Renault Thalia - pískanie kotučovej a ručnej brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

mám doma aj jamu ale asi to radšej dám dakomu... .ok , diky za radu , a ako by si mi poradil riešiť tú kotučovku ... prebrusiť duštičky alebo čo ? :)
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Konkretne kedy sa to objavi?
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

ono to pýska ked idem a natočímm stačí aj kusok volant do lava. a dakedy ked su platničky alebo kotuce v dákej dobrej polohe ( po brzdení) tak mi pýskajú aj ked idem po rovine :D neviem či si pochopil ? :D
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Uz som to raz opisal,co mozu byt,precitaj si to este raz.
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

OK diq
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

nemas zaco.
endy1992
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.03.2012 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa endy1992 »

predni kotuc ty piska preto lebo mas na nom anzac tu hranu na konci kotuca alebo mas zadrete platnicky v strmeny a niekedy to vie pyskat aj kvoli tomu ze ta drazka na platnickach je zanesena zadna brzda tu by som len premazal alebo vymenil pruzinky v vtom mechanizme v nutry
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Myslíš že to zvládne ...ak sa pýtal na také základné veci...a inak ten mechanizmus ručnej brzdy by si snáď aj mohol premazať sám....Buď to píska a je prístupný z hora ako je západka a samotný čap ručnej páky, alebo tiahlo a bowdeny a to je od spodku ak sa nemýlim....Teraz neviem presne lebo raz som také dačo robil aj z hora, ale to bolo tuším na Pežote 206...
Šak pokukám pošpekulujem to sú jednoduché veci mechanické...ak nenájdeš od spodku tak bude dakde z hora jak je tunel pri zadných nohách ...pod tepichom dakde ...
Fighter
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 20.10.2008 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fighter »

Aj ja mám Thaliu a obe tie pískania mám už za sebou. Ručná - bolo treba premazať čosi v mechanizme zadných kolies (lanko to nie je - všimni si, že keď zabrzdíš pedálom a vtedy sa pohráš s ručnou, tak nepíska). Dal som to známemu do servisu a bolo to jednoduché, nič za to ani nechcel.

Pískanie vpredu - tu máš o tom pokec (tiež mi to urobil známy grátis):

http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... c&start=25
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

diky moc velmi užitočná rada
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

A teraz tu mám další problém zo spomínanou ručnou brzdou. Včera večer som odstavil auto v garáži ( nezatiahol som ručnú). dneská poobede som vychádzal z garáže a po metri auto zastavilo , tak som zatiahol ručnu a išiel pozreť či som to o dačo nezachytil ked nejde dalej ... nič som nenašiel tak som išiel nazad do auta povolil som ručnu a stále nešlo. A to sa mi ručna zasekla ( viem to aj podla toho že prestala pískat pri odbrzdovaní :D ) .... potom som prešiel pol metra dozadu pol dobredu a povolila. ale zatahovať som ju potom už radšej neskúsal lebo som potreboval isť preč. Čo s tým može byť ?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Najskorej asi máš odlepené obloženie na niektorej zadnej pakni...chronická choroba Nathálie... dole bubny a skontrolovať nakoľko sa lahko môže stať že sa Ti to šprajcne niekde v nevhodnom čase a na nevhodnom mieste...
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

ale keby bolo odlepene oblozenie napakni tak by to nepovolilo či ? a keby to bolo tým tak by to robilo stále a nie iba dakedy. A keby to bola tá pakna tak by to robilo problem aj z nočnou brzdou , či ?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Záleží od toho ako sa to šprajcne ....skús ísť na Renault fórum buď SK alebo CZ, tam je toho viac popísané..Uvedom si že ak máš povolenú ručnú brzdu tak sa nemá prečo sama zatiahnuť cez lanko...jedine že by si dačo chytil na spodku auta ale to je veľmi málo pravdepodobné .
A od brzdového kvapalinového valčeka tiež nie , to by si musel mať problém že by bol zlý napr. posilovač alebo hlavný brzdový valec.A to by sa zas asi prejavilo že by brzdili všetky brzdy komplet a nie len zadná.
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

Fighter napísal:Aj ja mám Thaliu a obe tie pískania mám už za sebou. Ručná - bolo treba premazať čosi v mechanizme zadných kolies (lanko to nie je - všimni si, že keď zabrzdíš pedálom a vtedy sa pohráš s ručnou, tak nepíska). Dal som to známemu do servisu a bolo to jednoduché, nič za to ani nechcel.

Pískanie vpredu - tu máš o tom pokec (tiež mi to urobil známy grátis):

http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... c&start=25
A takze na to piskanie rucnej netrwba ani bubon otvárať ?

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných