, ale jemne pridám tak bez problémov pokračujem ďalej v jazde.
Tento problém mám už nejaký čas, preto som povymienal veci, ktoré bolo nutné vymeniť no aj tak sa to nezlepšilo.
Niekedy, počas toho dusenia strelí do sánia. Na základe týchto indícii typujem na upchatý výfuk, rozletený katalizátor a podobne.
Na aute som toho vymenil celkom dosť, a keďže k výfuku nemám jednoduchý prístup, žiadám Vás o radu. Je to bežná závada, aby takto felicia štrajkovala vplyvom výfuku ? Ďakujem :cau:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Daj ruku pre ústie výfuku a ver tomu že zbadáš že niečo nie je v poriadku.Ak totiž je,tak pri volnobehu a ruke blízo ústia vieš doslova nájsť vzdialenosť ruky od koncovky keď vlny jednotlivých odpalov valcov dávajú jasný zvuk,pravidelný jasný pulz,to sa ťažko vysvetluje,ale treba skúsiť.Ak je situácia velmi zlá,napr pre vzpriečenie kusa vošťiny z katalizátora,alebo ladovej zátky v potrubí,tak zo sacieho začína akoby spätne prskať vzduch,akoby sacie nesalo
Logicky toto je z núdze cnosť,ak niet inej možnosti alebo dielne.
Neuviedol si prečo vôbec sa siahalo k výmene klapky a už ani nehovorím o softe. Za 40 rokov som žiaden neprehral.A vždy všetko beží,to sú asi tie akty x,už mi to je divné prečo to práve mňa obchádza tieto nahratia a prehratia softov a výmeny RJ atd
dufi242
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 28.08.2010 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dufi242 »

skus zmerat tlak paliva.....podla toho co pises by mohlo palivove cerpadlo malo tlacit....tlak musi byt 3 bar....
armin777
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 16.09.2012 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa armin777 »

Tlak paliva ma tiež napadol, nemám ho však čím zmerať, každopádne čerpadlo som menil nedávno a vozidlo je na LPG, pri nom to tiež robí. Najhoršie je že to spraví raz za čas. Môžem prejsť 10x ten istý kopec úplne rovnakým štýlom a aj napriek tomu to môže a nemusí spraviť. Skúsim ešte popozerať ten výfuk ako mi radíš ...
Škrtiacu klapku som menil preto, lebo na LPG je pretrhnutá membrána, čo malo za následok nepravidelný chod, streľbu do výfuku/sania a pravdepodobne deštrukciu potenciometra klapky. Kedže som zohnal za dobrú cenu pojaznú, nebolo čo riešiť. Klapku som vyčistil, no bol problém z otáčkami. Kedže mám prístup k technike, spravil som to, inak by sa to možno dalo kilometrami dokopy samo ...
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

a vôla ventilov je správna?
armin777
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 16.09.2012 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa armin777 »

Auto má 90tkm, motor bzučí ako včelička ...
ludkototh
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 18.08.2012 09:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludkototh »

skus vymenit lambdu, ale daj tam originalnu, a ziaden fake z polska ci ciny
armin777
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 16.09.2012 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa armin777 »

vieš mi povedať ako sa prejavuje chyba lambda sondy ? To by mohla byť príčina, no z toho čo ja viem, tak lambda sonda sa podieľa na príprave zmesi nie až tak radikálne, ako by sa očakávalo, a teda, aby dokázala priškrtiť zmes až tak, aby auto v momente stratilo výkon to sa mi už vôbec nezdá ...

pre pána pod tebou ... ? ... niekto má zlý deň ?

asi si ten výfuk odtiaľ predsa len vytlčiem, však čo keď som taký múdry :D ...
ludkototh
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 18.08.2012 09:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludkototh »

ja som mal tiež Feliciu 1.6 a mal som dlhodobé problémy s otáčkami, ked som vyhodil rychlost pri malých otáčkach, zdochol mi motor, alebo mi padli otacky nizko. Najprv mi vyčistili škrtiacu klapku, aj vymenili, a to isté. potom som kupil jednu lambdu, tu lacnejsiu. Bolo to dobre, ale po 3 mesiacoch som mal zase ten problém. Vymenil som zase, dal som tam original a odvtedy som nemal ziadny taký problem. Aj otácky mi kolisali, takto to vsetko zacalo...
Nehovorim, ze to bude problém na 100%, len z vlastných skúseností hovorím, že ak sa da skus tam dat druhu lambdu, funkčnu, pozicaj...
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 42 neregistrovaných