Renault Megane sedan 1.9 dci, r.v. 2005

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tripplex
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.05.2006 20:28
Zdieľať na Facebook

Renault Megane sedan 1.9 dci, r.v. 2005

Príspevok od používateľa tripplex »

Čaute, prosím o radu. Chcel by som kúpiť od jedného známeho Renault Megane 1,9dci sedan. Je to prvý majiteľ - kupované v SR z Renaultu a má najazdených 223000km, servisované pravidelne v reanulte...je o tom aj záznam. Hovoril mi, že dal teraz vymeniť spojku, turbo..je este v zaruke, GO motora, lebo mu prdla kluka alebo piesty dal robit vybrus nejaky...nerozumiem tomu. Auto ma teraz 235000km a do 215000 mi povedali v Renaulte, ze to tam servisoval, ale ten motor, turbo a spojku tam uz nerobil, lebo to bolo asi drahe. Ale nic mi nezatajil..bol ferovy a vsetko povedal sam. Teraz je otazka...ze auto 2m stoji, lebo ma nove a vcera ho nakopol a ze mm hore a mm dole kolisu otacky, ked ho nakopol....co to ma znamenat? Neviete mi poradit? Vydrzi ten motor este nieco? Nevadi, ked tam bol ten zasah?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že veľa povedané nebolo,možno pre nevedomosť možno zámer,je to druhoradé. Tieto motory majú zvlášnosť a to sú ložiská kľuky ktoré nemajú zámok proti pootočeniu v ojnici. Ak ho servisovali v Renaulte,mali ho upozorniť na nutnosť výmeny.Niekto nevymení x km niekto y km a jednému sa prepeče,druhý rozbije motor.Aj ti predpokladám tento fenomén. Go na SVK je ríša rozprávok,aj výmena jednej ojnice je tu GO.To zase kopec ľudí nerozumie slovu generálna.
uprimne,ja by som ho obišiel obrovským oblúkom,nie preto lebo mu skáču otáčky,ale preto že to auto už nádielku radosti niekomu odovzdalo,teraz už nasledujú roky utrpenia a výdavkov.
Čo má znamenať skákanie otáčok nepovie nik ani konštruktér,lebo..nevidel nepočul,nula informácií.Z týchto to povie iba jasnovidec.Obíď ho zďaleka,aut je ako smetia a nie každé je takou potenciálnou hrozbou ako toto.To auto nemalo nikdy vzniknúť,robí značke iba hanbu.Vie byť velmi vďačné v rukách toho,čo autám rozumie,a urobí vždy a včas to čo je potrebné.A to u CR-ka stojí peniaze
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

preto kazdy chce len 1.5dci.ale aspon ta ten znamy neklame.
janciJOHNY
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 31.03.2010 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciJOHNY »

a do 215000 mi povedali v Renaulte, ze to tam servisoval, ale ten motor, turbo a spojku tam uz nerobil

Toto je ten dôvod prečo to auto nebrať, pokiaľ sa nevyznáš alebo nemáš poruke ozaj odborníka, ktorý vie fundovane zhodnotiť či bola práca odvedená poriadne. A aj napriek tomu to bude veľké riziko.
Za mňa - nekupovať
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

tažko radiť ked tomu skáču otáčky može to byť milion vecí, a kludne aj malá prkotina, presne ako tu bolo spomenuté tieto motory sú velmi náchylné na ojničné šálky, presne tento motor mám vo svojom M2 1.9dCi 88kw, má 340tis. a zatial šlape ako hodinky,(klop-klop), výrobca nastavil interval výmeny oleja na 30tis. ak to takto menili aj v renolte tak spánom bohom, max. 15 ani o milimeter viac potom môže ten motor aj niečo vydržať. áut je vela netreba sa unáhliť :)
tripplex
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.05.2006 20:28
Zdieľať na Facebook

Megane

Príspevok od používateľa tripplex »

Ďakujem za radu, škoda..moc sa mi páčil..kuknite ten inzerat a zhodnotte ešte raz...

http://renault-megane.autobazar.eu/19-d ... 77412.html
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Páčil nepáčil, každého na Renaulte zláka cena vozidla... Ale prv ako ho idem kúpiť, si pozisťujem čo a ako sa veci majú a potom možno aj pochopím prečo taká cena.

Ako vhodný príklad tých čo nič nepotrebovali zistovať je člen tunajšieho fora s nickom "jesus-pd"
mbv
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19.03.2012 20:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mbv »

 
Páčil nepáčil, každého na Renaulte zláka cena vozidla... Ale prv ako ho idem kúpiť, si pozisťujem čo a ako sa veci majú a potom možno aj pochopím prečo taká cena.

Ako vhodný príklad tých čo nič nepotrebovali zistovať je člen tunajšieho fora. -----------Ivko is king:) ale vazne...-------------
benito2
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.05.2011 22:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benito2 »

Ahojte, ja mám megana 2 síce benzín 1.6 ale chcem napísať len toľko,že najdôležitejšia je starostlivosť o auto. Dostane vždy čo treba tzn. olej po max.15000, rozvody cca 85000 a inak šlape ako hodinky. Manželka na ňom jazdí takmer denne a iné nechce aj keď by som bral už niečo novšie (naj.293 000)
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných