Vyskončená poloos Golf 6 1,6 tdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mirko202
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.06.2006 22:46
Zdieľať na Facebook

Vyskončená poloos Golf 6 1,6 tdi

Príspevok od používateľa mirko202 »

Zdravim chcem sa spýtat ci mi neviete pomoc potrebujem zistit ze co mohlo spôsobit vyskocenie poloosi od prevodovky (je to ľavá poloos. Auto je r.v. 2012 a najazdene má 40000km a doposial som nemal žiaden problém, ale včera z ničoho nič mi vyskočila poloos a auto ostalo nepojazdné. Ďakujem za odpovede
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Doposiaľ myslíš až rok?

Nech vysvetľuje reklamačný technik.
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

mohlo to sposobit to, ze si trafil vysoky obrubnik a odtrhlo ti koleso
nema tento novy golf poloosy k prevodovke prisrobovane ako to mavaju ostatne WV. potom by to mohli byt aj odtrhnute tieto sroby
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

ved ho este musis mat v zaruke... tak naco ta to trapi??? nech ti povedia vo WV
mirko202
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.06.2006 22:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirko202 »

no ved je este v zaruke ale ked ma prisli odtiahnut tak mi hned ten povedal ze to som musel spravit ja ze to sa samo od seba nemohlo stat a ze na to asi nebude platit záruka. tak neviem som zvedavy co mi povedia v utorok v servise :(
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

a tak ako ti pisal tomas... ty musis vediet, ci si vybehol na obrubnik a odtrhol to, alebo sa to stalo len tak z nicoho nic za jazdy... :41c2:

v servise mozes klamat a zvalovat to na unavu materialu a dozadovat sa opravy na zaruku, no ci ti to uznaju ti uz nepoviem :d :D
nabuduce aspon budes jazdit ako "clovek" :40bd:
mirko202
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.06.2006 22:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirko202 »

No nič uvidim čo mi soudruhové v servise povedia :3c90:
danco110
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 17.07.2010 12:19
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danco110 »

Odkail si a do akeho servisu sa to chystas zaviezt?
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

Minotn
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 29.11.2009 00:25
Bydlisko: Trencin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Minotn »

zdravím ta, trošku upresni ako, a kde ta poloos vyskočila? To ti ako vypadla -sa vysunula nabojka Z prevodovky,alebo sa ti vysunula poloos Z vnútorného klba? V obydvoch spojoch sú segerky ktoré to držia.Potom je tam 6srobov čo držia vnútorný kĺb voči nabojke čo ide do prevodovky. tie srobi sa utrhli?Neverím, ustrihnut ich nemôže len tak bez
skorsieho klepotania.To aby ti vypadla nejakým spôsobom poloos,bez toho že si nabúral na koleso je nemožné, tá poloos tam nemá toľko miesta aby sa sama od seba vytiahla,dokedy neni odpojeny spodný čap. Toto je na záruku, chyba, ako sa to poskladalo vo výrobe, tam muselo niečo povoliť.Ty si to nemal ako poškodiť.Aj keby si tomu robil ako moc zle,tak to vypadnúť nemôže .Daj nám vedieť ako si dopadol.Nenechaj sa odbit Z tým že to bolo tvojov vynov.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jednoznačne ako už napísal Minotn,na "vyskočenie" treba možno 4-5 cm,ale ani to nie je možne "iba tak". Logicky tomu technikovi prišla vec ako nemožná bez toho aby majiteľ nevyviedol nejaký psí kúsok.Skutočne sa muselo stať niečo mimoriadne,inak to nejde,jedine únavový lom a podobne.Ani postrácanie skrutiek nie je možné,to by hodnú chvílu išlo celé auto vyletieť z kože. Ovšem ak by som to bol ja,a stane sa bez môjho pričinenia takáto vec,tak tu už svieťili aspoň tri fotografie hoci z foťáku,ako vyzerá porucha,teda tá poloos..S komentárom pre technika....Tie blbé reči si nechajte pre svojho šéfa,a sakra si dajte načas mi to dať do poriadku,lebo sa z vás bude smiať polovica EU aké som si od vás kúpil auto.Skús si na chvilku predstaviť že sa to stane američanovi,myslím že žaloba na výrobcu bola v prvých večerných správach na Hnojke.
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Som zvedavy co ti v tom servize povedia a ako sa to ozaj stalo....mozno si nam tu celu pravdu nepovedal :zg282:
Muctos
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 12.01.2007 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Muctos »

A nemoze byt problem v ulozeni agregatu?
6DODIAK5
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 10.02.2009 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6DODIAK5 »

nazdar,jednoznacne to treba riesit cez origos servis,vsak je to v zaruke.
A mne na renaulte vyskocila poloos v plnom rajde a este bolo koleso uplne odlahcene,v servise zistili po meraniach,ze motor od vyroby sedel o 2-3 cm viac na jednu stranu,ale pokial to zistili urobilo to 2 krat,oprava trvala chvilu a nasteastie v ramci zaruky,bo 16000SK za poloos nieje malo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných