Renault Megane II - prevodovka , spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Renault Megane II - prevodovka , spojka

Príspevok od používateľa parazit- »

Prajem pekný deň. Mám problém s Meganom 2, 1.6 benzín, r.v. 2003 ..... Pri brzdení sa mi do pedálu prenášajú vibrácie, nazval by som to už skôr aj takým šramotením, ako by tam išlo "cez zuby" niečo ........ stále viac a viac mám pocit, že to bude v spojke, poloosi ,alebo prevodovke a s brzdami to nebude mať nič spoločné........... odborníci, môže sa to prejavovať tým prenášaním do brzdového pedálu?? ... ešte dodám, že spojkové ložisko pri preraďovaní, vydávalo taký netypický zvuk, pokým sa auto nezahrialo ...... Vďaka, za každú smerodajnú odpoveď.
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

takže to bude predsa len súvisieť s brzdami, robí to len pri brzdení na snehu (asi, keď zapína abs)......na suchom asfalte to nerobí
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

myslíš tým niečo také ako by ti pedál tlačil naspäť
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

Práve že to auto mám požičané. Ja som mal doteraz bez abs.....ale ono to fakt rachotí, keď zopne abs.....ale už som volal s majiteľom a povedal, že môžem kľudne jazdiť, že to robilo aj pred tým ...... ten spätný tlak pedalu som čakal, ale ten rachot veru nie :-).... aspoň mám dôvod jazdiť predvídavejšie ako do teraz, aby sa to abs nemuselo vôbec uvádzať do funkčnosti :-) .....no, o požičané sa človek bojí viac, ako o svoje :) .... Dík!
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Môžeš byť pokojný, ten prejav ti signalizuje, že ABS funguje.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

pridám aj ja jednu otázku , mne na novej thálii ked zopne ABS tak brutálne trasie radiacou pákou je to normálne ? vdaka vopred
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Toto som nepostrehol nakoľko ak brzdím brutálne že ide do šmyku a ABS začne fungovať tak zvyčajne držím volant oboma rukami a riešim nejaký problém na ceste a vtedy šaltpáku nejak neriešim...Ale môže byť nakoľko sa to môže prenášať .Ale mám skúsenosť že nie každé ABS má rovnaký prejav...Na niektorých značkách a typoch autách hrkoce viac inde menej...s tým som sa stretol.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na Renaultoch sa šaltpáky trasú štandardne, takže vibrácie pri aktivácii ABS to iba zvýraznia...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ono to bude asi aj tým že sú tam prevody od páky do prevodovky riešené tiahlami a nie lanovodmi.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

tie otázky myslíte vážne, či je to len vtipná paródia na renault fórum?
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

no moja bola myslená úplne vážne aj ked to nejako zvlášť neriešim, to auto som už kupoval s tým že to je jednoduché auto a tak aj tie moje nároky sú tomu podriadené
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných