VW - zvolávacia akcia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

kvalita aut od roku 2008 rapidne klesla , kazdy sa snazi setrir nakupuje cim najlacnejsie diely aby sa mohol potom finalny vyrobok dostat pod nejaku cenu a toto su vysledky ktoryh bude viac a viac , uvediem priklad kto ma moznost porovnat plasty na premievej znacke MB a typ auta ML z rokoch do 2007 a po 2008 myslim tym plasty hlavne vnutorne palubovka ... tie starsie rocniky pekne makcene uz na pohlad kvalitnejsie novsie tvrde ako v Thalii ktora je ale cenovo niekde inde , tak ja si myslim ze tych zvolavaciek bude daleko viac u viacerych automobiliek terajsi trend nakupovat a davat si vyrabat diely v cine len tak lahko nikto nezastavy
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nemyslím že problém je v tom že sa to alebo hento vyrába v číne. Myslím že problém je v konštruktérovi a ak sa dačo začne srať, že už to je blbo navrhnuté. Lebo neverím že ak si dá automobilka vyrábať v číne súčiastku z určitého materiálu, že číňan svojvoľne začne používať horší matroš...a ak aj áno je to zas chyba zadávateľa a fabriky že si to neusleduje a asi nekontroluje a netestuje...
Viem ako sa robí na SK napríklad pre Nemca ...nájde v zásielke zopár dielov mimo toleranciu a vráti šecko nazad. A spravíš to ešte raz a máš po zákazke. :3020:
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

raven85 napísal:A prečo by to nerobili, keď im to ovce aj tak kúpia?
daj si dobru facku ty chmulo.. lol ..Nikdy som nebol ja ani nikto v mojej rodine "koncern pozitiv" (skor orientovany na japan vozidla..), ale toto co si ty vypustil "z ust", by som si jak ziv nedovolil. Kazdeho je h*vno do toho co si kto kupi, a nema najmensie pravo urazat inych.

..V konecnom dosledku nemas tusenia koho co vedie ku kupe toho, ci oneho vozidla.. totiz nie kazdy kupuje bezhlavo z masovej propagandy, ale moze mat iste dovody (o ktorych ty ani ja nevieme..), ktore ho mozu viest k tomu ci onemu vyberu..
Kubov9
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17.07.2009 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kubov9 »

Podľa mňa problém spočíva v konštrukčných riešeniach, resp. súvisí to s tým, že konštruktéri majú rozpočtovo veľmi zviazané ruky, takže sa hľadajú alternatívne riešenia, pričom často-krát jednoducho nie je dostatok času a priestoru na testovanie. Čo sa týka kazivosti áut tak sa vždy kazili, kazia a vždy sa kaziť budú, lebo je to pomerne zložitý konštrukčný celok ale to je normálne. Je jasné, že niektoré autá sú vydarenejšie ako iné ale vo všetkom je to tak. Aj NASA robí prešľapy - vybuchne im raketoplán po štarte, pokazia sa autíčka na Marse a to majú kapánek iný rozpočet a iné mozgy tam pracujú. Človek je tvor omylný a taktiež nie vždy môže inžinier - konštruktér presadiť to najlepšie riešenie pre danú situáciu, nakoľko mu to vzápätí ekonóm celé škrtne.

Ak sa kupuje nový model, je vždy lepšie počkať rok - dva, kým soudruzi prídu na to kde udelali chybu. Je to daň za skracovanie životných cyklov, optimalizáciu, zvyšujúci sa tlak na ľudí a taktiež je to daň za ľudskú nevedomosť - okrem iného aj to, že ľudia prirodzene očakávajú od automobilu za 7 - 10 000 EUR rovnaké parametre a výdrž ako od auta za 30 000 a vyššie. Je to prirodzený vývoj spoločnosti a netreba z toho robiť vedu ani byť frustrovaný. Nič sa nedeje.
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

kvalita sa uz davno nevyraba
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Je to paradox, ale toto je jeden z mála prípadov, kedy sa priznaná chyba berie ako dobrý marketingový ťah - reklama zadarmo.

Zvolávacie akcie majú všetci automobilky, aj Toyoty, Hondy a pod.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

re...

Príspevok od používateľa raven85 »

sparing
Facku si kludne daj ty-bav sa ako clovek nie ako hovado. Ak sa tak bavit nevies, tak zalez tam, kde hovada patria...
Ak by vacsina ludi nebola ovce, tak v Ba nemame tych sasov, ktorych mame...
Ludia koncern kupuju zo zotrvacnosti, lebo si myslia, ze ake su to uberauta, ake su na to lacne nahradne diely a aka je to kvalita.
Lenze to bola pravda pred 20timi rokmi nie dnes.
Ak ma byt symbolom kvality to, aby som sa bal rano nastartovat kvoli tomu, ze mi skoci retaz, tak potom zbohom zdravy rozum...
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

este raz ty chmulo.. Neurazaj a neposudzuj ludi takym sposobom akym si to predviedol (pak sa nediv, ze ti to niekto splechne do ksichtu..), teba je velky hnede do toho, kto si co kupuje, z akeho dovodu si to kupuje atd.. a to pisem ako nezaujaty v tomto ohlade.
A dalej si mi vyslovene na haku. Howgh
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Nie ja som napisal niekomu, ze je chmulo 2x za sebou len preto, ze napisal svoj nazor. Ale dobre-uz budeme dobri-aj tak to nikam nevedie...:)

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných