Touran alebo S-max

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

S-Maxa má cubicomp...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

jaj, tak to mám trošku popletené :-)
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

servus..vlastnim Ford S-max 1.8tdci rv 2007. Nemam ho sice dlho,ale jazdim nim denne,za tu dobu cca 7tis km. Tak uz snad cosi mozem povedat. V prvom rade,nemat rodinu a dve deti,tak urcite sa vozim v nejakom benzinovom sedane najlepsie Subaru Legacy...auto sme vyberali skoro rok,precital som snad cely googl :-) zdravy rozum mi cely zivot vravi benzin ,vzhladom na to,na co ja vyuzivam auto...ale..mali sme na auto iste kriteria a tak aj ked s tazkym srdcom,padla volba na diesel. 1.8 preto lebo nema filter pevnych castic,vraj jednoduchsi,starsi,spolahlivejsi...jazdenku beriem ako loteriu...prehra zatial v tom ze uz som menil rozvodovu retaz,musel som zmenit pristup k motoru oproti benzinu,co mi niekedy dost vadi,sedacky mohli byt sirsie,vyhra v tom ze
mam velke rodinne auto,ktore sa nam paci,zatial odviezlo vsetko co potrebujeme a aj sedem ludi a vykon mi staci. Takze je to o kompromisoch a kazdeho osobneho vkusu. Viem ti poradit len ako uzivatel,co sa tyka techniky tak googlim,alebo kamosi mechanici. Dokonale auto neexistuje. Kup co sa paci tebe. Ak sa ti prestane,alebo sa zacne kazit predas a kupis druhe.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

O motore 1.8TDCi je hojne napísané tu (v diskusií):

http://www.tipcars.com/magazin--ford-mo ... -6485.html
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

majiteľ auta nemôže napísať objektívnu recenziu si myslím.

Po ďalšie, má to 140 000 km, čo nie je problémy. Ale keď to bude mať krásnych stočených 140 000 km tak to bude o niečom inom.

Ale ako sme povedali, každé auto má svoje chronické vady. Ak o nich viem, a mám pripravenú finančnú rezervu, tak ma n.e.s.e.r.i.e. aké auto kúpim :-)

Utrhnutá ojnica, tak vymením tu šrubku a hotovo. Bude to trošku stáť, ale keď o tom viem vymením. Serú sa vstreky na fordoch, tak mám finančnú rezervu a keď to vymením, tak mám zase na 200 000 km pokoj !!!

Záver ?

Chcem nejaké auto, zistím si jeho typické vady a odložím si prachy na tieto opravy, ktoré môžu prísť, ale nemusia !!!!! Ale ak by prišli, tak som na to pripravený a nie potom lamentujem a rumázgam :-)

Takže treba posadiť prdel, do daného auta a ak sa páči zistiť nedostatky a odložiť bubáky :-) Kúpim možno lacnejšie auto, a vymeniť si to čo je tam zlé a mám dlhé roky pokoj :-)
delarosa
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarosa »

Hadate sa tu nad chujovinami. V skratke. Ford nie je ziadny etalin spolahlivosti, same shit ako vw, nic viac necakaj, spolahlivost porovnatelna. Co sa tyka tych 2.0tdci tak su to motory ktore uz nemaju problemy so vstrekmi ako motory z generacie mondei mk3 generacie. Tieto 103kw mavaju klasicke problemy s dvojhmotou alebo DPF cize klasika ako pri vw. Vstreky netrpia su tam uz kvalutnejsie od continental/siemens a drzia. Pokial tam nelejes olej z druzstva ci mcdonaldu nemas problem. Pokial jazdis dlhe trate s dpf nebhdes mat problemy staci ak ho nebudes podtacat ako debil a budes vysmiaty. Ale to iste plati aj pre vw. Co sa thka jazdy, smax je uplne inde, je to na podvozku mondea cize je to apicka v triede a nic sa mu z mpv nevyrovna. Co sa tyka chromovych cinkrlatok, je to ford, cize si musis zvyknut. Ale smax ma jednoznacne viac priestoru, vacsi komfort a na slovensku je jeden bazar ktory sa specializuje na fordy a ma dost dobru povest. Viac info ziskas na fordklube. A co sa tyka touranu? Neviem nejazdil som preto nemam pravo sa vyjadrovat, ja nie som antikoncern.
Mondeo MK4 2.0 TDCi Obrázok
slaja
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.03.2009 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slaja »

podľa mňa treba porovnávať S-maxa so Sharanom a nie s Touranom, aspoň čo sa týka priestoru
pokial Touran 1,9 tdi tak kod motora BKC, len neviem do kedy sa montoval myslím do 2007

vlastním Touran 5 rokov najazdil som 140 000 km - celkovo má auto 255 000 km ročník 2005, okrem základnej udržby boli menené tyčky stabilizátora a silenbloky na prednej náprave, tiež pre istotu som vymenil hukajúce staré turbo za nové.

ja na tvojom mieste by som kupil starší ročník 2005-2006 a hned máš rezervu na poriadny servis a udržbu

prajem šťastný výber
tomasmiku
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.11.2013 13:59
Zdieľať na Facebook

VW Touran

Príspevok od používateľa tomasmiku »

jednoznacne by som isiel do VW Touran

http://autobazar.pozri.sk/vyhladavanie- ... gen/touran

priestorovo je to velmi dobre riesene auto...... kufor ma 1x1x1m..... len sa vyhybaj 1.2benzin a 1.6Diesiel
ak ti mozem este poradit nekupuj DSG automat /napriek tomu ze ma papierovo mensiu spotrebu v praxi asi o 1 liter vacsiu/ a hlavne si nekupuj 17,18 palc siroke gumy lebo to tiez zvysuje spotrebu........ kludne ti stacia 16...... :3035: :3035:

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných