VW Passat 2.0 TDI M6 - prevodovy olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

VW Passat 2.0 TDI M6 - prevodovy olej

Príspevok od používateľa johny669 »

Dobry vecer chlapi, menil som olej v prevodovke passat 2.0 TDI kod motora BMP 6-kvalt a nie som si celkom isty ci mi dali spravny olej. Kupoval som to v seate kedze vo volkswagene nemali na sklade a nemal som cas cakat. Predali mi orig G 052 512 A2 ale na nete som vycital ze je to olej pre 5-kvalt tak teraz neviem. Navyse som vypustil asi 2,1 alebo 2,2l ale nalial som naspat 2l, lebo technik mi tvrdil ze to musi stacit. Bude ten olej dobry alebo radsej kupit iny a to vymenit? Neposkodi to nic? Lebo mp3turbo pisal, ze nespravny olej moze poskodit prevodovku. Nemam sajnu aka specicikacia tam ma ist takze kto vie ci ma neoklamali. Dakujem za odpovede.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ja si myslím že manuálne prevodovky v seate,škode a vw sú zhodné takže ak je ten olej dobrý pre seat tak bude aj pre vw.Vo vw môžu mať preň vymyslenú inú normu aby ťa obtiahli o viac éčiek.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

No na flasi pise(vlastne su nakreslene znaky) vw skoda seat audi. A to povedali aj v seate ze vo VW mozu byt tie cisla ine ale, ze to je pravdepodobne to iste.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Norma je OK, netreba to s tym citanim po forach prehanat lebo sa clovek zmagori este viac. Ten olej sa pouziva aj do 6q aj 5q
po dalsie ci je tam oleja 1,8999999 alebo 2,124587dl je uplne o p__i prevodovke to nijak nepomoze a ani neublizi. Nalialo sa po maximum a tym to haslo neries...
majkl77
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 11.02.2011 18:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majkl77 »

No, pokial ja viem, tak olej do 6q je uplne iny, ako olej do 5q. Tiez som menil v Passate 2008 6q a cez autorizak som sa dopatral, ze tam ide olej G052171A2 - ziadna ina alternativa. Ako ale poznam koncern, je dost mozne, ze odvtedy mu priradili 15 dalsich cisel :d :D
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

majkl77: zrejme mi predali nejaku somarinu, alebo lepsie povedane to co mali skladom, lebo teraz v zime idu tazsie zaradovat prevodove stupne a predtym to nerobilo. Sakra dam to radsej znova vymenit za to co tam ma ist zrejme ma ojekabatili! Dakujem za radu.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

A este sa chcem spytat, pod vypustaci srob nejde ziadna podlozka? Lebo ked ju zakrucali som si vsimol, ze tam ziadna nie je a servisak povedal, ze tam ziadna nejde, ale uz im neverim nic, tak fakt tam ziadna nie je? Dakujem pekne.
majkl77
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 11.02.2011 18:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majkl77 »

Caf Johny - no, s tymi olejmi je to veru pekna motanica a to cislo si radsej este over. Teraz si totizto spominam, ze ked som to objednaval z netu - VW diely, tak mi este volali a pytali si VINko, lebo vraj aj do 6q su este tie oleje dva :3c90: Mne to menili v servise a tiez to bola katastrofa - mne zas nevytiekol hadam ani cely liter, chlapik necely liter natlacil a druhy liter mu vytiekol po zemi - ma islo drbnut, to som si mohol takto vymenit aj sam - aale, tak zatial to jazdi :d :D . Co sa tyka podlozky, tak neviem, lebo som to zblizka nevidel, ale tipujem, ze tam nie je. Prednedavnom som menil na Fabii a tam bol inbus 17 bez podlozky, na autach pred tym som to tiez nevidel. Ale na nete isto najdes nejaky obrazok, kde je to rozkreslene, ak chces mat srdce na mieste.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pod skrutku ide pri každej novej manipulácii nová podložka.Vyslovene to uvádza manuál,vyhladal som to v Else
Akurát sú dve varianty skrutiek,klasický imbus a hexagon
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných