Volkswagen Jetta 1,2 tsi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matejno
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 04.08.2009 19:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matejno »

Tých technikov je niekoľko jeden na garancie , ďalší na opravy , ďalší na náhradné dieli ... čiže na každý prd jeden. Technik v servise už nemôže len tak schváliť nad určitú sumu garanciu ( tuším 80 € nie som si ale na 100% istý ) , vždy musí čakať na schválenie od oblastného technika na záruky. A veru už mi je aj ľúto garančných technikov , lebo namiesto toho aby riešili problémy ľudí sú zavalený samým papierovaním a birokraciou .
lubos zimovcak pekne povedané presne jak hovoríš .
matejno
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 04.08.2009 19:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matejno »

Gratuluje Lakinooo v dobrom . Škodovka v schválení garancií robí menej problémov ako VW a Seat .
A podľa mňa celí problém TSI motorov je karbonizácia čiže predlžené intervaly výmeny olejov a zlé odvetranie kľukovej skrine , ale k tomu nech sa vyjadrujú odborníci .

Nastavenie autoriz. servisov je zlé a preto ľudia na ne nadávajú. Mechanik keď chce zarobiť musí sa naháňať aby zarobil a potom nie je čas riešiť problémy . Začne robiť na aute musí si pípnuť zákazku k danému vozidlu v počítači a tak isto keď ju skončí . Keď ju stíha v stanovenom čase podla normohodín , alebo aj skorej tak mu stúpa bonita a jeho úspešnosť v percentách a o to lepšie zarobí. Problém je ale v tom , že už málo kto rieši koľko bolo reklamácii na jeho robotu a koľko na toho čo to robil zodpovedne a bol pomalší. A to je dôvod prečo sa nikto v autorizákoch nechce moc zaoberať problémami , lebo potom nezarobí.
Česť výnimkám.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lakinooo - Roomster???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No jedného čo poznám, tak po 30 000 km mu v autorizaku povedali, že ma vyťahanú rozvodovú reťaz !!!! Takže im tam nakládol do citujem K.okotov, že nech to vymenia na záruku, lebo to auto chodilo len do autorizáku za kopec peňazí servis a teraz mu povedia po 30 000 km, že to treba vymeniť, samozrejme po skončení záruky :-)

Som zvedavý ako nakoniec dopadne :-)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To je chyba že si niekto kúpi auto na ktoré sa viac pozerá ako ním jazdí...
Takému človeku je absolútne škoda kupovať fungláča, aj keby to bola len lacná Fabia za 11000€ , takú istú službu (stáť pred domom) by mu plnila aj Fábia jazdená a za polovicu
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

ak máš výsluhový dôchodok podplukovníka a ešte popri tom robíš. Deti z domu, tak čo robiť s kopou peňazí ???

Asi tak. Niekto musí makať celý mesiac, aby mal toľko čo niekto na výsluhový berie mesačne !!!!!
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Cestoval po svete...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

2 krát do roka si dopraje dovolenku letecky neboj :-)
hereticc
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.09.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hereticc »

pacho17 napísal:ľudia, skúste mi rozumne vysvetliť, prečo to kupujete. Stačí otvoriť hociktorú stránku o TSI, a hneď sa dozviete, že sa tieto motory sypú, jedna radosť. Či každý si myslí, že mne sa to nemôže stať? veď je to DAS auto?. Veď v dnešnej dobe aj Fiat má spoľahlivejšie motory ako tieto. No čo už kupujte si naďalej DAS auto, veľa šťastia, a k sa Vám po 100kkm nezosype, tak si podajte športku, lebo máte obróvske šťastie.
Fiat mal vždy lepšie motory
peter0411
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12.08.2013 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter0411 »

Chalani auto nema este ani 2 roky jazdim 35 000 km rocne teraz mala zenska moja auto a zacali svietit kontrolky ESP , katalizator a olej v ten isty den... tak zasla do servisu vtedy jej povedali ze rozvodova retaz je velmi volna tak to vymenili ale po vymene zistili ze na stvrtom valci je slaba kompresia a ze je chyteny ventil tak nejaky kar z nemecka ci skade nariadil vymenu hlavy
peter0411
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12.08.2013 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter0411 »

tak v zaruke je este do marca 2014 uvidime co sa s nim bude diat potom
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Re: Volkswagen Jetta 1,2 tsi

Príspevok od používateľa mastik29 »

peter0411 napísal:chcel by som sa opytat mali ste niekto z vas problem s motorom ???? mne pri 58 000 km musia menit rozvody a ked to vymenili tak zistili ze hlava motora je zla tak ju taktiez musia menit ...stalo sa to niekomu ? Dikes[/i][/b]
Aky je kod motora??? Je to starsi typ (8 ventil), ci uz ten novsi 16 ventil?
U toho starsieho typu (8V, retazovy rozvod) je to asi vseobecny problem, avsak novy motor (16V, rozvodovy remen) je inej konstrukcie a tu som este nepocul o ziadnom probleme. Co ma vsak udivuje, tak bol som v tom, ze VW Jetta mala uz novsiu motorovu radu....

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: avelmak, Google [Bot] a 31 neregistrovaných