Nissan Terrano 2,7tdi 92 kw - nema tah

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jurgen925
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.12.2007 21:34
Zdieľať na Facebook

Nissan Terrano 2,7tdi 92 kw - nema tah

Príspevok od používateľa jurgen925 »

Zdravim vas ,mam problem terranko mi netaha spravil som si diagnostiku cez tu zasuvku vyblikalo mi chybu 34 docital som sa ze to je vadna elektronika na triske ,dal som dole intercooler a vsetky trisky su obycajne mechanicke akoto je mozne ,byva v kazdom terrane jedna triska elektronicka ci nie,?
karol920
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 27.02.2010 11:48
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karol920 »

Prvá , čiže najprednejšia tryska má piezoelektrický snímač zdvihu , ale ak nevládze , skús vymeniť vzduchový filter a sprejom prečistiť váhu vzduchu . Cenovo nenáročná záležitosť , ak nie je chyba v tom neublíži , ale ak je zanesená váha vzduchu , tak sa nemusíš dostať s rýchlosťou cez 140km/h. teda aspoň tomu , čo som mal nedávno pod rukami ,to veľmi pomohlo.
http://www.youtube.com/watch?v=XDcUurnhRLw
jurgen925
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.12.2007 21:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurgen925 »

dik za radu ale vahu som uz skusal a nepomohlo dal som druhu a tato co mam je tiez ok neni ani zamastnena,,vyradil som aj palivovy filter len na skusku ci pomoze a nic,ale svieti chek cize to bude daka elektronicka zavada,,nechapem preco tam nemam tu elektronicku trisku ci to daky dilino zamenil za obycajnu ,,auto ide po rovine tak max 110 aj to kym sa rozbehne to trva
autokomplex
Príspevky: 312
Dátum registrácie: 24.08.2004 23:51
Bydlisko: Trnava-SK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplex »

Riesil som tu istu zavadu. Problem je v tej prvej tryske lebo casto odchadzaju. Len asi mas ten kabel co ide do nej odtrhnuty a ta to myli ze nemas elektronicku trysku.
karol920
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 27.02.2010 11:48
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karol920 »

0304 alebo 34 je naozaj lift senzor. Asi nejaký "odborník" urval kábel a nechcelo sa mu vysoliť cca 200 éčiek , tak to poskŕpal a riadiaca jednotka netuší čo sa deje ,lebo nemá signál z trysky , tak auto ide ako ide. Doplneniu trysky s piezosnímačom sa nevyhneš . Na tej rampe , kde je viac konektorov vedľa interkúlera by mal byť jeden konektor s dvomi zdierkami prázdny.
tu máš odkaz : http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-BOSCH ... 565ef0db12
jurcekmarian
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 11.03.2013 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurcekmarian »

Myslím,že to tiež bude senzor vstrekovacej dýzi.Prvý vstrekovač musí mať kabeláž so zástrčkou,tak treba pozrieť,či je ten káblik OK,podla vysvetlenia od jedného profíka táto tryska so senzorom dáva povel riadiacej jednotke o množstve paliva...Po jej výmene(už to mám za sebou)sme auto naštartovali a vyšliapnutím akceleračného pedálu do 3/4 kontrolka CHECK zmizla sama.
Inak nová vstrekovacia tryska so senzorom stojí okolo 260 EUR.
Treba ju pohladať u serioznych predajcov,lebo všelijaký lajdáci ju predávajú za ,,akciovú"cenu len 540 EUR!
Tak nech sa zadarí v oprave.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní