Nissan Primera P12 - stierac

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

koudy32
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 29.03.2009 17:56
Zdieľať na Facebook

Nissan Primera P12 - stierac

Príspevok od používateľa koudy32 »

poradte mi v čom je problém: keď za jazdy pustím stierače a vypnem ich páčkou , oni si idú kľudne ďalej. Potom musím vypnúť motor a elektriku a až potom zastanú. ak ste sa s daným problémom niekto stretli tak prosím poradte, ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lebo blbne prepínanie kontaktov v páčke alebo dobehový kontakt motorčeka.Ale myslím že skôr prepínač,ak by bol dobehový tak by sa spustili stierače zapnutím zapalovania nakolko by dostávali elektriku z dobehového kontaktu stále. Ak sa mýlim ,opravte ma niekto
koudy32
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 29.03.2009 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koudy32 »

čo mi odporúčate?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

schéma a multimeter príp skúšačka
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ale môže sa stať že ten dobehový kontakt v motorčeku je len nejaký načatý a teda motor zotrvačnosťou ako je rozbehnutý ho prebehne.Ale zväčša je to zapojené tak že ak príde motor do základnej polohy tak ak sú vypnuté stirače spínačom tak sa motor skratuje a tým pádom sa elektricky zabrzdí aby neprebehol.Takže teoreticky chyba môže byť v oboch kontaktoch. Aj na motore aj v prepínači alebo v cyklovači alebo v nejakom relé, podla toho ako je to konkrétne riešené v tom aute. Si myslím.
noonem7
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.08.2008 01:47
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noonem7 »

Cafte

podarilo sa ti opravit ten problem?

Ja mam uplne ten isty. Ale musim dodat, ze ja mam jednu polohu ked sa stierace vypnu bez toho aby som musel zhasinat motor.

Je to poloha ked musim drzat packu aby stieralo. Cize podrzim a ked pustim tak zastavi. V ostatnych polohach to uz nezastavim.

Dokonca aj ked len potiahnem k sebe packu - aby som zapol ostrekovanie, rozbehnu sa a uz sa nezastavia..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten výklad nesie v sebe asi chybu.Neexistuje poloha kde treba páčku držať aby stierač išiel a ak ju pustíš tak zastanú.Každá poloha je poloha kde je páčka buď aretovaná,alebo je poloha impulzová ,ale aj tak držať netreba.
noonem7
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.08.2008 01:47
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noonem7 »

Tak potom mam problem NIEKDE :) Az teraz mi doslo, ze by to malo byt tak ze potlacim, pustim = zotre a vrati sa naspat. Mne to ale robi to, ze potlacim a kym drzim stiera, ked pustim zastavia sa stierace okamzite v polohe kde prave su. Zajtra mozem hodit video niekam a ukazat to.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Už z princípu činnosti nebýva iné ako klaksón a ostrekovač nikdy riešené na "podržanie" aby vykonávalo činnosť.
koudy32
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 29.03.2009 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koudy32 »

noonem7 napísal:Cafte

podarilo sa ti opravit ten problem?

Ja mam uplne ten isty. Ale musim dodat, ze ja mam jednu polohu ked sa stierace vypnu bez toho aby som musel zhasinat motor.

Je to poloha ked musim drzat packu aby stieralo. Cize podrzim a ked pustim tak zastavi. V ostatnych polohach to uz nezastavim.

Dokonca aj ked len potiahnem k sebe packu - aby som zapol ostrekovanie, rozbehnu sa a uz sa nezastavia..

áno spravil som to- bol to odtrhnuty ten dobehový kontakt v predodovke pohonu stieračov, je totak nesšťastne riešené , tak ja som to len naletoval a je to ok
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných