Renault Laguna 1.9dci 88kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

varga088
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.08.2012 12:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa varga088 »

Ahaaa... tak dakujem :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

mhlavaty napísal:A pre majiteľov Lagún Dci jedna rada...ak máte 280-300 tis km,máte najvyžší čas meniť ložiská na kľukovke (šálky).
Obávam sa, že tomuto tu je to zbytočné radiť...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Veľa Lagún (a nielen) má tých 280.000km viac krát za život :-)
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

mám toto auto a lutujem že som ho kúpil,taký nepodarok to sa len tak nevidí,v živote si už francúza nekúpim. :3020:
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

prečo kúpil si si lagunu 2 ktorá je hrozná áno je to tak ale prečo francúza veď francúzi vyrábajú asi ďalších 30 modelov ?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

benky71 , vieš keby si sa pred kúpou informoval čo je to auto zač, nemusel by si nariekať, Laguna II sa dá, ale musí mať pod kapotou benzín, ak diesel, tak len zánovné ročníky, alebo ešte lepšie až Lagunu III
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To že sem napíše do roka desať ľudí o probléme z Lagúnou 2 nie je reprezentatívna vzorka.Kto problém nemá a bude ich zrejme tisícnásobne viac,sem nemajú dôvod písať. Z Dci nie je ani gram väčší/menší preblém ako s čímkoľvek iným
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak to by som určite netvrdil...
Mal som Scénic I Dti , Renaultácke forum som navštevoval a navštevujem stále. Ten istý Scénic sa dá kúpiť aj s 1.9DCi 75kW a nájsť tam vlákno kde sa vo velkom rieši motor a jeho poruchy je snád aj výnimka, ja o takom vlákne ani neviem, aj ked pravdepodobne tam je

Pozrem vedla do sekcie Scénic II a som zasypaný problémami 1.9DCI a môžem čítať do konca mesiaca, pozreme do sekcie pre Megane II - to isté, Laguna II - to isté...

Podla mna ak sa nejaké DCi či už 1.9 88kW, alebo 2.2 110kW dožilo 300tkm bez akejkolvek poruchy tak sa to dá považovať za zázrak hodný zápisu do knihy rekordov, hlavne čo sa týka ročníkov 02-05

A tomu aj zodpoveda presne trhová cena tých áut...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Áno,celý kopec motorov kľakol,a skutočne množstvo ľudí malo a má problémy.Každému jednému ktorý sa u mňa objaví z Dci náležite vysvetlím že kdesi v oblasti 200-250 t km je nutné vymeniť komplet všetky ložiská (šálky) na klukovici. Nemajú tzv zámok na panvičkách a ich otočením sa zastaví prívod olerja a pohroma je hotová. Dodnes neprišiel nik z nich.Prišiel taký ktorý ho má od novoty a tieto veci vedel.Ten príde o dalších 250 tis zrejme znovu.
Dci je CR motor a je to dobrý motor.Ale zase len padá z neschopnosťou servisu ktorý iba máloktorý ho vie diagnostikovať,a systém ako taký (myslím CR) je v SVK niečo ako sivý somár v hmle.Opravuje sa systémom pokus-omyl a počet spokojných a nespokojných silne kopíruje tento stav.Diagnostika sa nedá kúpiť ako VAG za 10-15 e,- a kto už obetuje dosť peňazí,tak nemá od koho sa čosi naučiť.O diagnostikovaní Renaulta nik nič nikdy nevydal,informácií je minimum,v úplne opačnom rozmere ako VAG u grupy.Tam už väčšina majiteľov vlastné autá pomerne často kontroluje,čo odzrkadluje aj počet otázok ktorými si zisťujú čo objavili.
Takže..dT bol výborný len trocha hlučný z vodou chladeným turbom,tomu sa dá vytknúť ozaj iba hlúposť majiteľa.
Dti doplatil na chyby alektriky a neznalosť servisu,zlyhanie immo a pod.
Ak by sa Renault poučil a nenastrkal do auta aspoň tú zasr..tú idiotickú kartu a zbytočne nemontoval ku.r.vítka a la Audi,aby sa z toho stal "dospelý" autiak,tak by bolo kadečo inak.Od Renaultu zrejme šlo veľa konštruktérov do dôchodku,no a nový majú v hlave presne to,čo potom kreslia a iný huj ešte aj vyrobí.
Ano,trhová hodnota zodpovedá cene šuntu a oprávnene.Po tolkých rokoch takého servisu a takým spôsobom by bol aj z RR len šunt.
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

mato.soky napísal:prečo kúpil si si lagunu 2 ktorá je hrozná áno je to tak ale prečo francúza veď francúzi vyrábajú asi ďalších 30 modelov ?

tu nikto nenarieka,je to akási forma varovania,o auto som sa staral nebolo moje prvé ale tie problémy s elekronikou snád nemá žiadne auto, a ceny opráv v servise to je ako by si mal mercedes a hlavne keď musíš isť do značkového,lebo inde ti to nikto neopraví,takže ludia pozor na to(učím sa na vlastných chybách)
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

ja sa iba pýtam prečo hovoríš francúzske 2.5 TDi nemecký motor ktorý teda tiež potešil kopec ľudí narieka niekto na nemcov ?
Nie lebo nemec to je kvalita

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných