Prasknute celne sklo - vymena?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kovino
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.10.2008 14:06
Zdieľať na Facebook

Prasknute celne sklo - vymena?

Príspevok od používateľa kovino »

No vcera sa mi stala neprijemna udalost, len netusim ako. Bol som na umyvarke, pridem domov, auto mam 20 min zaparkovane, vratim sa a na vodicovej strane pekne od kraja, 15cm od vrchu skla asi 7 cm prasklina, dnes rano mala uz asi 15 - 20 cm. Je mozne, ze bol nejaky kamienok v kefe, alebo nieco, lebo vobec som si po ceste domov nevsimol, ze by mi strelil nejaky kamienok, ale je to divne, je to pekne od kraja, moze to aj samo od seba prasknut? Ide mi o to, ci mi to poistovna zozerie, ked si niekoho najdem a zaplatim to z jeho zakonnej, ale ked to poistovak pozrie, urcite mu bude jasne, ze to nie je od kamienka. Dalej, ake sklo by som mal kupit a nejaky fakt kvalitny servis v TN kraji, kde mi to vymenia?, lebo nechcem dopadnut tak, ze po neodbornej vymene sa mi zacnu mlzit skla a pod. A ti co mate skusenosti s vymenou celneho skla, co ma to bude asi stat? Som strasne nastvany....Dakujem za kazdu radu!!! Je to passat, r.v.2004....
EssoSk
Príspevky: 435
Dátum registrácie: 15.08.2008 19:39
Zdieľať na Facebook

e

Príspevok od používateľa EssoSk »

kovino : Vsak to daj cez poistku...
dusko999
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.03.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusko999 »

kovino vies co urob aby ti to poistovna zozrala? zober obycajnu skrutku napr samorezku a urob tam taku dieru ako keby to bolo od kamienka!!!! odskusane!!!!!!!!!!!!!!
Kawko20
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15.10.2007 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kawko20 »

ktore doklady si treba vypytat od vinnika ked mi tako pukne sklo ? diky moc
EssoSk
Príspevky: 435
Dátum registrácie: 15.08.2008 19:39
Zdieľať na Facebook

e

Príspevok od používateľa EssoSk »

Kawko20 : Hlavne kasli na to co vravi dusko...
spravte udalost s kamaratom sa dohodnite ze to spravil akoze on odletel od neho kamienok nech zavola do svojej poistovne ze spravil skodu na aute spz.... ktore je poistene v tej a tej poistovni...poistovne sa skontaktuju a pojde to pol na pol .... teda polovica z jeho a polovica z tvojej.... ja som 3-4x menil sibu na mojom LC .... a ver ze 700euracou za sibu nieje malo....
Kawko20
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15.10.2007 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kawko20 »

ja som skorej myslel ze ba som si odchytil nejaku tatrovku...
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Re: Prasknute celne sklo - vymena?

Príspevok od používateľa laura »

kovino napísal:No vcera sa mi stala neprijemna udalost, len netusim ako. Bol som na umyvarke, pridem domov, auto mam 20 min zaparkovane, vratim sa a na vodicovej strane pekne od kraja, 15cm od vrchu skla asi 7 cm prasklina, dnes rano mala uz asi 15 - 20 cm. Je mozne, ze bol nejaky kamienok v kefe, alebo nieco, lebo vobec som si po ceste domov nevsimol, ze by mi strelil nejaky kamienok, ale je to divne, je to pekne od kraja, moze to aj samo od seba prasknut? Ide mi o to, ci mi to poistovna zozerie, ked si niekoho najdem a zaplatim to z jeho zakonnej, ale ked to poistovak pozrie, urcite mu bude jasne, ze to nie je od kamienka. Dalej, ake sklo by som mal kupit a nejaky fakt kvalitny servis v TN kraji, kde mi to vymenia?, lebo nechcem dopadnut tak, ze po neodbornej vymene sa mi zacnu mlzit skla a pod. A ti co mate skusenosti s vymenou celneho skla, co ma to bude asi stat? Som strasne nastvany....Dakujem za kazdu radu!!! Je to passat, r.v.2004....
pocuj kawko, robim obhliadky pre poistovne od roku 1997.Skiel som sa nafotil uz teda zopar stoviek...ak to chces mat poriadne osetrene, musis mat na skle,prene na praskline dierku/priehlbinku/vystrbenie.Nieco z toho.Inak to technik nezozerie a napise hlasku, ze slo nejavi znamky poskodenia od kamienka.Poistovna Ti samozrejme nic z kamaratovej PZP nezaplati.Ked mas Kasko poistenie, mozes si to z neho uplatnit, ale nemozes do priebehu nehody napisat poskodenie kamenom.Samozrejme prides o spoluucast.Takze asi som Ti poradil dost polopate, vies co treba urobit.
casl
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.04.2009 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa casl »

nazdar nexcem zakladat novu temu neska sa nam prasklo sklo od stieraca proste sa otvoril kufor stierac bol hore teda len ta tycka buchla o sklo a prasklo to dole predpokladam ze tie praskliny sa budu rozsirovat......mame havarijnu tak dalo by sa to aj cez nu ??to tam musime spravit nejaku ryhu aby nam to uverili?
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

cez havarijnu ti to preplatia bez problemov, akurat zaplatis spoluucast...
casl
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.04.2009 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa casl »

no asponze tak a nevie dakto kolko je ta spoluucast asi u alianzu a kolko stoji celne sklo na fabiu jednotku??
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

casl napísal:no asponze tak a nevie dakto kolko je ta spoluucast asi u alianzu
mas to napisane v poistnej zmluve, staci citat
mbitto
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 31.08.2007 09:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mbitto »

Kto vie poradiť cez PZP od druhého vozidla , čo by stálo čelné sklo na oct.II?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Cez PZP snáď nič, nie? :41c2:
mbitto
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 31.08.2007 09:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mbitto »

ako je to s opravou čelného skla propagovaný firmou HORN...?

oplatí sa , alebo je lepšie vymeniť sklo

Dík
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak by si si mal výmenu platiť zo svojho tak je to určite lepšie riešenie. Len poškodenie musí spĺňať určité podmienky...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], db69, Google [Bot], lubos zimovcak, oco13 a 86 neregistrovaných