1,9TDI 77KW - Otras motora pri teplom štarte

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

imo17
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.05.2008 15:38
Bydlisko:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imo17 »

A ešte prosim ťa prezrad kde ti to spravili za 10€ a 2min? Ja kde som sa bol na to pýtať tak od 50€ hore + treba stiahnuť soft z riadiacej jednotky a upraviť a ten tam nahrať.
sosko
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.02.2008 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sosko »

imo bohuzial to ti povedat nemozem, ale tu na fore je dost machrov, co ti to vedia spravit hoc kde na ulici.a rozhodne nie za 50 eur a prepisovani map a podobne...len nie som si isty ci na to staci bezna diagnostika VAG, alebo este nieco ine, v tomto sa vobec nevyznam..pretoze moj mechanik to cez jeho diagostiku, kt. mi bezne pozera vehikel nevedel spravit..
milok
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 20.04.2012 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milok »

Imo17,

podarilo sa ti poriesit to kopnutie-otras motora pri starte? Robi to bratovi na passate 1.9 TDI 77kW. Bol tam meneny zotrvak+spojka a este jeden silentblok ale nepomohlo to velmi.

Vdaka.
imo17
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.05.2008 15:38
Bydlisko:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imo17 »

Ahoj.
Problem už mam poriešený.
Nakoniec to bol štarter. Síce bol raz na repase, ale to nepomohlo.
Bolo asi chytené vinutie. Neskumal som. Bral som repas priamo z BOSCH.
Od vtedy max. spokojnosť s teplým štartom. Dá sa to ževraj poriešiť aj softwareovo ale to riešenie sa mi moc nepozdavalo.
milok
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 20.04.2012 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milok »

Cau,

dik za info. Som myslel, ze mas len problem s tym buchnutim pri starte, lebo bratovi startuje auto na brnk aj ked je motor zahriaty. No neviem ci by mu novy starter pomohol s tym buchnutim, hmm ...

Zaujimala ma ta banalna oprava co si testoval :), ide o tento prispevok:

imo17 napísal:SOSKO a na akom motore si to mal? Od vtedy žiaden otras?

Ja momentalne testujem úplne banalnu opravu a som zatial spokojný, už 5den štart bez otrasov. Ale nechcem to zakrýknuť, až keď si budem 100% istý, že to bolo tým.

Vdaka.
miso81
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.12.2013 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso81 »

imo17 napísal:Ahoj.
Problem už mam poriešený.
Nakoniec to bol štarter. Síce bol raz na repase, ale to nepomohlo.
Bolo asi chytené vinutie. Neskumal som. Bral som repas priamo z BOSCH.
Od vtedy max. spokojnosť s teplým štartom. Dá sa to ževraj poriešiť aj softwareovo ale to riešenie sa mi moc nepozdavalo.
Ahoj

mám ten istý problém pri teplom štarte aký si mal ty. Motor naskočí hneď, ale ním zatrasie akoby chcel vyskočiť z pod kapoty, no nerobí mi to stále. V tvojom prípade si vymenil štartér a je to už OK? Čo stal ten repasovaný štartér?

dik
navaho
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 11.07.2010 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa navaho »

Zdravim, mam ten isty problem. Motor BXE. Taky isty problem ako ostatni, motor nastartuje na supu, ale strasne zadudni a zatrasie autom ako by chcel vyskocit. Iba asi pri jednom z 10 startov to naskoci pekne hladko.

Zhodli ste sa tu, ze to bude asi starter.

Chcem sa opytat, ak nedam starter hned opravit, moze taketo startovanie sposobit poskodenie niecoho ineho ?
VW Passat 1.9 TDI
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Ja som tento problem riesil na jar 2017.Dal som aj starter na repas a na chvilku to prestalo.A uz ked som si myslel ze mam pokoj tak to zacalo znovu.Chyba bola uz v starej baterke ktora nemala dostatocnu silu aby motor roztocila v tych otackach ktore su potrebne.
Kupil som novu baterku a od vtedy mam pokoj.
A tiez mi yo robilo len pri teplom starte.Nepomohla ani uprava start.davky.
navaho
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 11.07.2010 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa navaho »

Ja som dal otestovat baterku v servise s tym profi pristrojom. Vysledok testu je, ze baterka je dobra len ju treba dobit. Konkretne je to 77Ah baterka. Ma davat prud 570A a na teste ukazalo, ze dava prud 380A. ten stroj napisal, ako vravim, ze je baterka dobra, len ju treba nabit.
Dal som ju nabit (24 hodin, s prudom 1A), ale problem so startom ostal.
Myslite, ze mam skusit este kupit novu baterku, alebo rovno riesit starter ?
VW Passat 1.9 TDI
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bateria je jedna z mála vecí kde aj test treba brať z istou rezervou.Jedna z mála vecí ktoré prekvapia,a nič na tom nezmení test.Stalo sa to stovke ľudí,že batéria zradila po polhodine jazdy.Mne pri cestnej kontrole,zhasol som motor a roztláčali ma veru policajti.Vidím tam písané BXE,nie je ale v akom aute.Ak v akomkoľvek kde je priečne motor,tak treba vyhodiť a prezrieť štarter,je za pár minút vonku na stole.Pokiaľ je dostupná slušná diagnostika treba nalogovať štart,prvý druhý a osemnásty kanál,tam je aj časomiera od prvého otočenia,a hneď bude jasné pri akých otáčkách sa čo deje.Treba si pozrieť status vstrekov na 018,postup čísiel ako sa menia.môžeš to potom pokojne zavesiť aj sem na pozretie.Kým motor nedosiahne otáčky povolenia štartu,nespustí vstreky.Preto baterka a štarter sú dôležité,nespoliehať sa na to,že zdanlivo pekne točí.Ani sa nespoliehať že susedovi štrne aj tak že ledva točí motorom,môže mať upravované podmienky štartu v RJ. Štarter von,u priečnych je to malina,neoplatí sa odkladať,zradí na zlom mieste a bude poučenie.
navaho
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 11.07.2010 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa navaho »

Vdaka za rady. Dal som vymenit starter a problem zmyzol, auto krasne startuje s povodnou baterkou.

Moj zaver je, ze problem je v nizkych otackach motora pri startovani, tie su sposobene bud slabou baterkou, alebo zlym starterom...

PS: Zistil som , ze chodim k mudremu mechanikovi, lebo iny mi radil upravu diagnostikou, co nie je spravne riesenie.
VW Passat 1.9 TDI
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo dokáže jeden štartér uverí človek až to overil,a to často navonok vyzerá že ok.Skôr sa budú štorcovať ešte aj mechanici že veď točí dobre.Za hodinku dve im dám do poriadku štartér,potom zase pochybujú že to bolo v tom.A naraz ide všetko na brnk.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných