Aky olej do GTi 2008 BWA 147kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Xfire
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 15.06.2010 20:46
Zdieľať na Facebook

Aky olej do GTi 2008 BWA 147kW

Príspevok od používateľa Xfire »

cafte, poradte mi prosim Aky olej do GTi 2008 BWA 147kW 135tis km..

od zaciatku do auta sa daval 5W30 castrol... ale autu tu nejak moc chutilo, vela ludi mi vravela ze castrol uz nieje taky aky bol, a hlavne ze ten olej ma bod vzplanutia do 200 stup.. a ked je niekto moc svizny a naklada 70% casu autu tak si olej papne... teraz som nedavno menil olej a daval som tam Mobil super 3000 X1 5W40... uz predchadzajucom aute som mal mobil olej a bol som velmi spokojny viac ako s castrolom... No lenze oleje mobil a mobil 1 su 2 rozdielne, mobil 1 je kvalitovo vyssi olej.. preto sa chcem spytat viete mi poradit jaky olej pouzit pri nasledovnej vymene? chcem urcite zostat pri mobil, takze moj vyber je :

mobil 1 0W40 new life / 5W30 esp formula 1

tu je obrazok ktory som dal dokopy s porovnaniami olejov mobil, a najlepsie vypada ten 5W30 esp formula 1. olej menim kazdych 10-15tis km... a co sa tyka intervalu nastavenia v aute co odporucate? fix interval alebo premenlivy... ako ja si to kontrolujem podla nalepky. len ci tam je nejaky rozsdiel v tom, lebo uz som pocul aj famy ze premenlivy interval si moze viac oleja cucnut lebo ho nejako vyhodnotuje ci co...

http://s29.postimg.org/e6utbozzb/oleje.jpg

dakujem za rady
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Z týchto troch New Life. Keďže sa jedná o GTi, hľadíme na viskozitu pri prevádzkovej teplote, tá je najvyššia pri Super 3000, ale ten je z normálneho hydrokrakovaného základového oleja naládovaného modifikátormi viskozity, z toho vyplýva skorá strata multigrade vlastností. TBN nie je udávaná okrem New life, tu je hodnota 11,8, čo je hodnota vynikajúca. Olej sa teda skvele vysporiada s kyslým prostredím, čo je pri priamovstreku benzínu viac než vhodné. Sú aj lepšie oleje, ale v pomere cena/kvalita/dostupnsť ťažko najdeš niečo lepšie. Litrovku na doliatie kúpiš v každej druhej predajni s autodielmi, čo sa o millers oils, penrite či napr. redline nedá povedať

Smelo do toho, výmeny po max. 15k, v prípade silného zaťaženia alebo krátkych jázd primerane skrátiť až na polovicu. A nepodceňuj kvalitu filtrov :)

Toto
famy ze premenlivy interval si moze viac oleja cucnut lebo ho nejako vyhodnotuje ci co
je krávovina
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ja myslim ze by si mal pouzit tento a to hlavne kvoli tomu druhemu cislu , v jednoduchosti vo vyssich si drzi lepsiu viskozitu
MOBIL 1 RALLY FORMULA 5W-50

http://www.damoslovakia.sk/sortiment/ol ... ula-5w-50/
honda civic 1.8 vtec 124kw ma tuto specifikaciu predpisanu kvoli vysokym otackam
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

kaskaderTN to pomenoval celkom spravne a vystizne (zjavne ma v tribo prehlad..), to co bolo potrebne.

Ja by som uz len dodal nasledovne.. v motore viac vykonovo zatazovanom nez je bezne (caste vytacania, sportova jazda atd.).. je viac nez vhodne pouzivat oleje strihovo-viskozitne stabilny.. tuto poziadavku ovsem bezne civil 5w-40 oleje nedokazu zabezpecit dlhsie nez nejaku tu prvu tisicku km z vymenneho intervalu z dovodu pouzitych typov zloziek zakladoveho oleja a modifikatorov.. V tychto motoroch by som sa absolutne nebal, ba priam rozhodne odporucal pouzit viskozitne a strihovo vysoko stabilne PAO-ESTER oleje, ktore maju naviac vysoke hodnoty TBN..

Samozrejme na bezne jazdenie vyhovuje aj bezny 5w-40 plniaci VW502 pre pevny interval, ovsem ako som uz pisal, ak sa tomu motoru casto naklada k cervenemu, bola by vhodnejsia volba olej strihovo stabilnejsi ako aj s vyssou hodnotou HTHS viskozity (co sa mimo ine pozitivne podpise aj na mensej zravosti oleja.. pricom tieto starsie 2.0TFSI olej vedeli potiahnut..)
Turbogolf
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27.10.2007 18:50
Zdieľať na Facebook

olej

Príspevok od používateľa Turbogolf »

regni sa na VW Clube CZ...tam mas v sekcii G5 o tom popisaneho dost...chalosi tam maju poupravovane GTI a vyskusane oleje... :300f:
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Ešte by som dodal, že pri týchto intervaloch výmeny z toho netreba robiť kovbojku
lukasmi
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.12.2013 13:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukasmi »

do toho isteho motora som zacal davat total quartz 9000 5w40 a nepapa uz tolko co papal castrol a shel a celkovo je to fajn... poradili mi ho ludia co mali problemy s bwa a zranim oleja.. Ja len tolko na okraj
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných