VW Passat 1.8t

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rxe
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 17.06.2007 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rxe »

To herin

čakáš že to niektorí niekedy na svk pochopia že tie hodnoty sú niekde inde?určite nie..moja sestra žila 3 roky v nemecku a povedala že tam nikoho nezaujíma či máš nové bmw, alebo 10 ročný Renault..niekto tam vysolí prachy za auto z ktorého by na svk všetci padali na riť a tam nikoho nezaujíma..

presne tak ako vravis a pises. proste tam si to udrzuju a je im to jedno plechovka jak plechovka
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

oco13 napísal:Herin - havarijnou si našetríš , pekne ty rátaj kolko dajú z PZP to je realna hodnota.
Neviem presne ako to je..viem že pri havarijnej sa dá niečo zarobiť,ale aj pri PZP sa dá..pamätám si ako môj kolega mal celicu z roku tusím 1990 a chcel ju predať za nejakých 500 eur a raz išiel z obeda a zozadu do neho ťukol chalan na dodávke a mal zlomený nárazník a prasknuté svetlo..dostal nejakých 350 eur :)
Osobne neviem ako sa to posudzuje ked ti spraví niekto z auta totálku..trebárs keby si mal na 10 ročnom aute HP tak kolko by ti vyplatili..a keby si mal len PZP tiež neviem kolko by vyplatili..
martinbr
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.11.2011 18:36
Bydlisko: okres Brezno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinbr »

Ja netvrdím že auto je nejaká životná priorita či hodnota. Kúpiť auto je jedna z najhorších väčších investícií ( v porovnaní s domom,bytom,pozemkom) ale to je už od témy.
Ale keď auto potrebujem lebo sa nemôžem spoliehať na autobusy,vlaky... tak si mám akože kúpiť felíciu keď sa predáva za 250 euro čo je možno bližšie jej skutočnej hodnote v porovnaní s 3000 eurami za passat r.v 2003 ? Na nové auto nemám a verím tomu že ten passat bude bezpečnejší ako tá felícia a ak nebude od úplneho debila tak aj menej poruchovejší ako nové auto vyrobené v tejto dobe kde je už všetko spotrebný materiál na pár mesiacov/rokov. O tom že by mi poisťovňa vyplatila dajme tomu 1500 euro za totálku ? čo už, ukradnú mi ho tak mi nikto nedá nič :3020: to je risk a ak sa chcem voziť bezpečnejšie ako vo felícii a rýchlejšie ako autobusom a na nové auto nemám lebo žijem na Slovensku tak to riziko jednoducho musím podstúpiť. A verím tomu že aj ten čo vymyslel vypočítavanie peňazí za škodovú udalosť by mi svoje 10 ročné auto ktoré kúpil za 30 000e a nemá vážnejšiu poruchu nepredal pod hodnotu 3000e .
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Martinbr ten softvér nevymyslel jeden človek je to práca viacerých tímov a roky zlepšovania a upravovania.
Opýtam sa ťa inak - prečo sa nikto nepokúša predať 10 ročný televízor za 10 - 20% z pôvodnej ceny? lebo je to blbosť ako voda v koši. to isté je s autami .Kto dá za auto 30 a viac tisíc je...... tu by sa dalo napísať všeličo , ale ja skôr poviem že tie peniaze nie sú potom poctivé.
A passat bude bezpečnejší podla toho čo trafíš , ak byciklistu tak určite ano , ak lokomotívu tak zrejme nie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martinbr
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.11.2011 18:36
Bydlisko: okres Brezno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinbr »

Tak dobre nie jeden ale ktorýkoľvek z nich. Poisťovňa to proste musí mať vyrátané tak aby na tom perfektne zarobili, preto ich toľko funguje aj na malom Slovensku a pracuje tam stovky ľudí.
Lebo na televízor bežný Slovák nemusí šetriť pol života, ale poznám ľudí ktorí predávajú aj niekoľko ročné televízory a predajú (aj bratranec si často kúpi TV za viac ako 1500 euro je do toho proste fanatik a následne ho predá síce nie 10 ročný ale predá) Samozrejme že keď trafím lokomotívu tak mám smolu nech sedím v čomkoľvek ale bežne sa človek nestretá s lokomotívou a už keby sa mám čelne zraziť napr. s tou felíciou tak by som radšej sedel v tom passate ako v druhej felícii ale tak ľudia sme rôzni a tu sa asi nezhodneme. Mier :3906:
Naposledy upravil/-a martinbr v 04.01.2014 23:04, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Existujú aj iné podobne veľké, pohodlné a bezpečné autá z tých rokov, ktorých trhová cena nie je taká nadhodnotená...

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných