Prerazene VIN cislo renault megane 1.4. r.1996

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jojo777245
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.10.2013 23:33
Zdieľať na Facebook

Prerazene VIN cislo renault megane 1.4. r.1996

Príspevok od používateľa jojo777245 »

Ahojte prosim Vas nenajde sa tu niekto ozaj frajer v porovnani orig. razby VIN cisla? Vcera som som bol na dopr.insp. a policajt mi zaistil auto ktore som kupil od ruky z podozrenia ze VIN cislo je pozmenene prerazene aby sedelo s udajmi v tech. preukaze. Ide o renault megane 1.4. rocnik 1996. Ak by sa tu niekto taky nasiel tak ma moze kontaktovat na e-mail yoyo1335@gmail.com. Mam aj fotky VIN cisla a chcel bysom to niekomu kto ma tento typ auta poslat pre porovnanie.Voprrd dik.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hej robia okolo toho cirkus , mne zhrdzavelo a policajt po dohadovaní mi kázal - tak ho teda čítajte vy a diktujte mi ho. Samozrejme , že po vypisovaní pzp a vypisovaní žiadostí som ho vedel naspamäť a odrapotal som mu ho. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

to auto ma 18 rokou a hodnotu vahy zeleza,tak co na nom chces riesit,to sa uz nemalo ani prepisovat,iba dojazdit a do srotu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

nie je vonkoncom fer ohodnotit niekomu 18 r auto ako srot a neviem ci si si dusevne ulavil.
K teme.. tak ci tak bude zrejme vin kontrolovane metalograficky.Cisla z tychto rokov su take ako praca ozraleho fetaka,kedysi sme to porovnali viac rovnakych pismen na viac autach a kazde pismeno je ine.Vobec neplati ze dve pismena na dvoch autach su rovnake,dokonca ani pocet bodiek nesedi
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

18 rocny megan s poskodenym vin je srot
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivka123 : tak potom ja mám doma tri šroty , ej ale kua jazdia, lepšie ako šéfov prasák (zapchal sa mu Do Pixi Filter) :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

ja mam scenika 98 a miujem to auto lebo je velmi prakticke ,nekazi sa ,ale ak sa mu poskodi vin tak je to srot a hodnota skoro nulova
jakubko4x4
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 15.06.2009 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakubko4x4 »

Tu Vám už žiadny frajer nepomôže.

Ak sa dokáže pozmeňované VIN, auto je neprihlásiteľné.
Nepoznám ďalší postup polície v takomto prípade ale zrejme by som sa snažil žiadať auto pre účel absolvovania kontroly originality (KO). Oni sú oprávnení, vystavia protokol, ak bude v poriadku, policajt zaradí do evidencie.
Ak je nečitateľné, ale nie je pozmeňované, čaká Vás vybavovačka cez ministerstvo so žiadosťou o pridelenie náhradného identifikátora, KO, KO + vyrazenie VIN, KO, STK, cca 400 E.
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

To je pravda, teraz to je na polícii, záleží čo zistia ich technici, "ko-čku" si polícia robí sama, ostáva ti iba čakať. Oni nebudú porovnávať čísla na iných autách, ale zistia či to tvoje číslo patrí tvojmu autu, či pod ním nieje zbrúsené pôvodné číslo a tak.........
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ivka123 napísal:ja mam scenika 98 a miujem to auto lebo je velmi prakticke ,nekazi sa ,ale ak sa mu poskodi vin tak je to srot a hodnota skoro nulova

Si dost od veci....kopec Scenicov som zachranoval lebo mnoho VIN ktore su pri rezerve bolo poskodenych hrdzov a majitel o tom nemal ani tusenia...lebo je to narazane ako keby ihlami ato je v tych jamkach bodiek idealna potrava pre koroziu,tak laskave netrep hlupe uvahy
Az to postihne teba tak sa prihlas,poradim ti ako na to,ale zdrz sa hlupych a neuzitocnych kecov
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

aj zadavatel temi ma vin co niekto zachranoval do okolia toho cisla sa proste nesaha,na to je zakon.
a vy pan hlavaty co nemate co robit ?ked cudzim udom radite jak teodora?
potom to tak vyzera a auta sa opravuju vseligde,robi ich vseligdo.staci si precitat forum a som expert
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten kto sa pustí opravovať sám,tak to proste bude robiť a je lepšie mu čo to povedať aby nerobil chyby.Pri kvalite servisu nedosahujúceho ani úroveň kováčne u afrických krovákov sa nečuduj že si človek čo neprivatizoval a ťažko za svoje peniaze dre,trochu chráni rozpočet.A ja radím práve preto,aby ľudia neboli tak enormne vystavený na ranu každému mantákovi v monterkách.
A že píšeš od veci a velmi hlúpo som už nesmierne dlho nikomu nenapísal.Choď prosím svoje neprimerané reakcie písať niekde inde,ak nevieš pomôcť,aspoň sa zdrž nezmyselných komentárov.
Do okolia čísla sa nesahá,to je svätá pravda.Ale ak je číslo potiahnuté hrdzou a od nej nečitelné,je spôsob ako hrdzu odstrániť a číslo zviditelniť na čítanie,bez toho aby sa s ním nedovolene manipulovalo.Nebudem sa baviť o tom od koľkých nepríjemností sa dá odbremeniť.
LAskyBB
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.01.2010 13:01
Zdieľať na Facebook

VIN cislo na Megane HB

Príspevok od používateľa LAskyBB »

Zdravim vsetkych,
potreboval by som poradit, dnes som chcel prihlasit stareho Megane HB /rv 1997/ na policii. Ale ako sme hladali, tak sme hladali, VIN cislo vyrazene na karosrii sme nenasli. Skusili sme v motorovom priestore /P tlmic, pod torpedom/, pred a za sedackou spolujazdca, rezervu v kufri sme vybrali a hladali a nic .... neviemte mi poradit, kde hladat ?

Dakujem za kazdu radu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Len dve miesta sú aktuálne,buď veža pravého pr. tlmiča alebo podlaha pod rezervou. Hlavne vzadu je to zákerné lebo je na maličkej ploche a treba skúmať centimeter po centimetri.Bolo že sme opakovane znova a znova pátrali,ale nakoniec vždy bolo
LAskyBB
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.01.2010 13:01
Zdieľať na Facebook

.. dakujem za radu

Príspevok od používateľa LAskyBB »

dakujem, oba sme skontrolovali viackrat, ale nenasli sme. Ja som predtym mal megane coupe a tam to bolo pekne na tlmici vyrazene. tu sme to pozerali viackrat, ale skusim este raz tu rezervu. Este mi odporucali aj A-stlpik spolujazdcovych dveri, ale tam ani naznak, a ani hmatom nic necitit ...
Ak najdeme, tak sa ohlasim ...

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných