VW Golf IV tdi - ako sa správne zakladá servoriadenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dnbdnbdnb
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 07.02.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV tdi - ako sa správne zakladá servoriadenie

Príspevok od používateľa dnbdnbdnb »

Dobrý ,chcem si vymeniť doma servo-riadenie na golf 4 tdi,jedine čo neviem ako sa má správne nasadiť riadenie do riadenia(nemyslím 4skrutky čo držia servo riadenie o nápravnicu. Ak viete niekto aj s moderátorov poradte dačo dik
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak stlpik riadenia nemá snímač uhla natočenia,tak je to prd jedno ako to nasadíš.Druhé riadenie aj tak nejde založiť ideálne aby sa dosiahla dobrá poloha riadenia.
Proste ho vlož,a po nastavení geometrie na kolesách sa presadí volant,trvá to zlomok toho čo laborovanie nad polohou,a výsledok je..aj tak pôjde volant dole.
Pre istotu si daj volant hneď dole,aby si mal znalost o pozícii volant a jeho možné zmeny polohy.Nech sa netrápiš z niečím zbytočne.
Čo je ďaleko dôležitejšie je rozdeliť si pozíciu serva na rovnaké diely doprava/doľava a v tom bode kolesá rovno aby nebol jeden gulák zatočený príliš a druhá strana málo.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

Idealne je si zamknut volant v pribliznej polohe kolesa rovno a potom demontovat. to hlavne preto aby si neukrutil slimaka airbagu.
msakac33
Príspevky: 294
Dátum registrácie: 14.08.2013 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa msakac33 »

m... napísal:Idealne je si zamknut volant v pribliznej polohe kolesa rovno a potom demontovat. to hlavne preto aby si neukrutil slimaka airbagu.
to je fak super rada, demontovat riadenie so zamknutym volantom, daj si studenu sprchu a nepozeraj sci-fi filmy
plati to co napisal mhlavaty - volant aj tak pôjde dole a vycentruje sa po nastaveni zbiehavosti
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

a pride niaky sci-fi inteligent msakac33 a bude zhadzovat a urazat. ty blbecek ze to musim tak napisat. vymenil som x riadeni na roznych typoch aut, ale o to tu nejde. chod si dat tu studenu sprchu ty. ale hlavne na hlavu aby si sa poriadne zobudil. ucelom je poradit zakladatelovi temy lebo ocividne v tom nema az taku prax.
s mhlavatym urcite suhlasim, akurat som chcel doplnit co by sa mohlo stat keby odpoji volantovu tyc... ale to uz je jedno.

nemam vobec vo zvyku niekoho urazat len tak, hlavne koho som nikdy nevidel, neviem kolko ma rokov, co robi a aku v tom ma prax... ale teraz som musel.

este som chcel. neviem ci ste sa mhlavaty pomylili, alebo to tak robite. ja mam taky postup ze geometriu robim az na koniec aby bol aj volant v rovine lebo na tisichrane to nejde doladit na sto percent.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj dobrý úmysel sa niekedy zrazí s iným dobrým úmyslom.
Súhlasím z konfiktom v argumente,ale inak priateľstvo a slušnosť.
Ano,prakticky vo všetkom súhlasím,aj z tým že posledné doladenie (geometria) na presno sa robí pri žiadanej stredovej polohe volantu,je to úplne prirodzené a rozumné
Je úplne prirodzené že na slimáka treba myslieť,preto napr ak dám volant dole,logicky volant v strede,tak slimák sa zablokuje,takmer všetky majú blokačnú možnosť konštrukčne danú.
V praxi sa určite nájdu riešenia keď by niečo z opísaných postupov nesedelo,logicky veď je variant na stovky.Ale nič to nemení na tom,že pri každej takejto práci treba myslieť na slimáka,na volant rovno,na servo v strede,atd a tomu prispôsobiť postup.
msakac33
Príspevky: 294
Dátum registrácie: 14.08.2013 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa msakac33 »

ak si si nevsimol "blbecku" tak som nenapisal na tvoju osobu kriveho slova, si citaj za sebou co pises, ty sci-fi mechanik:
m... napísal:lebo na tisichrane to nejde doladit na sto percent.
:40bd: :40bd: :40bd:

este doplnim, ze dnes menene riadenie na VW Golf IV 2.3 V5, bez problemov, zakaznik spokojny, plati to co napisal mhlavaty a ja !!!
dnbdnbdnb
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 07.02.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dnbdnbdnb »

Dík za rady.S tým uzamnknutím volantu nie zlý napad si myslím. :D Niekedy aj zakladatel temy býva ten najsprostejší lebo nemal si kupovať jazdene auto ktore sa kazí :D milujem take reči božemoj :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných