Toyota Prius: Viedenský taxikár najazdil milión km bez závad

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Toyota Prius: Viedenský taxikár najazdil milión km bez závad

Príspevok od používateľa sherdog »

www.auto.cz napísal:Japonský hybrid potvrdil příslib spolehlivosti, když ve vídeňských ulicích ujel během šesti let milion kilometrů bez jakékoliv závady.
Obrázok

www.auto.cz

Zdroj: auto.oe24.at , www.rundschau-online.de
Naposledy upravil/-a sherdog v 18.12.2013 21:37, upravené celkom 2 krát.
MiroslavRybar
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 11.07.2006 19:01
Zdieľať na Facebook

toyota

Príspevok od používateľa MiroslavRybar »

Proste japonec.
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

chcel by som vedieť, či s pôvodnými batériami a ak áno, v akom sú stave...
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

neverim ani za mak toto je cista reklama.... ze 1500 eu
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mozno ani staremu mercedesu ktory taxikar predaval s 3.6 mil. km (':28b7:')
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Určite sa na tom aute šoféri striedali. Inak by musel byť ten človek robot.

938 tisíc míl na Honde Accord z roku 1996: http://www.youtube.com/watch?v=vSPiJ21KkWE

Žiaľ, takých áut je ako šafránu.
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Karoseria mohla mat melon km....
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

A hneď pod tým článkom je :

Toyota Prius: Prokleté řízení už zase zlobí

Tak si teraz vyber, čo je pravda :-)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Sliedic napísal:Určite sa na tom aute šoféri striedali. Inak by musel byť ten človek robot.

som si to spocital: na 8 hodin sichtu, by mal 42 km za hodinu odjazdene a to by makal 365 dni do roka...cize presne ako hovoris to aj je, musel by jazdit robot, alebo auto aspon na 2 smeny, aby sa to stihalo...najma ked vyhlasuju, ze v meste !!!

uprimne povedane, neverim... :3020:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No Bajo sa k tomu postavil najsprávnejšie.
To auto by muselo každý, každučičký deň ujazdiť 457 km.
Vo vídni mohol jazdiť na letisko, ale to je z centra necelých 20 km, takže by sa musel točiť ako kolotočár, dá sa niekedy, ale nie 6 rokov každý deň. A kde je údržba auta, horšie dni na zákazníkov, atď.
Jasne, je to odrb.
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Ten český článok je zmätočný, dole sú pôvodné dva jeden z AT médií a druhý z DE web-u.

auto.oe24.at, www.rundschau-online.de - tu sa píše, že Milan Milič je generálny riaditeľ, v inom článku že je prevádzkovateľ Taxi-služby "Ökoauto" a podľa jeho vyjadrení majú takých "eko" áut viac (flotilu), keďže sa prezentujú ako "EKO" taxi-služba, čiže taxík určite nejazdí jeden človek :d :D ....Ćo sa týka nájazdu kilometrov o tom by som nepochyboval, že to je možné. Každý Slovák z dediny si myslí, že to nie je možné, ale nie je to žiadny problém.
Tu je napr. dvojročný Taxík s nájazdom 360tis km:
skoda-octavia

Prius je známy tým, že má dobrú kilometrovú odolnosť dosť sa to rieši na US fórach. Toyota napr. dávala na akumulátor a hybrodné komponenty Prius-u druhej generácie takéto záruky v USA:

In the U.S., for the hybrid components and battery pack of 2004 and later models is warranted for 150,000 miles (240,000 km) or 10 years.
Naposledy upravil/-a sherdog v 19.12.2013 15:26, upravené celkom 2 krát.
peter121
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 23.01.2008 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter121 »

Zase niektorí majú problém rozchodiť základnú logiku.

Najazdil melón bez poruchy. Pre vás je páni výmena oleja porucha?

Alebo moji obľúbení- konšpirační teoretici. Rozrátajú kilometrový nájazd, vydelia cikpauzami pre vodiča a vyjde im, že američania nikdy nepristáli na mesiaci. Bože chráň, aby auto jazdilo s viacerými vodičmi, trebárs dennú nočnú smenu.
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Peter, nezavádzaj nás. Predsa to nemôže byť pravda, klikni si na sekciu inzeráty, tu aj dvadsaťročné autá majú pod 150 tisíc :d :D auto s miliónovým nájazdom štatisticky neexistuje :40bd:
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

peter121 napísal:Zase niektorí majú problém rozchodiť základnú logiku.

Peter, samozrejme neriešme koumákov, ktorí sa nevedia zmieriť s výmenou oleja, že či to je alebo nie je oprava.
Ale, bol si voľakedy vo Viedni ?
Som tam minimálne raz týždenne a posledné roky je tam stau okrem nočných hodín immer v jednom kuse všade na jej území, okrem okrajových štvrtí, ale tam zase taxíkov toľko nejazdí.
Aj keď sa na tom aute striedali viacerí vodiči, tak takmer 500 km denne 365 dní v roku 6 rokov za sebou, to je hocijako cez 166 tis.km za rok.
Kamion jazdiaci po diaľnici, keď má dobre zorganizovanú nakládku-vykládku, najazdí mesačne cca 10-12 tis. km, t.j. 144 tis.km za rok.
Takže tento taxík najazdil po vídni viac ako diaľkový kamion.
Odstáva nám len veriť že také myšlienky ako nás, napadli aj tých, ktorí toho šéfa taxikárov oceňovali.
Ale nedá mi nepoznamenať, že keď som sa v Rakúsku mal tú česť jednať s ľuďmi, ktorí mali meno končiace na ...ilič a podobne, vieme odkiaľ v Európe pochádzajú, tak som sa mohol staviť, že budem ogabaný.
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Ja som tam dával odkazy na pôvodný článok, zjavne si to nečítal a prekladať ti to nemienim. Milič má viac ako 200 taxíkov, ďalej sa tam píše niečo a Autobilde a TUV reporte a tiež aj o tom, že ide o viedenský taxík, ale nie o tom, že taxík jazdil len po Wiedni....aj keď po Wiedni po rôznych obchvatoch nie je absolutne žiadny problém najazdiť tie km. Ale ty si si klikol na Schwechat a centrum Wiedni, vyšlo ti 20km a vysvetlenie je na svete a máš jasno...

Samozrejme úplne presne som očakával reakciu na meno Milič, len ma prekvapilo, že až teraz....:d :D

Čo sa týka tebou spochybňovaného km nájazdu tak mi spochybni toto: skoda-octavia - odkaz opravený
Naposledy upravil/-a sherdog v 19.12.2013 15:28, upravené celkom 2 krát.

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných